Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kialvatlanságot hogy birjátok?

Kialvatlanságot hogy birjátok?

Figyelt kérdés
Tudom ezt vállaltam nem volt kötelezö gyereket szülni, de azért érdekelne, akik régen szerettek sokat és sokáig aludni,hogyan birkóznak meg a reggel 6 órai kelésekkel? 5 hónapja minden reggel 6 kor kelünk(éjjel kétszer eszik) akkor is ha korábban fekszik az 5 hónaposom.Negativ kommentek kiméljenek,tudom hogy ez ezzel jár.Ettöl függetlenül érdekel,csak én birkózok meg ezzel ilyen nehezen?
2014. aug. 17. 09:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, szerintem meg igazad van kérdező, hogy a kisbabakorszakot nem sírjuk vissza. Én legalábbis abban az időben is meg voltam erről győződve, hogy én ezt biztos nem fogom visszasírni és így, utólag, hogy már 8 és 3 évesek, most is azt mondom, hogy én bizony nem sírom vissza, nekem legalábbis annál könnyebb minden, minél nagyobbak.
2014. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én is nehezen bírtam, nekünk szinte 1 éves koráig rendszeresen kelt éjjel enni is. Tápszeres volt mondjuk 9 hós korától, addig meg pótlásként kapta. Úgyhogy én éjjelente nemcsak szoptattam, tápszert is készítettem, de hogy fokozódjon a tej, még utána fejtem is. :)Félretéve. Én is szenvedtem tőle, már azt is megbántam nemegyszer,, gogy gyereket vállaltam. Tesó szóba sem jöhet azóta sem nálam, bennem a zombiság tette rá a pontot, hogy így döntsek. Apuka letojva, mert ő nem éjszakázott, nappal sem sokat foglalkozott a gyerekkel, egyetlen segítségem a nagyszülők, de erre még 1 gyereket nem vállal normális nő. Félretéve. Látod, bennem is sok negatív nyomot hagyott az első év! Alig vártam, hogy vége legyen, nemhogy vissza fogom sírni. Cuki- muki, aranyos, de csinálja az többször, akinek két anyja van! Nem mindenki született erre. Ahogy az idő telik, majd egyre jobb lesz. Nálunk 1 éves kortól lett könnyebb. Én is sokat sírtam a fáradtság miatt, aludtam nappal is, ha tehettem, bár az én lányom ebben sem sokat engedett, mert max. 30 perceket aludt egy huzamban, most kapaszkodj meg, újszülöttként is. Inkább képes volt 1,5 óránként aludni. Próbáltunk mindent, megfogadtunk minden tanácsot, de egyszer csak magától változtatott rajta, mint ahogy az éjjeleken is. Most 1,5 éves lesz, már csak iszik éjjel 1-2x, de van, hogy azt is kihagyja, gy már embernek, anyának kezdem érezni magam én is. Eddig nem sikerült ez sem. A nappali alvása is kiszámíthatóbb lett, 1x, hosszabbat. Ilyenkor is tudnék már aludni, de szerencsére mivel jobbak az éjjelek, már nem igénylem, el sem hiszem. Az elmúlt év egy eufórikus állapot volt nekem, nem mindenre emlékszem, sok mindent megélni sem tudtam rendesen, a fáradtság miatt, most már tudom. De kibírható, túlélhető. Ha a végén leszel, jobb lesz már. Kitartást!Ja, és jó tanács, ha sírni kell, sírjál, ne foglalkozz senkivel. nekem ez is sokat segített. Bocs a sok írásért. :)
2014. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem valószínűleg malacom van, úgy 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát. 10-11 körül eszik utoljára, aztán reggel 6-f8 között ébred valamikor. Előfordul (főleg, ha front van), hogy már este nyolckor elájul, olyankor nem ébresztem etetni, ha ő maga nem ébred. Ilyen esetekben 6 körül kel.

A napközbeni alvás változó, de ilyen szempontból eléggé frontérzékeny.


