Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek milyen egy jó...

Szerintetek milyen egy jó védőnő? Milyen kérdésekre nem tudott választ adni a tiétek?

Figyelt kérdés

Kezdő védőnő vagyok és építő jellegű válaszokat nagyon szívesen fogadok. :)

Tudom, hogy addig nem leszek elég hiteles, amíg nekem nincsenek gyerekeim, de valahol el kell kezdeni mindenkinek és szeretném jól csinálni a munkám.

Mire figyeljek szerintetek a leginkább?


2014. aug. 5. 16:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Olyan mint az enyém. Kedves, érdeklődő,folyamatosan képezi magát, nem röhög ki ha hülyeséget kérdezek,bármikor el tudom érni,nem akar rám erőltetni semmit,mindent meg tudok vele beszélni és persze látszik rajta, hogy imádja a gyerekeket, neki ez tényleg hivatás és nem "munka".
2014. aug. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nagyon jo védőnőt kaptam, van egy kislánya is most ovis. Szoval friss a tapasztalata és a szakmai háttere is jo, mindig képzi magát de van egy két dolog amiben nem kellett volna rá hallgatnom. de ez sem az ő hibája hanem az emberi különbségekből adodik, hogy nallam nagyon nem vallt be.

Szerintem a többiek leirtak mindent. Leirnám mit szeretek a védőnömben és mit nem,de azt jegyezd meg hogy nem tudsz és nem is kell mindenkinek tökéletesen megfelelned. De a tőled telhető legjobbat nyujtsd.

Szoval,ami nagy segitség volt nekem mint aggodo első babás azok a következőek:

elmondta hogy ne foglalkozzak a kupival,indenkinél az van mikir megszületik a pici, sőt ahol tul nagy a rend ott valami nem stimmel(főleg ha nincs segitsége az anyukának,de ha van az mas tészta)

nyugodtan kérdezzek barmilyen hülyeségnek is hamgzik,az a dolga hogy elmagyarázzon mindent.

nagyon jol esett mikor a kicsim nem akart szopizni rendesen és alig hizott mondta neki hogy ügyesen szopizzon,ne legyen lustika mert anya nagyon igyekszik csinalni a sok tejcsit.Ezt persze a gyerek még nem értette de ez nekem szolt, hogy latja az igyekezetemet és az aggodalmam,kedves volt tőle.

Még ha nagy butaságot csinaltam vagy gond volt a kicsivel nem tolt le nem erőltetett semmit,több féle megoldast vazolt fel,probalt segiteni.

Kedves megértő ugyanakkor egy határozott nő, nem félek tőle nem utalom,nem a barátnőm de kedvelem. Sokmindenben hallgattam rá. Sőt.

de vannak amit nem inkabb ne fogadtam volna meg. Ajánlotta az LLL honlapját hogy olvasgassam nyugodtan,de ő teljesen mast mondott. Ne tegyem 2-3óránál hamarabb mellre, egy szoptatás 20-30perc illetve ne altassam cicin.Eredménye kevés tej lassan gyarapodo baba tapszer kiegészités,most meg szinte csak tapszeres. Persze ez nem az ő hibája, mert a legtöbb embernél ez beválik,de nallunk nem. Szoval én azt az egyet nem értem hogy hogyan lehetnek ennyire gyökeresen eltérő modszerek. No de minddegy is.

Bármikor hivhattam akár 7végén is.

Én nagyon elégedett vagyok vele mindent egybevéve .Mondott saját tapasztalatot is a lányával,tanultat is meg mas anyukák tapasztalatait(név nélkül). Sok sikert,sajna a kezdő gyermektelen védőnöket nehezen fogadják el.

2014. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
De nem lehetetlen, ugye? :)
2014. aug. 6. 20:14
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehetetlen,lehettsz jo védőnő.Mert az anyukának az a fontos hogy megértő és segitőkész legyél. Soha ne állj hozzá ugy hogy te mindent tudsz mert kitűnöre vizsgáztál.Szerintem a fellépéseddel,hozzáállásoddal tudod elnyerni a bizalmukat,Ill jo lenne gyakorlatot-tapasztalatot gyűjteni egy olyan védőnő mellett akit becsülnek kedvelnek az anyukák. Most van egy nagyon unszipi ujjonc a városban.Megmondom hol rontotta el, alapbol úgy jár mint egy királykisasszony,és mikor meglátta a hordozokendőben a kicsit megforgatta a szemét és odasugotta masik v.nőnek valamit.No itt elvágta magát főleg hogy még az oltás helyére sem tudta normalisan ratenni a ragtapaszt,és letépte a lányom lábárol majd ujra visszanyomkodta...uuu...na nem is idegelem magam többet nem engedem hozzanyulni a kicsihez.
2014. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az a jó védőnő, aki több féle módszert is képes elfogadni, jónak tekinteni és nem kényszeríti rá az anyára azt, amit szigorúan a szakirodalom mond. Egy anyának, főleg, ha kezdő, rengeteg megerősítésre van szüksége arra, hogy jól csinálja a dolgokat merta baba egészséges és fejlődik. Akkor is, ha nem követi a szakirodalmat pl a szoptatással. A jó védőnő rengeteg tapasztalatot gyűjt be és tud vaós hasznos tanácsot adni a kérdésekre.


A miénk szerintem egy rugalmas, elfogadó védőnő, egyáltalán nem stresszelt, vagy okozott lelkiismeretfurdalást feleslegesen így utólag nézve sem, viszont arr anem tudott válaszolni helyesen, hogy az apasági nyilatkozatot hol kell intézni, először elküldött a gyámügyre, ott meg nem értették minek oda megyek.

(Bármenyik anyakönyvezető pikk pakk megcsinálja és előtte lekéri magának a hajadonsági igazolást is.)

2014. aug. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!