Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyötör a lelkiismeretem!...

Gyötör a lelkiismeretem! Miért nem tudtam így érezni mindig?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam. Igazából most érzem magam 100%-osan felszabadult édesanyának. Tényleg olyan boldoggá teszi az életemet. Most épp alszik, és alig várom, hogy felébredjen, hogy játszhassunk, hogy megajándékozzon a mosolyával, hogy csöpp kis kezecskéivel megfogja az arcom. Ezelőtt nem tudom miért, de nem élveztem ennyire az anyaságot. Folyton hisztis voltam, és ő is. Sokszor gondolltam arra, milyen könnyű annak, akinek nincs gyereke. Most, hogy valamiért megváltoztak az érzéseim, a felfogásom, nagyon rossz érzés, hogy 15 hónapnyi időt úgy töltöttem el vele, hogy nem tudtam igazán odaadó anyukája lenni. Szerintetek pótolható, illetvejóvátehető még ez? Voltatok Ti így?
2010. márc. 30. 11:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%

Én voltam így. Most 10 hós a babám és most kezdek igazán örvendezni, pontosabban felszabadultan örvendezni neki. Ez nálam amiatt volt, hogy születése óta sok-sok probléma felmerült. Egészségügyi gondok sorozata, kezelések, vizsgálatok, kontrolok, vérvételek, kórházi tartózkodások. Még most sincs vége, de most már látom a fényt, a kiutat és lassan helyrejövünk. És pótolni fogom az elmaradt dolgokat. Nem késő, sohasem késő!

Jó anya vagy, biztos vagyok benne! Hessegesd el a lelkiismeretfurdalást és jöhetnek a boldog percek. Én is így teszek. Minden jót nektek!

2010. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%

Ezzel egyáltalán nem vagy egyedül :) én örülök, hogy elolvastam ezeket a sorokat, ugyanis én még a "hisztis" időszakban vagyok...:) Egyáltalán nem ilyennek képzeltem a babázást, iszonyú nyűgös és sírós a babám, csak túlélem a napokat és azt várom, hogy mikor fogom már végre élvezni... pedig nagyon-nagyon vártam ezt az időszakot! én is sokszor gondolok arra, hogy elszáll az első év, úgy hogy alig élveztem ki...

Viszont az a tapasztalatom (ismerősök), hogy utólag szépül meg mindenkinek ez az idő... amikor már nem túl kimerült és fáradt észrevenni a szépséget benne.. Van akikenk ez pár hónap, van akinek több, mint egy év, attól függ milyen a babád, mennyire vesz igénybe. Örülj neki inkább, hogy vége a hisztis korszaknak és végre élvezni tudod a babázást!! :))

2010. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is 8 hónapos volt a babám amikor elkezdtem élvezni a dolgot. Pont ugyanúgy éreztem előtte mit Te, hogy milyen jó annak akinek nincs gyereke. De hát valljuk be ez óriási felelősség és hatalmas változás egy nő életében. Ezt nem lehet csak úgy hipp-hopp feldolgozni!

14 hós anyuka

2010. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
92%
nekem 15 hós múlt akislnyom, és most kezdem élvezni. kicsinek nagyon nyűgös sírós volt. még most is tud produkálni, de azért már jobb, és olyan jó látni, hoyg egyre több mindent megért, huncutkodik, satöbbi. szóval nem vagy egyedül, nekem is van néha lelkifurdalásom, hogy az első évet csak panaszkodással töltöttem (bár én nem voltam hisztis, sőt, ekkor tanultam meg, mi is aza türelem), de hát visszagondolva, nekem ez az időszak sose fog megszépülni. nem aludtam szinte, a babám állandóan nyüszögött, cipeltem nagyon sokat, hogy a hátam gallyra ment, nem evett, csak cicizett..soroljam? szóval volt okom a panaszra azt hiszem. ráadásul mindezt tök egyedül, apuci állandóan melózik, rokonok meg olyan messze, hogy szinte nem is lteznek számunkra.
2010. márc. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
96%
Nekem még csak 10 hetes a lányom, de már a nagyobb traumán - ugyan orvosi segítséggel - túl vagyok. A lányom születése óta pánikoltam, egyrészt azért, hogy gyerekem van, másrészt azért, hogy mindent jól csinálok-e, aztán azért is, mert nem éreztem azt a földöntúli boldogságot és ragaszkodást, amiről az anyák beszámolnak. Alvászavarom lett és pánikrohamom. Elmentem egy orvoshoz, úgy gondoltam inkább magamtól megyek, mint vigyenek:-))) Szóval sokat segített, és van "vicc" tabletta is. De inkább így legyen, mint hisztizzek, depis legyek. Kb. egy hét óta látom a gondoskodás szépségét, bár tudom, sok minden hátra van még, fogzás, hozzátáplálás, betegség...stb. De legalább most már érzem magamban az erőt és a kedvet hozzá, mert sajnos pár hete még nem volt.
2010. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
78%

Örülök ennek a kérdésnek nagyon! És a sok válasznak is, hogy más is érez, érzett így. Én is úgy vártam a babánkat, mint egy beteljesült álmot. Egész életemben babáztam, már kisgyermek korban is mást nem csináltunk tesómmal a játszótéren, mint a lakótelep babáit dajkáltuk. Aztán végre eljött az én időm. Tiszta depi lettem az elején, a régi életemet akartam visszakapni, nem is igazán szerettem a babámat, csak elláttam. Aztán homeopátiás szer segített. Lassan-lassan elkezdtem imádni és élvezni. Most meg ott tartok, hogy kiborít a rengeteg házimunka, hogy szeretném ha tip-top lenne a lakás ugyanúgy, mint baba előtt. A nyöszörgés, mert valami nem megy neki egész napos szinte, ideges is vagyok ismét. Sokszor cipelem, képtelen vagyok mindent maradéktalanul teljesíteni. És ez bánt, sajnos rá kell jönnöm, hogy nekem kell változni.

