Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell megvenni a babának?...

Mit kell megvenni a babának? Februárban szülök.

Figyelt kérdés
Pólyát vegyek neki? Èvekkel ezelőtt szültem és akkor használtam. Miket érdemes vennem?
2014. júl. 2. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
A babák igényei olyan sokat nem változtak azóta. Ha akarsz vegyél pólyát, bár én több helyen olvastam, hogy nem egészséges a babának.
2014. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 12. hetet azért várd meg a bevásárlással.

Amúgy ruhákat, cumit, sterilizálót, ágyneműt, textilpelenkát, babakocsit, fürdetőkrémet, popsikrémet, törölközőket, kiskádat, pelenkázót, pelenkát, kiságyat, gyógyszereket.

Ebből persze azt, ami amúgy nincs otthon még. De bőven ráérsz még decemberben is nekiállni a vásárlásnak.

2014. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb: kiságy+ágynemű, babakocsi és autósülés(már ha van autótok). persze ruhák, főleg egy jó bundazsák.Én szeretem a sterilizáló készüléket (kicsit később) és a légzésfigyelőt is, de egyik sem fontos.

Ha van rá keret, én ajánlanám a kókuszmatracot is.

a többit majd meglátod, hogy szükség lesz-e.

2014. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pszichológusok egyszer összehasonlítottak osztrák, jól szituált családban nevelkedő, illetve egy albán faluban élő csecsemőket. Az albán csecsemőket a hagyomány szerint 1 éves korukig a bölcsőben, mozgásképtelenül leszíjazva tartják, ablaktalan, sötét szobákban.

Azonban sokan élnek a házban, sok emberi interakció veszi körül a babákat.

Az első életév után rohamos sebességgel hozták be az osztrák babákat a mozgásfejlődésben és mentális lemaradást sem tapasztaltak a kutatók.


Így ez a fajta akadályoztatás nem okoz kárt a babák fejlődésében (sok más igen, de a mozgás korlátozása nem).

2014. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Annyira izgatott vagyok, hogy már nem bírok várni a kelengye vásárlással.
2014. júl. 2. 12:37
 6/7 anonim ***** válasza:
A légzésfigyelő és egy kemény matrac szerintem fontos. Bár statisztikailag kicsi az esély a bölcsőhalálra, ez senkit nem fog vigasztalni, ha pont az ő gyerekével történik meg.
2014. júl. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha neadjisten nem marad meg a terhesség, akkor nagyon szomorú dolog a babacuccokat nézegetni a lakásban. Én emiatt nem vásároltam kb addig, amíg a terhesség el nem ért egy olyan kort, amikor nagy valószínűséggel már életképes a magzat.


Egyik barátnőm is a pozitív teszt után bevásárolt, aztán sajnos a 14. héten abortálni kellett a magzatot fejlődési rendellenesség miatt. Ő - érthető módon - iszonyúan nehezen dolgozta fel a történteket, főleg, hogy sok tárgy emlékeztette a szomorú eseményre.

2014. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!