Olyan gyakrabban van, hogy maga alá bukik és azért nyöszörög, mert nedves foltban fekszik. Ilyenkor hol én, hol az apja kel fel és húzza arrébb a foltról. Eleinte cseréltük a lepedőt, aztán rájöttünk, hogy azzal csak ő is felébred. Így éjjel néha arrébb húzzuk 20 centivel, aztán reggel cserélünk lepedőt.


Anyám két dolgot mondott csak tanácsként még a szülés előtt saját tapasztalatából: ha alszik a baba, ne ébresszem fel etetni, mert akkor nem éhes. Ha éhes lesz, fel fog ébredni és jelzi.

Valamint, ha magában eljátszik, akkor nyugodtan hagyjam egyedül (nem felügyelet nélkül, csak ne másszak az arcába szórakoztatni), amíg nem jelzi az igényét, hogy foglalkozzak vele.


Mindkét tanács nagyon hasznosnak bizonyult. Nappal akár egy órát is eljátszik a feje felett/mellett levő játékokkal (játszószőnyeg, játékhíd). Nézegeti, fogdossa, csapkodja őket, gőgicsél nekik.

Párszor direkt olyan szögből közelítettem, hogy ne vegyen észre - tényleg vigyorogva játszik, élvezi, hogy elbabrálhat velük.


Nemrég múlt négy hónapos, a fenti rész kb két hónapos kora óta működik, mióta elindult a szem-kéz koordinációja és elkezdte érdekelni a keze és mindaz, amit elér vele.


Másik nagy segítségünk, főleg eleinte altatásban: porszívó alkalmazás okostelefonon. Végtelenített porszívóhangot játszik le, amikor már látom, hogy álmos, akkor 10 percre mellé teszem a telefont a bekapcsolt alkalmazással. (Lehetne valódi porszívó is, az is működik, de ez kevésbé dobja meg az áramszámlát és a szomszédok se lincselnek meg este 11-kor :))

Amint elaludt, óvatosan kiveszem a készüléket, messzebb viszem tőle és ott kikapcsolom az alkalmazást.


Ezért eleinte a nagyszülők morogtak, aztán egyszer egy egy hetes náluk vendégeskedés után már ők rohangáltak hozzám, hogy "hol a telefonod? Bekapcsolod a porszívóhangot nekem, aztán hadd vigyem el egy kicsit a készüléket, köszi" :))

2014. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
és ebben az egészben az a poén hogy egy csomóan azzal traktálnak már most,hogy majd rájössz, kisgyerek kis gond nagy gyerek nagy gond,és hogy ezek csak kis problémák.Néha nem értem az embereket.hogyan lehetne annál rosszabb hogy egész éjjel fent vagyok meg hajnali 6-tól is és napközben egy perc nyugtom sincs mert egyedül nem bir lenni és aludni se szokott napközben.Sogornöm gyerekei 8 és 10 évesek néha itt vannak nálam és olyanok mint a kisangyalok.utálom hogy az emberek direkt ijesztegetnek csak nem értem ez miért jó???
2014. aug. 17. 17:35
 15/15 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es!akkor nekünk hasonló babánk született....napközben nálunk sincs alvás max.20 perc kint babakocsiban...ugyhogy semmi esély alvásra...és amikor reggel 6-kor sikit hogy játszak vele ....aztán akárhova teszem semmi nem jó...szóval látom legalább vannak sorstársaim akik ugyanigy gondolkodnak...komolyan mondom mintha én irtam volna a sorokat amiket irtál...cuki meg minden a kisbaba,de ha még egy lehetöségem lenne, nem vállalnám...meg mondom öszintén el se gondolkodtam rajta hogy fogom e birni a babázást mert ugye minden ismerös szomszédnak két három gyereke van tehát eszembe se jutott hogy én egyet se fogok birni....de ez van...szóval testvére biztos hogy nem lesz!de jó tudni hogy 1 éves kora után talán fellélgezhetek!ez azért eröt ad...
2014. aug. 17. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!