Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy a súlya a babámnak?

Nagyon nagy a súlya a babámnak?

Figyelt kérdés

9 hónapos és 12kg már. 70cm. A dokint kicsit megijesztett, mert megjegyezte, hogy elhízott.


Anyatejes baba, plusz napi 2x kap 100gramm gyümölcsöt. M


2014. aug. 15. 23:40
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom lassan két éves, 11,7kg, 85 cm, mégis azt mondják rá, hogy "husis".

A dokinak igaza van, amikor azt mondja, hogy a babád elhízott. [link] Nézd meg ezen, láthatod, mennyire nem normális ehhez a magassághoz ez a súly.

2014. aug. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes gyerekorvos.

Persze, hogy nem tud mászni, ezt a súlyt megtartani szegénynek.

Az étkezése pedig nem jó. Persze a szent anyatejben minden megvan, meg nem lehet túletetni stb, de tessék itt van rá a példa, hogy igenis túl lehet. 1 éves korára kellene megtriplázni a súlyát. Még egy éves sincs, és lassan megnégyzerezi, ez azért elgondolkodtató szerintem. A vas raktárai például már lemerültek, ami születésekor maximumon volt, és azt az anyatejjel sem lehet pótolni. Kétszer gyümölcsöt adni, meg nettó hülyeség, az egyik lehetne főzelék. Glutént sem vezettétek még be? Nem érdeklődik a babátok a ti ételetek iránt? Nem szeret kanállal enni? Van már foga? Ezek mind arra utalnak, hogy ő már érett ahhoz, hogy más ételt is egyen. Próbáltok neki olyan ételt enni, amit megfoghat, és maga rágcsálhat el?

2014. aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
35%

Az én kisebbik lányom 6 hós és 8,5 kiló. A nagy lányom 6 hósan volt 9 kiló.

Most a nagy lányom 3 éves és épp, hogy 13 kiló, ha megvan..


1 éves kora után úgy lelassult a hízása és a növése..


A kicsi 6 hósan 69 cm. a Nagy 6 hósan volt 64 centi!

2014. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
35%

Ja és a nagyom 1,5 évesen volt 76 centi! :)))))))))))))

A kicsi meg 1 évesen lesz normális fejlődésnek megfelelően kb. 80 centi.

2014. aug. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
19%

Áhhhh,komolyan bírom az ilyen kérdéseket,és akkor jönnek az anyukák,hogy az én gyerekem ennyi kiló meg ilyen magas.És akkor most minden babának annyinak kellene lennie? Én 173 cm,és 57 kg vagyok,akkor ha valaki 70 kg az nem normális?Ugyan már...kivizsgáltatták,egészséges,pont.


Sok gyerek van aki ilyen korban még alig eszik mert nem fogadja el,de kérdező,ha a te babád elfogadja akkor lassan tényleg adhatsz már neki gyümölcsön kívül mást is.Itt volt mindennek a szezonja,most kell adni amikor van.Húst is kaphat már,megjegyzem az ég világon semmi baja nincs,és nem is lesz,hogy nem kapta a mai jó ki antibiotikummal,szteroidokkal felhízlalt állatok húsát.Ha lehet inkább faluról,háztól vett húst kapjon.


Az én lányom (vigyázat,csak erős idegrendszerűek olvassanak tovább) fél évesen 10 kg volt.Igaz ő tápszeres,és fél évesen már csak reggel-este evett tápszert.Olyan volt mint egy kis Michelin baba.Teljesen egészséges,gyönyörű okos,3 éves kislány,és teljesen normális súlya lett,ahogy nőtt,és nyúlt,egyáltalán nem kövér.


El kellene fogadni,hogy a kisbabák sem egyformák,és nem egységesen híznak,nőnek,forognak,járnak,beszélnek...


(lehet 0-ra pontozni)

2014. aug. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: az lehet, hogy a te gyereked normális súlyú éves lett, de nézz már körül mennyi elhízott kisgyerek van. És azt ne mondd már, hogy ez nem probléma. Nagyon komoly következményei lehetnek! Ezt komolyan kell venni, nem a te hozzáállásoddal.
2014. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

25ös: nem arról van szó, hogy nem fogadjuk el. nyilván a kérdezőt nem állítjuk meg az utcán, hogy adjon már a babájának húst meg zöldséget mert túlsúlyos.


ő kérdezett, mi meg válaszoltunk. és igen, hatalmas ez a súly, azért van egy határérték ami már az egészséget veszélyezteti.

pl. az lll és a who szerint is egy 9 hónapos, 3,5kg-val született született baba 9 kg.

de ott van a "tól-ig" táblázatban a legvége, ami 11 kiló. talán ezek után el lehetne gondolkodni, hogy valóban nem lehet anyatejes babát túletetni?

nyilván szerencsétlen baba éhes, hisz 9 hónaposan már nem az anyatejjel lakik jól, nem is gyümölccsel, hisz az se tápláló, így nincs mint túlszopiznia magát, hogy ne legyen éhes. na meg gondolom még vizet se kap, hisz van elég taj.

12 kiló az egy átlagos 2 éves súlya!!!

2014. aug. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy konzultálnék egy gyermekgyógyász szakorvossal, és nem egy mezei háziorvosra hallgatnék.

Kislányom 2 éves és 12, 5 kiló. A te babád súlya nagyon sok!

2014. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
21%

Anyatejet meg gyümölcsöt eszik.Nem pufit meg rudit meg minden szír-szart amit általában szoktak a gyerekek.Gondolod ha zöldséget meg húst fog enni akkor majd kevésbé fog hízni? Biztos hogy nem.Ha olyan alkat akkor nem.1 éves korig sok babánál van ilyen extrám hízás (lásd az enyémet) ha kivizsgáltatta a gyereket,és egészséges,akkor mégis mit csináljon? Ne kapjon anyatejet vagy gyümölcsöt,pont azt a két dolgot ami a legjobb,legvitamindúsabb?


És akkor vicc,mert az én babámat is azért dagadtozták le mert nagy súlyú,aztán szerencsétlen 2 éves koráig azt sem tudta mi fán terem a túró rudi,mert ilyen nagy súlyra minek tömjem még cukorral?

Nem az a baj,hogy ennek a nagy babának nagy a súlya az anyatejtől meg gyümölcstől,az a baj, mikor a 12 kilós 3 éves gyerek a chipset meg a csokit zabálja álló nap.Az nem baj csak azért mert vékony? ezen kellene elgondolkodni nem azon,hogy beszélitek itt a hülyeséget.


25-ös voltam,pontozzátok ezt is! :)

2014. aug. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
el vagy te tévedve, 25.
2014. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!