Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy ilyen helyzetben hogyan...

Egy ilyen helyzetben hogyan lehetne segíteni?

Figyelt kérdés

Egy jó imerősöm 25éves, van egy 2 éves lánya és egy 4 hónapos fia. A párja külföldön dolgozik, anyja sajnos le sem sz@arja,mondván hogy ő 20 évet áldozott rá, ő már nem akar babázni (az unokákkal) egyedül az apukája az akire számíthat, ill. mi is összejárunk, segítek neki ezzel azzal stb..

sZóval mostanában elég türelmetlen a gyerekkel nem halad a házimunkával,kimerült stb. egyedül van és az anyagi helyzetük sem fényes a hitelek végett, (aláírom várhattak volna a gyerek témával még)

Tegnap amikor indultak haza, a kislány kiszaladt az útra, jött egy motoros szerencsére lelassított, de a kislány anyja akkora pofont adott az arcára hogy a kislány feje kibicsaklott.

Biztos nem könnyű neki, és másképp is el lehet magyarázni neki hogy mit miért nem szabad, de sajnálom a gyereket is, és az anyja sem lenne ilyen hogyha a sok gond nem lenne a nyakába. Kértem hogy hagyja itt néha valamelyik kicsit, és csinálja meg a dolgát amivel nem halad vagy menjen el bevásárolni, így könnyebb lenne neki, de nem igazán szerette volna, pedig nekem is 2 gyerekem van, a nagylányom egyidős az övével így szépen elvannak, a kicsik között pedig 2 hónap van, mosolygós kisfiú így vele sem lenne semmi gond.

Fogalmam sincs hogyan tudnék segíteni nekik, valakinek ötlet?


2014. jún. 23. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem már az is nagy segitség lenne amit magadtól ajánlottál,hogy vigyázol rájuk néha.
2014. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is te egy igaz barátnő vagy,hogy két saját gyerek mellett még az ő kettőét is bevállalnád csak hogy segíts neki!Le a kalappal előtted!valahogy győzd meg,hogy igénybe is vegye a felajánlásod!De akkor se a háztartással foglalkozzon hanem menjen el csavarogni,egyet fagyizni vagy futni(nekem az hihetetlen stresszoldó)turkálni(ez is kikapcsolja az agyam)vagy bármi csak ne a monoton háztartás!


Hát nézd nyílván az a pofon nem volt valami szép dolog de egyrészt biztos nagyon megilyedt az anyuka másrészt ha 4 hónapja szült akkor lehet még a hormonok is tombolnak benne egy kis depresszióval vegyítve!Plussz lehet jó kialvatlan is mert ekkora gyerekekenél nagy az esély,hogy még kelnek éjszaka,akár a 2 éves is(sajnos tapasztalatból mondom)

Nem tudhatjuk,hogy az ő helyében mi hogy reagáltunk volna!


Ha meg nem fogadja el a segítséged akkor csináljatok közösen valami programot,az is kikapcsolná!De ne az hogy nálluk vagy nállatok hanem be a városba vagy egy gyerekprogramra szóval ami egy kicsit színesíti" az életét!

Volt hasonló helyzetben egy barátnőm és mivel nekem van autóm így bevágtuk a gyerekeinket és elutaztunk egy közeli nagyobb városba(30 km) és ott a gyerekek élvezték a nyüzsit,hatalmas szökőkutakat,újjab extrább játszótér stb és még pénzt sem költöttünk csak a benzinpénz volt!

A barátnőm nem győzte köszönni hogy egy kis változás történt az ő és gyerkei életében!Tényleg láttam rajta hogy hálás volt!

2014. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Én is tudom milyen nagy segítség az mikor a gyerkőcöket valaki elviszi egy ideig,nekem pl. édesanyám vigyáz rájuk ha el kell mennem valahova.

Régebben mászkáltunk a játszótérre, vásárolgatni ezt azt, de mióta megvannak a pici gyerekek, egyikőnk sem nagyon mert még 2 gyerekkel elindulni csak ha valami halaszthatatlan dolgunk volt.

2014. jún. 24. 08:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Megértem hogy fáratd a párja is de sokszor panaszkodik, hogy ha hazajön hétvégén, akkor is neki kell mindent csinálni a két gyerek körül is,mert az apjuk alszik. egyszer volt hogy összefutottunk az utcán barátnőmmel, épp boltba ment, csak az egyik gyereket vitte magával, a kicsit. a nagylányt az apjával hagyta otthon, de fél óra múlva már csörgött telója hogy hol van mert nem bír a lánnyal.
2014. jún. 24. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!