Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy a súlya a babámnak?

Nagyon nagy a súlya a babámnak?

Figyelt kérdés

9 hónapos és 12kg már. 70cm. A dokint kicsit megijesztett, mert megjegyezte, hogy elhízott.


Anyatejes baba, plusz napi 2x kap 100gramm gyümölcsöt. M


2014. aug. 15. 23:40
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy, ráadásul a magassága sincs meg hozzá (az normál 9 hónaposnak felel meg, a súlya pedig nagyon nem). Az én fiam nagy gyerek , jóval nagyobbnak is született, mint a tiéd, de most 2 évesen volt 15,5 kg és 93 cm.

Nem jól eteted. Egy 9 hónaposnak már zöldséget és húst, tejterméket is kell adni. Ettől még szophat, de ez így nagyon nem jó.

2014. aug. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon nagy a súlya, utánajárnék, hogy csak az evéstől van-e. Ez nagyon fura, hogy az orvos szerint csak gyümölcsöt egyen, nyilván nem lesz baja tőle, de azért csak jobb lenne zöldséget, husit, sajtot stb. is adni neki, minnél változatosabb annál többmindenhez jut hozzá a baba.
2014. aug. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
73%
rengeteg, menj utána, hogy mi okozza. A két évesem nincs ennyi kg.
2014. aug. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
78%
Mikor fog megtanulni enni, rágni az a baba, ha 9 hónaposan még nem is kóstolt semmit?
2014. aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
62%
A gluténterhelést viszont már el kellett volna kezdeni
2014. aug. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
0%
Az en fiam most lesz 6honapos es 8,5kg 70cm.A doki egyaltalan nincs elkepedve.csak azt mondja h jo husban van.mondjuk 3740el szuletett.sosem volt kicsi.
2014. aug. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Voltunk már kivizssgáláson, teljesen egészséges. Igény szerint sszopizik. Elvileg jövő hónaptól vezetünk be új dolgokat. Bízom az orvosunkban, cssak aggassztó ez a súly.


Volt tegnap egy hasaonló kérdés, de ott is írták, hogy anyatejtől nem hízhat el a baba.

Lehet ilyen alkatú? Kúszassal próbálkozik, másszni még nemtud. Ülni sstabilan, igen.

2014. aug. 16. 08:28
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

A hozzátáplálás elkezdése azt jelenti, hogy kiváltjuk a szoptatást/tápszert.

2X100 gramm gyümölcs? Nagyon kevés.

10 hónapos koráig ne adj mást? Nem is értem ennek az alapját! 10 hónaposan már akár tejtermékeket is kaphat, nem akkor kell elkezdeni az ételek bevezetését!

Kezdj el rendszert kialakítani, zöldségeket bevezetni, húsos főzeléket adni.

pl. reggeli tej

tízórai gyümölcs+keksz/piskóta

ebéd főzelék husival/rizzsel/krumplival/durumtésztával

uzsonna tejpép vagy gyümölcs, esetleg bébidesszert

vacsora tej

Nekem se volt kicsi a nagy fiam, sőt a most 8 hónapos is jó súlyban van, de nála már három étkezés ki van váltva. (Tudom, nem verseny, nem azért írom.)

Hogy halad a mozgással? Mert ha igazán beindul, gyorsan le fogja mozogni, viszont ahhoz energia kell. A tejet gyorsan megemészti, gyakran lesz éhes. Már nem újszülött, hogy igény szerint csak tejet kapjon.

2014. aug. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
77%
Attól, mert van tejed, el kellett volna már kezdeni a húsokat, zöldségeket is adni neki. Az anyatej mellett erre is szükségük van már. Az én kisfiam hét hónapos és már eszik csirkét, zöldséget, különböző főzelékeket, jobb minőségű virslit néha, kekszet egy kis szénhidrát miatt, ezek mellett pedig gyümölcsöket. Ehetnétek már tököt, brokkolit is, gyakorlatilag mindent. Nem igényelte soha? A fiam 5,5 hónapos volt, mikor elkezdett érdeklődni az ételek iránt, amiket mi ettünk az apjával. Innen tudtuk, hogy lassan itt az ideje a hozzátáplálásnak. Tudtad, hogy egy ennyi idős gyereknek napi háromszori tej alapú étkezés ajánlott és amellett kell adni a zöldséget, gyümit, kis szénhidrátot? A tej már nem jó önmagában. Persze szoptass sokáig még, ha van tejed, mert az is fontos, de ne hagyd el a többi ételt sem. Nem hiszem el, hogy nem igényelne mást! Biztos, hogy mindent szívesen fog fogadni! :)
2014. aug. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Jah és szálkamentes halat is lehet már adni!
2014. aug. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!