Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Veletek is előfordult...

Anyukák! Veletek is előfordult már h nagy türelem ellenére elszakadt nálatok a cérna és csúnyát mondtatok a babátokra?

Figyelt kérdés
Türelmes anyukának mondanám magam..tényleg ha kell órákig altatok nyugodtan, feszültség nélkül..és még sorolhatnám..sok szeretetet kap tőlünk! De mivel egyedül vagyok, segítség nélkül és volt már úgy h úgy éreztem most kikészültek az idegeim..tényleg ritkán van ilyen..nem vagyok agresszív sosem tudnám bántani előbb ölném meg magam minthogy fizikálisan bántsam emiatt..viszont nagyon csúnyákat mondok neki..amit azonnal meg is bánok és még több nap után is mar a lelkiismeret..egyáltalán nem gondolom ezeket komolyan csak mérgemből..volt már h felemeltem a hangomat..de ő ezen nevetett akkor nem fél tőlem ugye? szörnyetegnek érzem magam ha mérges vagyok pedig nincs 1 éves, mi lesz ha majd visszabeszél?

2014. aug. 6. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Mindenkinél elszakad a cérna, de azért jó lenne, ha nem mondanál neki csúnyákat, mert lassan meg fogja érteni, amit mondasz és akkor bizony komoly károkat fogsz okozni.
2014. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Azért egy masszívabban bűzös pelenka kinyitása után, öklendezés közben néha kiszalad egy "azt a k... életbe". Hogy ne legyen túl egyhangú, a férjem hasonló szituációban inkább a "ó, hogy b...nád meg" kifejezést használja.


Fejlődik a szókincse, na :)

2014. aug. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem szoktam velük csúnyán beszélni. Amúgy sem vagyok káromkodós típus. Inkább rájuk szólok, felemelem a hangom, vagy elszámolok 10-ig.
2014. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

Nem, sosem láttam ezt a szüleimtől sem, ezért nem viselkedem én sem így.


Nem szoktam felemelni a hangomat, és csúnyákat se mondok neki, mert nem ismerem ezt a módszert mint nevelést, csak itt hallok róla.:) meg az utcán látok ilyet.


A szüleid így beszéltek veled vagy egymással? mert a pszichológia szerint a tanult viselkedési formák jönnek elő konfliktus helyzetekben, és ez ellen nem nagyon tudsz tenni, ha ezt láttad otthon...:(

2014. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Hajjaj, nagyon sokszor ordibálok.

Én is egyedül nevelem a lányom, nekem sajna nagyon kevés a türelmem.

2014. aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem szoktam vele csúnyán beszélni.
2014. aug. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Igen,fel is szoktam emelni a hangom sajnos,de meg is bánom teljes szívemből rögtön!... Az én fiam extrém módon,iszonyatosan akaratos,hisztis,nem tudok wc-re elmenni,nem tudok enni,nem hagy levegőt venni sokszor,ha nem úgy van valami ahogy szeretné,karmol,verekszik(11hónapos,pedig tőlünk ilyet soha nem látott)!!!!.....Egyedül vagyok ele reggeltől késő délutánig és nagyon nehéz egy ilyen beállítottságú gyerekkel! Imádom,ő a legnagyobb kincsünk,de ki tudja hozni az emert a sodrából :(! Még a páromat is,pedig őt nagyon nagyon nehéz felhúzni!!!! Próbálok elszámolni 10ig,de nem sikerül. Én is undorítónak tartom magam ilyenkor,de úgy vagyok vele hogy inkább emeljem fel a hangom minthogy 1x is megüssem,inkább letörném a kezem ....!!! Nem vagyunk szörnyetegek hidd el,ha azok lennénk akkor nem csak az extrém hiszti alatt viselkednénk így :)
2014. aug. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Tök természetes, hogy alkalmanként felhúzod magad, de ne káromkodj a gyermeked előtt! Nagyon hamar elkezd majd megérteni mindent, amt kimondtok előtte, addigra valahogy treníroznod kellene magad, hogy a csúnya beszéd, főleg az indulatos káromkodás tabu. Az én fiam 16 hónapos. Én nagyon temperamentumos embernek tartom magam, de nyugodt lelkiismerettel kijelenthetem, hogy káromkodni sosem szoktam a fiam előtt. A kezem sem lendült még meg. Nem vagyok tökéletes, ha nem bírok egy szituációt, kiszaladok a teraszra mélyeket lélegezni, mindig segít.
2014. aug. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Sosem káromkodok a lányom előtt, arra viszont volt már példa, hogy erélyesen szóltam rá, mert ezredik figyelmeztetés ellenére is a konnektort piszkálta.(gyerekzáras ugyan, de akkor sem szeretném, ha azt hinné, a konnektorhoz lehet nyúlni)


Hidd el, mindenkinél elszakad a cérna néha, ezzel nincs semmi gond, de meg kell próbálni megfelelően levezetni a feszültséget, és ez semmiképp sem szabad, hogy a babán csattanjon.


Ha pipa vagyok, és éppen itthon van a férjem, akkor egyszerűen elmegyek futni, edzeni, kipuffogom magam sportolás közben, aztán tádáám, kisimultan megyek haza.

Ha nincs itthon (és sajnos ez van gyakrabban, mert reggeltől-estig dolgozik), akkor beteszem a gyereket a babahintába, beteszek neki egy mesét, és 2-3 percig elvonulok magamban fortyogni vagy sírni kicsit.

Szerencsére ezek nem gyakoriak, egy kezemen meg tudom számolni hányszor fordult elő ilyen az utóbbi fél évben, de tény, hogy megesik ilyen az emberrel.


Ne beszélj csúnyán a babáddal, egyrészt nem lenne jó ha valami "b_zdmeg" szintű lenne az első szava, másrészt a későbbiekben tényleg sérülhet ettől az élménytől.

2014. aug. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
Persze, előfordul az ilyesmi. De ez pont olyan agresszív megnyilvánulás, mintha rácsapnál, csak szóban történik. Ne emészd magad. :)
2014. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!