Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdtétek a pelusról...

Hogyan kezdtétek a pelusról való leszoktatást? Van ennek valami menete? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Hát, én megvártam amíg maguktól igényük alakult ki rá, nem én kezdtem erőltetni. Nem is jó, ha te akarod rávenni. Mert lehet még nem elég érett rá, és frusztrálod csak vele. Nyáron könnyebb, mert többet vagytok a szabadban, nem gond, ha véletlenül bepisil a gyerek. Lakásban, vagy télen az overál alatt azért problémásabb.

Egyébként nincs különösebb menete, tedd be a bilit a szobába, vagy nappaliba, ahol látja, hátha kedvet kap. Amikor szeretne ültesd rá. Ha nem csinál semmit, csak ült rajta egy jót, akkor is dicsérd meg. Egy idő után majd magától fog szólni. Éjszakára akkor érdemes elhagyni a pelenkát, ha van egymás után több nap (vagy akár 1-2 hét), amikor reggelre száraz a pelenka. Ez általában a nappali szobatisztaság után szokott eljönni.

2010. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy csináltam hogy naponta 3-szor, általában evés után ráültettem a bilire és játszottunk egy kicsit! Amikor először belepisilt(jegyzem véletlenül) Nagyon nagyon megdicsértem:-) és leszáltunk a biliről és együtt kivittük a wc-be, elmostuk a bilit, kezetmostunk stb...

Ez nagyon tetszett neki, és máskor is próbált belepisilni:-)

1-2 hét múlva meg egyszerűen levettem róla a pelust napközbe(délelőtt) és ha véletlenül pisilni kezdett akkor jól megbeszéltük hogy de kár hogy nem a bilibe ment mert akkor kivihettük volna együtt, elmoshattuk volna stb...

Utána pillanatok alatt rászokott a bilire(1-2 nap)!

Az alvás közbeni leszokás kb fél év után történt:-)

2010. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt el is felejtettem megírni,hogy 16hós a kisfiam.Második válaszoló mennyi idős a baba?Vagyi mennyi volt mikor ezt csináltátok?Mert engem mindenki húz,hogy már bilibe kellene kakilni meg pisilni de én ugy gondolom ráérünk még.vagy nem?
2010. jan. 13. 12:58
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Fél éves kora óta minden ébredés után bilire ültünk.Általában belepisilt.Megmutattam neki,megtapsoltam,megdicsértem.Néha az uzsit is a bilin ülve fogyasztjuk el.Ha látom,hogyjáték közben megáll és koncentráll(ilyenkor készül a csomag)akkor szólok,hogy tudod nem a pelusba kell és ülünk gyorsan a bilire. szinte mindig sikerül kifogni így a kakit is.Most 11 hónapos és már csak up end Got használunk,ez olyan bugyi szerű,könnyebb le-föl venni.Általában reggel is száraz pelussal ébred így be van készítve a bili és ezzel kezdjük a napot.Persze még nem szól,hogy pisi,de sokszor volt már,hogy mászott oda a bilihez ilyenkor mindig bele is pisilt.

Én elfogadom azt aki úgy vallja,nemkell erőltetni majd megérik rá 2-3 éves korára,de nekem erre nincs pénzem és mivel még sosem tiltakozott a bili ellen így nem érzem erőltetésnek.

Sok sikert hozzá!

2010. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én 2 évesen fogom kezdeni, júniusi baba, akorra könnyebben meg fogja érteni és szerintem is jobb nyáron. Bőven ráérsz.
2010. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem 16 hónaposan még bőven ráér a szobatisztaság! 2 éves kor körül szokták javasolni, hogy az ember elkezdjen vele foglalkozni, amikor már a lurkó is érdeklődik a téma iránt.


Az én fiam most 22 hónapos, és nálunk mostanában vált a dolog aktuálissá. Beköltözött egy bili a szobába, és esténként, amikor fürdés előtt levetkőztetem (imád meztelenkedni), hagyom egy kicsit meztelenül szaladgálni a szobában. Ha leguggol, hogy pisiljen, rászólok, hogy a bilibe kell pisilni, és odaviszem, ráültetem. Hamar megtanulta, hogy abba pisiljen. :) Gyakran rá sem ül, csak fölé áll, mint a nagyfiúk. :)

Az első kaki úgy sikerült bilibe, hogy fürdéskor szólt, hogy "kaka". Gyorsan odavittük a bilit, ráültettük, és sikerült neki belekakilni! :)


Minden alkalommal, ha sikerül bilibe produkálni, nagyon megdícsérjük, megtapsoljuk. De sosem erőltetjük, és még állandóan pelenka van rajta.


Szerintem akkor érdemes elkezdeni a bilivel való próbálkozást, amikor a kicsi már jelzi neked, szól, mielőtt pisil, vagy kakil. De akkor sem szabad erőltetni, imkább játékos formában kell elkezdeni. Ha erőlteted, akkor úgy járhatsz, mint az egyik barátnőm, akinek a kislánya a nagy erőlködéstől, hogy csak a bilibe produkáljon, végül szorulást kapott, és napokig nem tudott kakilni...


A többi "jóakaróra" nem kell hallgatni. Nézz körül akár csak a neten! Egyetlen fejlődéssel foglalkozó oldal sem ír olyasmit, hogy 2 éves kor alatt már szobatisztának kellene lennie egy gyerkőcnek! A szobatisztaság 3 éves korra elvárás, akkorra, amikor a pici óvodába megy.

2010. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

Én is elkezdtem fél évesen amikor már ülni tudott, de befürödtem vele:-( Nekem 2 hónapig nagyon jól ment majd egyik napról a másikra nem volt hajlandó ráülni:-(

Szóval vártam kb másfél éve koráig és akkor kezdtem újra:-)

Szerintem semmivel nem vagy elkésve mert minden baba más! Ahogy itt olvastam egy másik anyuka is fél évesen kezdte és neki bejött:-)

Szóval TE ISMERED A GYERKŐCÖDET így ha úgy érzed hogy már elkezdhetitek akkor kezd el, DE ha NEM akkor igenis várj még amíg a Te babád megérik rá:-)))

Finoman próbáld meg, hátha élvezni fogjy. Nagyon sok baba azért szokik rá a bilire mert zavarja őket a pisis pelus,de van olyan is akinek olyan kényelmes hogy bármikor pisilhet kakilhat hogy nehezen válik meg tőle:-)))

Sok szerencsét!

2010. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én csak annyit akarok mondani, hogy az enyém 27 hónapos de nem akar bilizni. Szóval hagyom a fenébe. Próbáltam 1-2 napig, hogy nem volt rajta pelus kérdezgettem 10 percenként de mindig csak azt mondta, hogy "nem" meg "nem akar". :)

Úgyhogy pihentetem a dolgot majd 1 hónap múlva újra megpróbálom.

2011. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze az 1-2 nap alatt folyamatosan bekakilt meg mepisilt és nem érdekelte, nem szólt akkor sem max. utána. :(
2011. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!