Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisgyerekes anyukák, hogy van...

Kisgyerekes anyukák, hogy van időtök mindenre?

Figyelt kérdés
Fozni,mosni,takaritani,jatszani...
2014. aug. 9. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak a legszükségesebbeket vasalom, nemrég mosogatógépet vettem, és mindennap más helyiséget takarítok ki, így sose kell mindent egyszerre. 3 gyerek van.
2014. aug. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Főzni gyorsan elkészíthető kajákat főzök és nem három fogásos kajákat.Mosni a mosógép mos, az teregetéssel együtt sem olyan sok idő. Takarításban pedig szerintem az a lényeg, hogy nem szabad halogatni mert ha rend van akkor nem lesz nagy kupi pár nap alatt sem , viszont ha elcsúszol akkor nehezen éred úton magad.
2014. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a nagy 3 éves, a kicsi 6 hós.

Mellettük lényegében bármit tudok csinálni. A nagy elszórakoztatja a picit, ha pedig megunták egymást, akkor jövök én.

Ha a férjem hazajön, akkor átveszi a gyerkőcöket. Ekkor állok neki főzni. Amíg alszanak ebéd után, én előkészülök. Illetve, ekkor teregetek ki vagy mosok fel. Azaz, a halk tevékenységeket időzítem erre az időre.

Ha fürdőt takarítok vagy a wc-t, akkor a pici megy az ágyába, a nagy meg eljátszik magában (ő amúgy sem anyamániás, születése óta eljátszik magában, a kicsi jobban igényel).

Naponta porszívózom (kutyánk is van) és felmosok. porszívózás kora reggel van, felmosás, mint írtam alvásidő alatt.

Napi 2× járunk játszóra (délelőtti és délutáni alvása során a kicsinek), kb. 1-1,5 órát.

Bevásárolni délelőtt megyünk a játszó után.

Este 8-kor mind a kettő már alszik, nálunk ez szabály!

Így van időnk a férjemmel is egymásra.

2014. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg itthon voltam, teljesen jól beállt rendszerünk volt:

Főzni: kétnaponta alvásidőben

Mosni: ez aztán tényleg nem egy nagy dolog, kimos a gép, csak ki kell teregetni, napi 20 perc

Takarítani: ezt beosztottam minden napra valamit: hétfőm felmosás, kedd porszívózás stb. Nem főzős napon megcsináltam alvásidőben, főzősön meg délután levegőzés előtt. Ezek egyenként szintén nem vettek 20-25 percnél több időt igénybe.

Játszani a maradék időben lehetett.

Nemrég mentem vissza dolgozni, azóta káosz van és kosz, de remélem, ide is be fog állni a rendszer.

2014. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Furcsa de mindenre van időm ha akarom. A lakàs csak 1,5szoba+konyha+wc fürdővel...délelőtt ha elalszik a 11hónaposom akkor neki állok a konyha +fürdő+nagy szoba rendbe rakásának és a főzésnek. Amikor felkel akkor leteszem a földre játszani addig megcsinálom a kis szobát ahol alszunk. De ha nem alszik akkor a főzést halasztom az alvásig(nincs el egyedül,egy helyben sem,ordít ha egyedül merem hagyni)....a gyerek rohangál én addig takarítok,pakolok ,beteszem a mosást,teregetek ,illám gyorsan porszívózok,közbe figyelek rá,stb.Ezekkel kb 1óra alatt kész vagyok (ebbe nincs a főzés) . Szóval délelőtt megcsinálok mindent és kész. Utána jön a játék együtt
2014. aug. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!