Szeretném az elejét újra átélni, hogy úgy imádjam a babát, mint most.

Vannak hullámvölgyek most is, de igyekszek jó anya lenni.

2010. márc. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon jó ez a kérdés, és hogy más is érzett már így. Pont ma gondolkodtam róla, hogy mikor fogom élvezni az anyaságot. Pedig egy gyönyörű 4 hónapos fiam van, akit nagyon vártunk. De 2 hetes kora óta iszonyú hasfájós, nagyon sokat sír, sokat kell cipelni még most is. Naponta 3-4 órát alszom részletekben és hulla vagyok. Fáradt, kimerült, fáj mindenem. És közben lelkiismeretfurdalásom van, hogy így érzek, jobb anyát érdemelne ez a kis csoda. Félek, hogy tönkremegy a házasságom, de nincs energiám a férjemre. Jó olvasni, hogy később könnyebb lesz, és nem vagyok egyedül az érzéseimmel.
2010. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
13.28-as vagyok. Lehet, hogy megvetitek amit írni fogok, de én mindenkinek azt tudom javasolni, hogy ha tovább tart a depi 2-3 hétnél, akkor igen is orvoshoz kell fordulni, mert minden egyes lelkiismeretfurdalással teli depis nap megfoszt bennünket attól, hogy örüljünk gyermekünknek.
2010. márc. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
09.04-es egyáltalán nem megvetendő amit írtál, de kifejtenéd bővebben? Neked milyen gyógyszert javasolt a doki, vagy mit csinált amitől javult a helyzet? És mik voltak azok a tünetek, amik túlmentek a sima kimerültségen és már depresszióra utaltak? vagyis mikor érdemes dokihoz fordulni szerinted? köszi!
2010. márc. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
91%

válasz a 10.5-ösnek:

Már a baba születésénél furán éreztem magam, egész nap remegett a gyomrom, és csak az járt a fejemben, hogy most mi lesz, most mi lesz...mi lesz ha sír, ha beteg lesz, mi van, ha el akarok menni valahová és nem tudok, és hasonló gondolataim voltak. Ahogy teltek a hetek a gyomorremegés csak nem akart elmúlni, és azt vettem észre, ha felébredt a lányom, meghallottam a hangját mégjobban összerándult a gyomrom. Elláttam én őt, de sokszor némán, csak néztem, néztem, és közben elkapott a pánik, hogy "Úristen, gyerekem van, én meg nem érzem, hogy anya vagyok!" Ezután jött a fáradság. Nem kell bemutatni, hogy a 3 óránkénti evés, fejés, altatás majdnem 3 óráig tart, így kikapcsolódni nem volt idő, még pihenni se nagyon. Folyamatosan lelkiismeretfurdalásom volt, mert úgy éreztem, hogy jobb volt az életem nélküle...borzasztó érzés volt, mert a terhesség alatt annyira vártuk, én nagyon boldog voltam. Aztán jött egy-két pánik roham, és néhány nap, amikor egész nap összesen 2-3 órát aludtam, azt is részletekben. Nem volt halálfélelmem, de azt éreztem, hogy megőrülök, és nekem nem kell gyerek, mindenki hagyjon békén, és nem akarok kikelni az ágyból. Úgy éreztem, hogy elvesztem mindenem, a családom, a munkám, az életem. Na ekkor döntöttem úgy, hogy orvoshoz megyek. Néhány alkalommal csak beszélgettünk a pszichiáterrel, persze nem beutalóval a szakrendelésen, hanem perkáltam, perkálok érte rendesen. Aztán teszteket töltöttem ki, és ezek alapján megállapította, hogy depressziós vagyok, így kaptam antidepresszáns tabit (Cipralex), amit fél évig szednem kell. Emellett szedtem gyógynövényes nyugtatót (nervenpflege), és sajnos elalváshoz még mindig kell, de majd csak visszaáll a pszichém, és képes leszek elaludni. Persze a szoptatásnak vége, a két pánik roham után teljesen elapadt a tejem, így nyugodtan ehetem a tabikat. Már nincs szorongásom, bár időnként nehezen indul a nap, de próbálom szugerálni magam, hogy a világon nekem van most a legjobb sorom, alig van dolgom, és van egy édes lányom, aki tényleg annyira jó baba, hogy jobbat nem is kívánhatnék. Szóval így állok most, de a doki szerint ez még jobb is lesz, illetve azt várom ettől, hogy krízis esetén majd nem esek pánikba, hanem csinálom amit kell.

velem ez történt, remélem nem sokan élték ezt meg így, viszont elhúzódó rossz közérzet, lelkiismeretfurdalás, türelmetlenség, kedvetlenség stb. esetén mindenképpen érdemes felkeresni egy szakorvost. Én nem bántam meg, és nem is szégyellem, és szerencsére a családom is támogat teljesen.

2010. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!