Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kialvatlanságot hogy birjátok?

Kialvatlanságot hogy birjátok?

Figyelt kérdés
Tudom ezt vállaltam nem volt kötelezö gyereket szülni, de azért érdekelne, akik régen szerettek sokat és sokáig aludni,hogyan birkóznak meg a reggel 6 órai kelésekkel? 5 hónapja minden reggel 6 kor kelünk(éjjel kétszer eszik) akkor is ha korábban fekszik az 5 hónaposom.Negativ kommentek kiméljenek,tudom hogy ez ezzel jár.Ettöl függetlenül érdekel,csak én birkózok meg ezzel ilyen nehezen?
2014. aug. 17. 09:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mindenki nehezen bírja, hidd el. Bár az én kisfiam már 17 hónapos, most jókat alszik és ritkán kel éjjel, de soha nem fogom elfelejteni az első 6 hónapot amikor az altatás is nehéz volt pluszban többször is felkelt éjszaka. Kb 8 hós koráig fél6-6kor kelt reggel, most már jobb a helyzet, 7kor kelünk.

Én a 4. héten egyszer nagyon kibuktam, napokig sírtam és megakartam halni, éjszaka is 2 óránként evett a kisfiam, sőt még 3 hósan is 3 óránként evett éjszaka is.

Gondolj arra, hogy ez az időszak is elmúlik egyszer. Mióta nem vagyok kialvatlan élvezem az anyaságot. :)

2014. aug. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi a biztatást:)de miért mondja mindenki hogy a csecsemökort vissza fogom sirni????én alig várom hogy vége legyen....
2014. aug. 17. 09:50
 3/15 anonim ***** válasza:
Néha nagyon nehezen...akkor borzasztó pokróc is tudok lenni...egyszer kétszer nőverem aludt helyettem a babával így az éjszakai keléseket ki tudtam hagyni...imádom ezt a babakort, de elképesztő jó lesz megint aludni:)))
2014. aug. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen, 7 hónapos, születése óta rossz alvó, éjjel 2-5 alkalommal kel, nappal alig alszik, miót megvan egyetlen egyszer sem aludtam ki magam, nekem ez a legnehezebb a gyerekvállalásban. Kitartást, előbb utóbb állítólag minden babánál javul a helyzet.
2014. aug. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
azt nem értem hogy sokan mondják hogy ugy tudnak néha pihenni hogy helyettük apuka nagymama stb.kel fel és akkor pihennek...de ha anyatejes a baba(az enyém az és semmilyen tápszert nem fogad el!!!!!)akkor hogyan kel fel más ?az én babám éjjel is és reggel 6kor is követeli a cicit:):)ezzel csak én vagyok igy?
2014. aug. 17. 10:09
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem nem csak te vagy így :-) Nekem 6 hónapos a kislányom, szintén anyatejes. Általában 2-3-szor kel éjszaka enni, 6-kor már itt kukorékol. :-) Én is nagyon nehezen bírom. Ráadásul azt mondják aludjak nappal mikor ő alszik. Hát én nem tudok. Akkor csinálom meg a házimunkát, főzést, akkor foglalkozom magammal (hajmosás, szépítkezés). Ráadásul soha nem tudni nappal, hogy csak 20 percre aludt el, vagy 2 órára. Figyelj egyszer túl leszünk rajta. Annyian kibírták már, mi is kifogjuk :-) Kitartás!! :-)

Én már most tudom, hogy igazuk van, vissza fogom sírni ezt a kort. Most a legédesebb. :-)

2014. aug. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
igen most a legédesebb....de akkor sem igaz ,az hogy ezt az ember elfelejti, ahogy sokan mondják?hogyan lehet azt elfelejteni hogy 1 -2 évig nem alszol szinte semmit? zombiként élek mióta megszületett....de igen igazad van mindenki túlélte valahogy...mi is túl fogjuk....nálatok apuka is felkel hajnalban?mert nálunk sajnos csak én...:(
2014. aug. 17. 10:27
 8/15 anonim ***** válasza:

Nálunk van két tini lány, és egy egy éves kisfiú. Teljesen elfeledtem a lányok után a kialvatlanságot, csak néhány fénykép árulkodik az akkori zombiüzemmódról. Jelenleg egy éve nem aludtam végig egyetlen éjszakát sem, még mindig cicizik(vessetek meg érte), tudom, hogy én csinálom rosszul, de ez van, tudom, hogy rövidesen javul a helyzet, bár néha nagyon rossz.

Az viszont igaz, hogy most a legédesebb, viszont a legjobb korszak a kisgyermekkor, alig várom, a lányoknál is imádtam. Sajnos ez is, az is elmúlik, amit lehet belőle élvezni azt most nagyon ki szeretném élvezni, sajnos tényleg sok mindent elfelejtünk a babakorból, ezért érdemes nagyon dokumentálni mindent.

2014. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is nagyon nagy alvó voltam mindig is, mégis azt mondom, hogy hidd el, szép lassan egyrészt belerázódsz, másrészt rájössz, hogy vészeld át.


Nálunk sem kel hozzá senki más, teljesen anyatejes baba és még mindig kel éjszakánként, pedig egy éves! (ma csak egyszer kelt négykor, ez hatalmas rekord!!! :):) )


Hogy hogy bírom?

1. Először is alapszabály, hogy ha a baba alszik én is pihenek (mindjárt megyek is aludni, mert leesek a székről :) ). Ezt ha tudom betartom. Nincs az a házimunka ami megérne annyit, hogy zombiként éljem az életem.

2. Nem voltam együttalvás párti és később lehet, hogy megbánom, de olyan 6 hónapos kora óta a hajnali ébredésnél kivettem az ágyból, átköltöztünk a szobájában lévő heverőre, fekve megszoptattam és úgy aludtunk vissza 8-9ig.

Eleinte féltem, hogy ráfekszem, hozzászokik, sose fog egyedül aludni meg hasonló dolgok, de így utólag azt mondom nekem ez "mentette meg az életem" :D

Mostanság már első ébredésnél átmegyek, de gyakorlatilag csak annyit vagyok ébren amennyi idő alatt átsétálok hozzá, utána már alszom is, ő meg kiszolgálja magát, ha akarja. :)


Mindketten jól érezzük magunkat, én kialszom magam és ő is nagyon kis harmonikus baba.


Persze nem mondom, hogy Te is ezt csináld, csak azt, hogy próbálj önző lenni, ha kialszod magad, sokkal jobb anya és feleség tudsz lenni, tehát mindent próbálj megtenni ennek érdekében. Akár szopizás közben is szundíts, ha tudsz (persze csak ha nem tud kiesni a kezedből :D:D), ha phen, pihenj mindenképp... és persze megpróbálhatod te is, hogy reggel még melléfekszel hátha visszaalszik, mint az én babám.


Kitartás!

2014. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat.érdekes ez az oldalfekvés ágyban szopizás és visszaalvás sok mindenkinél bejön nálam ez egyáltalán nem használ,ugyanis ha ö reggel fent van akkor esze ágában sincs szopi után visszaaludni!söt kiabál rúgkapál ha nem játszok vele!érdekes ebböl látszik hogy minden baba más....
2014. aug. 17. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!