Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használtok járókát? Érdemes...

Használtok járókát? Érdemes venni? 3 hónapos a babám.

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 19:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia,nekünk is fa stop tábla alakú van,kölcsön kaptuk,nagyon szeretem!Ha nem kaptam volna,akkor biztos veszek egyet!


Nappaliban van-ami egyben van a konyhával nálunk-,bár nagy helyet foglal,de 3 hónapos kora óta használjuk!Nagyon szereti,tele van játékkal!

Most 9 hónapos,már föláll benne,és kapaszkodva körbejár!

Már kevesebbet van benne,mert szeret mászni mindenfelé,de ha főzök,akkor eljátszik ott!

Szerencsém van a kislányommal,nagyon jó baba!


Szóval nekünk hasznos!

De szerintem ez is szoktatás és babatermészet függő!

Szia

2010. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A járókának megvan az az előnye, hogy olyan magas, hogy bele tud kapaszkodni a baba és tud sétálni mellette. Ha pálcikás és nem hálós, akkor még jobb, mert akkor segít a babának a felállásban is. Nekünk mindkettő van, én nagyon szeretem. A pálcikásat itthon használjuk, kb. 4 hónapos korától megvan, én beleszoktattam alváshoz is. Ha valami dolgom van, akkor beleteszem és a játékait is, 1 órát simán elvan benne. A hálósat csak akkor használjuk, ha elutazunk valahova.

Egy ötlet, ha esetleg ez jobban elfér a kis lakásotokba:

Ha találsz valahol kiságy rácsot, pl.: valaki a környezetedben meg akar szabadulni egy kiságytól, akkor arra 2 szekrényajtópántot felszerelve egy sarokba remek játszósarkot tudtok csinálni. Unokatesóméknál így van egy nagy játszósarkuk a gyerekeknek, mert ők a 120 cm-es oldalakat használták fel.

2010. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
MI járunk tornára,ott a gyógytornász nem javasolja,sőt ellenzi.
2010. jan. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mi is járunk tornára (dévény) és nem ellenzi. Nem is értem, hogy mit kell ezen egy gyógytornásznak elleneznie...nem a járássegítőre gondolsz??


Én nagyon szeretem a járókát és babám is. Míg én főzök, takarítok stb. abban van.

Ha javasolhatom, rácsosat vegyél és olyat, ami állítható magasságú.

A hálós is biztos jó, de szerintem nem kellemes a babának azon keresztül bámulnia mindent később és a hálós a feltérdelésben, felállásban sem lesz hasznára. A rácsokban jól meg tud majd kapaszkodni.

Én magyon örülök, hogy megvettük, egészen kicsi (3 hós) kora óta használjuk.

2010. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.


Gyógytornász ellenzi??? Miért? Nem a járássegítőt írom!


És milyen a "legjobb"? Görgős kerekű, vagy nem, állítható magasság...?

2010. jan. 15. 10:21
 16/17 anonim ***** válasza:

20:40 vagyok.

Tudom hogy nem a járássegítőt írod.Mi a tornászunktól megkérdeztük,és azért ellenzi mert nincs annyi mozgástere a babának,nem tud konkrétan mást csinálni csak felhúzni magát.

Holott nekik rengeteg mozgás,mászás kúszás kell mert az készíti fel őket arra hogy a későbbiekben felálljanak.

Ezért inkább szőnyeg és polifom.

Most le lehet pontozni megint.

2010. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekünk nem volt érdemes megvenni. Szerintem nagy lakásban, vagy házban jó, főleg ha kertes, oda is ki lehet vinni, mert a kiságyat ugye nem cipeljük ide-oda.

Nálunk kis lakásban folyton csak útban volt, és ráadásul a gyerek sem volt el benne. Amikor még nem mászik, akkor elég, ha leteszed szőnyegre (játszószönyeg, habszivacs), amikor meg már mászik, járni tanul, akkor szörnyen kicsi neki a járókában a hely és nem szereti. Arra volt max jó, ha nem akartam, hogy mászkáljon a lakásban,mert nem tudtam rá figyelni, pár percre betenni, de erre elég a kiságy is.

2010. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!