Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen helyzetben mit kell...

Ilyen helyzetben mit kell tenni? Másfél év korkülönbséges problémák.

Figyelt kérdés
Van egy közel 2 éves és egy 2 hónapos kisfiam. Az egyik gondom, hogy már majdnem fél éve nem használunk babakocsit, de már vmivel a tesó születése előtt elkezdte, hogy felkéredzkedik. Tesó után pedig az a helyzet, hogy folyton cipelteti magát, így nem valami élvezet a kintlét sem. Én már nem akarok visszaszokni a babakocsira, de anyós nagyon erőlteti, aki volt hasonlóan, hogyan cselekedett? A másik gondom,hogy teljesen elveszett vagyok...szinte vért izzadva jutunk túl egyik nap a másikon. Az én nagyfiam 1 percre nem tud elülni, vele nem lehet könyveket nézegetni szoptatás közben, ő vagy odajön és szétnyomja a szeretgetésével tesót vagy olyat csinál amit nem szabad, az egész napunk ezekből áll: karnis letörés, ajtócsapkodás, hűtőnyitogatás és csapkodás, wcre mászás, mindennel dobálózás, radiátorverés, wcbe dobálózás, konyhai székre mászás és onnan az etetőszékbe mászás, ha kiteszem Öcsit járókába, oda akar bedobálni mindent, ha a kiságyában van, rugdossa fekve a két végét, vagy döngeti előre-hátra, lényegében majdnem szétesik...etetés ha egybe esik, nagyon nehezen oldom meg, mert a nagyfiam nem hajlandó még kanállal enni egyáltalán, inni tud pohárból, de azt is szándékosan kiborítja, múltkor a falat öntötte le...már kismilliószor kipakoltam a játékait, elkezdtem vele játszani, építettem neki stb, de halálra unja magát ittbent, de én egyelőre nem tudok egyedül kimenni velük, mert amint kilép az ajtón rohan a lépcső felé, kajla, így nem tudok levinni egy babakocsit gyerekkel, meg figyeljem, hogy ne zúgjon le a lépcsőn....plusz ahol lakunk a két ház között parkoló van, autók jönnek mennek ő meg csak futkározik, hogyan fussak utána kocsival?Védőnő javaslatára jövő hónapban bölcsibe megy, mert itthon nem tud mit kezdeni magával, és teljesen taccsra vágott már...ha ezek tetejébe még ez is van mint ma, hogy ebéd után nem hajlandó aludni, akkor agyhalott leszek nap végére....én nem tudom, de minden mozdulatával rosszat csinál, pedig annyira próbálkoztam, hogy türelmes vagyok, próbálok játszani vele, de nem megy tovább és az még dühítőbb, hogyha ideges vagyok vmiért, hangosan kinevet....nem érti azt, hogy nem szabad, egyik fülén be, másikon ki, ha ott vagyok, ha nem, csinálja a hülyeséget. Nem tudom, hogy és mivel rontottam el ennyire, de így nem lehet létezni..... akinek hasonló napjai voltak, meddig tartott és hogyan tudta kordában tartani a nagyot?
2014. aug. 6. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A 2. problémára sajnos nincs tippem, de az 1.-re a tesófellépő jutott eszembe. Nálunk ugyan majdnem 2 és fél év a korkülönbség, de nekünk nagyon bejött.
2014. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aHermann ***** válasza:

Szia!

Ismerős a probléma..., nálunk 20 hónap van a nagyok között.

Az első gondod nálunk annyiban volt más, hogy a nagy még kocsizott, mikor jött a tesó. Nekünk tesóülőkénk van. Imádom. Ha fáradt csak beleül, és a rendetlenkedés ellen is jó.

A második problémád meg egy elég intenzív dackorszak. Nálunk ez 2,5 évesen jött el. Türelem kell hozzá. Most 3,5 éves a nagy, most 2. dackorszakát éli, míg a kicsi az elsőt. Külön öröm, így 21 hetes terhesen.

Ja, a kicsi most lesz 2, de már nem kocsizunk, de én bizony elő fogom venni az ülőkét nála is, ha gyalog megyünk hosszabb útra, mert olyan fürge, ha rájön a mehetnék, hogy nem érem utol.

2014. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyémek között 16 hónap van.


Kaptunk kölcsön egy testvérbabakocsit, azzal jártunk sétálni. Na nem messzire, csak a legközelebbi játszótérig, vagy a sarki kisboltig. Vagy tényleg sétálni, a csendes kisutcákon.

BKV-zni nem lehet vele, mert nagy, olyankor kicsi babakocsiba, nagy kézen fogva, de ilyen ritkábban volt.

Neked is ajánlom, akár csak pár hónapig is, amíg a nagy már többet bír sétálni motorzni, stb.

2014. aug. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járok. Van egy 2év 4 hónapos nagy fiam és most 6 hetes a kicsi fiam. Az eddig tündéri, szófogadó nagyfiamon kitört a dackorszak, alig bírok vele. Mindenre azt mondja, hogy "NEM!!!!" és folyton sikítozik, kiabál velem. Délután nem akar aludni, folyton olyat csinál amit nem szabad, mintha az egész napom abból állna, hogy fegyelmezem és sarokba állítom. Nagyon nehéz, pedig a kicsi nagyon nyugodt és vele nem sok gond van és most még nagyszülői segítségem is van, ami szeptembertől már nem lesz. Remélem gyorsan véget ér ez az időszak és újra minden normális lesz. Neked is kitartást kívánok, sok erőt és türelmet :) és nekem is áruld el a titkot, ha sikerül megoldanod a problémát :D
2014. aug. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azert csinalja ezt a fiad, mert o is annyi figyelmet akar toled, mint amennyit most a kicsinek kell adni. Szerintem a bolcside nagyon nem jo otlet mert azt fogja erezni, hogy kipaterolod mert utban van. Raadasul a te idegessegedet nagyon megerzi es ettol meg feszultebb lesz.
2014. aug. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!