Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A legeslegaggódósabb szülők...

A legeslegaggódósabb szülők mikor vállalják, hogy háziállatos környezetben megjelenjenek babával?

Figyelt kérdés
ugye tudjuk az egész levegő, az egész lakás még a legejrejtettebb zugokban is tele van a mikrobáikkal, szóval nem csak arról van szó, hogy az állat úgy se jön oda.
2014. aug. 4. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Bocsi, de nem értem a kérdésed lényegét.

Viszont hagy írjak egy statisztikát a családunkból.

Adott a lányunk, aki nem sokára 2 éves lesz és 1 kutyával él együtt panellakásban.

Egész életében összesen 3 alkalommal volt lázas, akkor is jött több foga egyszerre.

Ellenpéldának ott a tesóm, akinek nincs háziállata, folyton sterilizál mindent, hozzánk egyszer fel sem hozta a fiát, mivel itt kutya van. A fia másfél éves és 2-3 havonta belázasodik, taknyol....gondolkozz, mi a helyesebb életmód...

2014. aug. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

értem, tudom, olvastam már


csak allergia kockázatot növelő tényező a háziállat-tehát nem bizti hogy allergiás lesz - de nem akarok ezzel játszani

vagy-vagy-ra menni

2014. aug. 4. 23:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Szüleimnek (épp náluk vagyok, lányom 11 hetes) két kutyájuk van. Az egyik kinti, folyamatosan vedlő kutya, a másik benti (yorkie). Miután teszteltük a kutyák hozzáállását (nem támadják meg), a yorkiet teljesen közel engedem hozzá.

Rendesen féregtelenítik, oltásokat is időben megkapja, fürdetik. Szóval kutyaként elég tiszta állat.

Kezét már nyalta meg, semmi baja tőle.


De amikor a kutya megjelenik a látóterében, egyből fülig szalad a szája.


Gondolj bele, vidéken felnőtt gyerekek, főleg régen, állatokkal voltak körülvéve. Kutya, macska, haszonállatok.

Pl unokatesóm is így nőtt fel, amikor náluk aludtam, 2 kutya és 4-5 macska volt reggelre az ágyamban. Neki sincs baja, én is tök jól felnőttem úgy, hogy mindig volt kutyánk és/vagy macskánk.


Most is csak idő és helyhiány miatt nincs kutyánk.

2014. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod.

A háziállat, ha kezdetektől a baba életterében van, akkor épphogy csökkenti az allergia kialakulásának kcokázatát.

2014. aug. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekünk 2 kizárólag benti macskánk van és egy 9 hetes kisfiam. az ég világon semmi baja. én is állatok között nőttem fel az ég világon semmi bajom soha nem voltam/vagyok allergiás semmire.
2014. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!