Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan babánál, aki nem bukott...

Olyan babánál, aki nem bukott sokat, viszont sokszor hallhatóan "visszanyelte a büfit", mi segített? Az én babám már sír az etetések közben 10 ml után, alig eszik.

Figyelt kérdés

Remélem még nem marta meg a nyelőcsövét nagyon a sok gyomorsav,ami vissza jön.Etetés közben feszíti magát hátra,sír,nem akar enni.(tejet és tápszert is kap cumisüvegből) 11 hetes.

Nutriton esetleg megér egy próbát?


2014. aug. 5. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

nem szabad, hogy hátra tartsa olyankor a fejét, nekik még a gravitáció segít, hogy kifollyon a szájukból bármi (nem tudnak még kiköpni semmit, minden csak befelé megy), nagyon jó ha fel van emelve abba a tipikus büfiztető pózba az anyuka vállán, vagy hason, oldalt, ha fekszik és várható még bármi egy lappárna sem árt, hogy a feje támasztva legyen.


nutrion? nem gyógyszer kell ide...


az én babámmal amúgy meg az volt a baj, hogy az orrán is jött kifelé..erre a doki azt mondta etetés közben is meg kell állni büfiztetni, tehát gyakrabban

2014. aug. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezekkel a tünetekkel viszem a fél éves lányom gasztro-s orvoshoz.nálunk már az is bejött h nem hízik a nem eves miatt.most kb 50 g-ot eszik. Utánanéztem es a csecsemőkori reflux szinte összes tunetet produkaljuk :(. Kivéve a bukást,mármint nem jön ki a száján de hallom hogy a torkaban liftezik. Ez a csendes reflux. Javaslom h te is vidd el a kicsit!
2014. aug. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


amíg ficánkol ingerült, izeg mozog, nem azt jelenti, hogy a póz kényelmetlen, hanem benne van még a levegő a pocakjában


és egy kép a pózhoz:


[link]

2014. aug. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2.vagyok és azért feszíti ki a nyakát ésmellkasat mert fáj neki.az enyém is ezt csinálja. Keress ra a neten.
2014. aug. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nagyon sokszor büfizetem evés közben.Utána is.(szerintem egy etetés közben legalább 10szer-15-ször,túlzás nélkül)

Valószínűleg a tartás is jó.

Reggel az első evéssel nincs gond,de onnantól szinte az összes etetés kínszenvedés.(szerintem azért,mert este nem eszik,van ideje "lenyugodni" a dolgoknak)

Szerintem ebből doki lesz még ma. :-(

2014. aug. 6. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!