Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 alvásról átállás 1 alvásra...

2 alvásról átállás 1 alvásra hogy történt nálatok?

Figyelt kérdés

17 hós kisfiam eddig kétszer aludt 2 órát, 2 napja kétszer alszik 40 percet-1 órát. Lehet, hogy eljött az ideje az 1 alvásra átállásnak?

Simán elalszik délelőtt, nem kell neki könyörögni, félek hogy ha elakarnám húzni a 10órai alvást délig akkor menne a hiszti, nyűgösködés...

Vagy elégedjek meg ezzel a 2x1órával és majd alakul?

Nekem ez most nagyon furcsa, kismama vagyok nagy hassal, most pont jól esne az a 2-2 óra pihi meg készülődés a kistesóra és pont most nem alszik a gyerkőcöm...


2014. aug. 22. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

szerintem teddössze a két kezed hogy eddig is aludt egy 17 hós 2x2 órát!

Van olyan ismerősöm akinek a gyereke 1 (!!)

éves korában végleg elhagyta a nappali alvást!

ha úgy gondolod nemtudod kihúzni a 10 órási alvását délig akkor aludjon 2x1 órát sztem az is jó és majd magától átáll!

2014. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12 hónapos volt,amikor a délelőtti alvás simán ment,a délutáni alvás meg csak kínszenvedések árán,nem akart elaludni,estére meg persze nagyon elfáradt.Ekkor segítettem neki az átállásban,a délelőtti alvás időpontját mindig kitoltam kicsit(ő is 10-kor aludt előtte). Most 17 hónapos,fél 12-12 körül alszik el,néha picit csúszik,és 3 körül ébred.Szerintem te is kezd el kitolni a délelőtti alvást,így elmarad majd a délutáni,és lesz egybefüggő nagyobb alvása így több időd lesz pihenni.Nem hiszem,hogy visszaállna a 2x2 óra alvásra,ahhoz már elég nagy.
2014. aug. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát nem tudom. én nem tudom befolyásolni a gyerekem alvását,csak nagyon nehezen. ha átmegyünk a kis barátokhoz,akkor kibírja délig az ébrenlétet és ha szerencsém van utána alszik 2 órát. de inkább csak másfelet. viszont nem megyünk át minden nap barátokhoz (sajnos),sőt,mostanában még az eső is esett délelőtt így kész kínszenvedés volt,egyik nap már 9kor megint aludt,tegnap fél 10-kor. ilyenkor viszont délután nem alszik normális időben,mert déltájt ébred. de 6kor meg annyira nyűgös,h. megbolondulok tőle. szóval én magam nehezen tudom befolyásolni az alvását,kell külső segítség. én a helyedben megpróbálkoznék az alvás elhúzásával,hátha. én is jobban szeretem,ha egyszerre alszik többet. sok sikert.
2014. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amíg a délutáni alvás, és az esti lefekvés simán megy, nem bolygatnám meg. viszont fel kell készülnöd rá, hogy heteket, max hónapokon belül már nehéz lesz neki délután elaludni. Nálunk amúgy a nagy 19 hónapos koráig kétszer aludt, de már nyüglődés volt a végén. A kicsit 15 hónapos korában "átállítottam", mert jött a nyáriszünet, és képtelen lettem volna tovább három részletben altatni őket. Egyhétig elég nehéz volt kibíria szegénynek ebédig, de aztán belerázódott. Olyan programokat találtam, ki ami ebéd előtt nem megerőltető, de nem is alszik bele (nálunk a babakocsizás, vagy vásárlás ilyen). A mai napig 10-11 fele megyünk sétálni, aztán ebéd és alvás.
2014. aug. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Örülök is, hogy egyáltalán eddig így volt, csak most kicsit visszasírom az 1 héttel ezelőtti alvását... Szeretem a kisfiamat de arra a 2x2órára nekem is szükségem van/volt. Ez az átállás nem csak neki (lesz) nehéz hanem nekem is.

Mindegy, várok még picit hogy hogy alakul aztán meglátom hogy mikor avatkozom bele.

Köszönöm a segítséget.

2014. aug. 22. 20:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Vegul hogy alakult nalatok?
2016. szept. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudtam délig elhúzni a 10 órai alvását így maradt a 2 alvás. Októberben született meg a kishúga, akkor állt át 1 alvásra. Olyan pörgősek voltak a napok két gyerekkel, hogy eleinte csak azt vettem észre, hogy már dél van, fú, le kellene raknom aludni. Végül így állt át.
2016. szept. 29. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!