Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban gond lehet hogy túl...

Valóban gond lehet hogy túl korán csinál minden mozgást a babám?

Figyelt kérdés

2,5 hónaposan hasra 3,5 hósan vissza fordult.

4,5 hós korában "kúszott a saját tengelye körül.

6 hósan felült, mászott, és felállt.

7-7,5 hósan ment a bútorok melett.

8,5 hósan megállt egyedül, pár napra rá tett egy két lépést.

Most 10 hónapos és már egyedül sétál 2 napja. Kicsit még botladozik néha de ritkàn

Halottam hogy gondot okozhat ha túl korán csinálja a dolgokat. Doki nem mondott semmit. De megy egész nap csak ha kicsit elfárad akkorm mászik. Nem tudom leültetni 1 percre sem.

Milyen gondot okozhat ez neki, esetleg gerincferdülése lehet?

75 cm és 12! kg.


2014. aug. 18. 21:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Annyira azert nem veszesen koran csinalta a dolgokat. Ismerek egy-ket gyereket akik 9 honaposan indultak el. Nekik sincs a vilagon semmi bajuk.

Amugy tenyleg duci, a lanyom 85cm es 11,5 kg 18 honaposan es meg ra is azt mondjak h jo husban van. :-) ahhoz kepest gyors a mozgasfejlodese amilyen husi! Azt gondolna az ember egy veknyabb baba konnyebben mozog. Szerintem felesleges aggodnod h barmi baja lesz abbol h hamar csinalta, mondom nem okyan kirivo eset az ove! Mindent csinalt es csinal sorban, foleg ha magatol es nem volt eroltetve.

2014. aug. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Így van, nem erőltetem maga csinál mindent magától.

Jó akkor legyen duci,nem veszekszem :)

2014. aug. 19. 08:45
 13/14 anonim ***** válasza:

ezek nem korai dolgok, de lehetnek következményei.

az én fiam 7 hónapos korában kezdett egyedül járni és nagyon meglátszik a lábain.mindenképpen jó cipőket vegyél neki!!

2014. aug. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az én kislányom szinte majdnem mindent hajszálra ilyen ütemben csinált, mint a te gyereked. Hála égnek nála minden mozgásforma megvolt. Ugyanúgy 6 hónaposan mászás közben belém ütközött, aztán a már így alakult, gondolta, hogy fel is áll. Onnantól kezdve inkább a felállás és a lépegetés volt porondon. Az enyém is 10 hónaposan már stabilan járt. Méretre is hasonló volt. Nem kifejezetten duci, de nem is vékony, amolyan dundiszerű, na.


A lábaival nincs gond, nem görbültek, nincs ólába, nincs ikszlába, gerince szép, egyenes.


Amit viszont én anyaként gondnak látok, hogy nagyon impulzív. Nem mondanám hiperaktívnak, mert olyan az életkorából adódóan sem mondhatok (most 3 és fél éves), de felmerült bennem, hogy talán a későbbiekben erre oda kell figyelnem, mivel valóban nagyon impulzív. Menni nem is nagyon tud, csak szaladni, mindenhova siet, így a séta is inkább loholás, mint séta. Talán, ha lassabb ütemben fejlődött volna a mozgása, akkor nem lenne most ennyire kifejezetten mozgékony. Most 3 és fél évesen 105 cm és 18 kiló. Az evőkéje híresen jó. Dundilla, viszont arányos. Lassan beíratom valami tornaszerűre.

2014. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!