Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hetes babaval mit csinaljak...

2hetes babaval mit csinaljak ha taknyos es szorcsog?

Figyelt kérdés
2014. aug. 10. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Vidd orvoshoz, meg orrszívó.
2014. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
orrszívó. Nem feltétlen vinném orvoshoz. Ha nem lázas, eszik rendesen, akkor nagy baj nincs. Rendelőben több mindent összeszedhet. Ill. nyilván nem vinnéd be, hanem kihívod. Ne aggódj! Ez sajnos gyakori, az én picim is rögtön taknyos lett és elég sokáig elhúzodott, orvos ki sem akart jönni emiatt, csak én aggódtam túl. Semmi baja nem lett.
2014. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Ennyi idősen feltétlen orvoshoz kell vinni.
2014. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Óvatosan szívd az orrát, nekünk semmit nem adtak rá, meggyógyult.
2014. aug. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szívd a nóziját alvások és etetések előtt, ha nem kap levegőt. Használj mellé tengervizes orrsprayt, esetleg babáknak való Nasivin 0,1-es orrcseppet, ha a szívás és a tengervizes spray kevés. Ha úgy érzed, hogy 3 napon belül nem múlik, esetleg van mellette más tünet, akkor azonnal orvos, még nagyon picike a babád.
2014. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

szoptasd meg, és porszívózd ki a nóziját...

ha nem szoptatod, akkor esetleg sterimar-t cseppents bele (ne fújasd, inkább valahogy old meg a cseppentést)


amúgy TÉNYLEG ORVOSHOZ KELL VINNI, mert nagyon kicsi, ilyenkor nem jellemző a nátha... főleg, mert nagyon meleg van mostanság...


amúgy één inkább azt gondolom, hogy visszabukizza a tejcsit, és a nózijába is kerül az anyagból, attól szörcsög az orrocskája. (ezesetben fehéres fikusz, taknyocska van az orrában) nálunk ez volt, 6 hetesen a babánk "horkolt" alvás közben, én aggódós anya meg rohantam a dokihoz, aki csak mosolygott a kis mohó gurulós kisbabámon (nagyon pufi volt) mondta, sokat eszik, és álmában visszafolyik a garatba, nóziba a tejcsi, az van a nóziban... :) ha nagyon szortyogott, kiszívtam a nóziját, meg megpróbáltam mindig sokáig böfiztetni. egy idő után ez rendeződött.


de ha tényleg taknyosnak, betegnek, náthásnak tűnik, irány az orvos!

2014. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én biztos elvinném az orvoshoz! Orrszívóval szívhatod a nóziát, de én ilyen kicsinek biztos nem vennék csak úgy vmi orrcseppet, biztos h receptet kérnék, vagy legalább megkérdezném melyiket vegyem!
2014. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szívni kell az orrát! Nem a tej ment bele véletlenül? Mert az enyémnek eleinte előfordult, és attól is ugyanúgy szörcsög, mintha taknyos lenne. Egyébként ha nem tudod eldönteni, akkor mindenképpen orvos! A kicsim 2 hónaposan beteg volt. Lévittem dokihoz,aki mondta, hogy jól tettem, mert mivel kicsi az orrjárat, ezért hamar eldugulhat és megfullad a baba, mert még nem tudnak szájon át lélegezni! Úgyhogy nyugodtan vidd, ne otthon kúrálgasd!
2014. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Orsszívót használjatok nála. Könnyebben kijön aminek jönnie kell, és a gyulladást is csökkenti ha anyatejet csepegtetsz az orrába.
2014. aug. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!