Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem tudott visszafogyni a...

Aki nem tudott visszafogyni a szülés, szoptatás után, miért utálja azt, akiről lement a súlyfelesleg?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem pont a témakörbe vág, de nem találtam jobb kategóriát a kérdésemnek...

2 gyerekem van, a nagy 2, a kicsi 1 éves. Én se hittem, hogy le lehet fogyni, mivel mindkettővel 20 kg felett híztam. A gyerekek előtt 65 kiló volt kb. a versenysúlyom, most meg 56-57. Meg vagyok hozzá 175 magas.

A minap elmentünk a férjemmel és a gyerekekkel strandolni, eleve utálok bikiniben szaladgálni, mert szégyenlős vagyok, de amit a medencében kaptam, az már sok volt. Odajött egy anyuka és pár perces kötelező "igen, az én gyerekem is, igen, Ő is ekkor kezdett beszélni, stb." után előhozakodott, hogy "igen, hát úgy könnyű, ha napi órákat tudsz konditeremben tölteni, persze, hogy így nézel ki, mert a férjed biztos jól keres és megteheted, etc." Évek óta nem voltam konditeremben, tényleg azért fogytam le, mert a gyerekek után rohangásztam, nincs segítségünk és mindent magunknak kell megoldani, így lement a plusz. Nem volt időm se futni, se mozogni, se semmire, csak a napi teendők ellátására. Nem érzem emiatt faszacsajnak magam, mert semmit nem tettem érte, csak ilyen a genetikám, ennyi. De nem értem, hogy miért kell így viselkedni, beképzelni, hogy kb. celeb a másik és neki nincs gondja, mert hát a férje agyonkeresi magát, meg ha vékony vagy, akkor tuti, hogy napokra lepasszolod a gyerekeket és sorolhatnám... És nem ez volt az első ilyen incidens, a gyerekorvosnál várakozva, a védőben, a boltban, meg ezer helyen már történt hasonló. Miért kell leosztani a másikat és a körülmények ismerete nélkül ítélkezni? Ettől lesz boldog? Vagy mire jó? Hogy kellene az ilyen helyzeteket kezelni?

Köszi a válaszokat!


2014. aug. 22. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Én a múltkor végighallgattam két dagadt nőt a játszótéren, ahogy fikáztak egy harmadikat, aki nem volt ott, mert olyan gyorsan visszafogyott, tuti csak az alakja érdekli, és szarik a gyerekre. Ismerem az illetőt, egész egyszerűen csak szerencsés alkat, mint te. Ne törődj velük, savanyú nekik a szőlő, örülj, hogy te le tudtál fogyni :)
2014. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem kell másokkal foglalkozni, had' beszéljenek össze-vissza :) mindig vannak könnyen ítélkező emberek, de azok, akik ítélkeznek, általában pont rálépnek ugyanolyan, vagy hasonló ösvényre, és akkor megtudják - ez biztos így van, csak nem mindenkinek adatik meg ezt megtudni. na de nem is ez a lényeg :)


lehet, hogy kicsit érzékeny vagy. de ez nem baj. tanuld meg felvértezni magad inkább úgy, hogy legyél büszke magadra :)


a lényeg egy ilyen beszélgetésből: "igen, nekem sikerült lefogynom" "hát igen, mindegy hogyan, milyen úton, de legalább jól érzem magam.nagyon jól" :)


a lényeg, hogy legyél büszke magadra, és örülj az eredménynek :)


én is 10 kilót leadtam konditerem és diéta nélkül. nemhogy nem figyelek oda és nasizok, és többnyire rendszertelenül eszem (kenyér, csoki, fagyi, gyorskaja - gyors energiát adó megoldások), nem éppen fogyókúrás kajákat eszem - csak ugye szoptatás, és hát segítség nélkül, tök egyedül vinni a háztartást + ugye az eleven kisfiammal egész nap játszani, játszóterezni, sétálni, gondozni... (párom összességében heti 3 órát ha tud segíteni, akár gyerek, akár házimunka. szóval semmit, sőt, néha még utána is kell pakolászni - de nem panaszkodom, nagyon szeretem és elfogadom így, csak érzékeltetni akartam a helyzetem) :)


én tudom, hogy le lehet fogyni kondi nélkül is, mert kiveszi az emberből a gyerek a kalóriákat, az biztos :)


na, fel a fejjel, ne mérgelődj másokon.

ja, és ne akard tudni, miért csinálják mások. igazság szerint lehet, nincs is semmi szándékuk, vagy irigyek, vagy szomorúak csak, hogy nekik nem megy, esetleg mérgesek is, mert nekik nem megy - minden esetre elég rossz lehet nekik....


szóval, én gratulálok, és biztos csinos lehetsz, én örülök a sikerednek :)

2014. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ok, tudom, hogy ennél nagyobb bajom se legyen, de tényleg:) Szuper férj, imádnivaló, egészséges gyerekek. Tudom, hogy másoknak ezerszer nagyobb problémáik vannak, na, de hát ez az oldal ezért van...

2014. aug. 22. 21:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Èn sem tudtam lefogyni szülès utàn, söööt... Elèg sok felesleg rajtam maradt de soha èletemben nem szóltam meg azt aki jó alakù anyuka.

B@romira nem èrdekel ki hogy nèz ki, mindenki èrezze jól magàt a sajàt börèben aztàn kèsz.

Èn pl. magasról tojok mindenki vèlemènyère.

Nekem is van 2 gyerekem+ a hàztartàs, egèsz nap futok a gyerekek utàn, ha èpp alszanak akkor is takaritok, folyton mozgok, alig eszem többet egy madàrnàl mert arra is csak futtàban van idöm, mègsem tudok leadni 1 kg-t se.

Ez van. Èn nem stresszelem magam.

A boldogsàg nem a kg-k függvènye.

2014. aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki megszólja a gyorsan visszafogyó anyukát, az irigy. Ha a gyorsan visszafogyó megszólja azt, akin sokáig van felesleg, az meg tahó. Ez az én véleményem. Nem egyforma az anyagcserénk. Én sajnos 3 hónap után csontkollekció lettem, ez van. :(
2014. aug. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt ha konditerembe járnál mert megteheted, akkor mi van? De tényleg... Ha szültél egy gyereket akkor akármennyi időd/pénzed van, azt véletlenül se fordítsd magadra, mert a végén még jól éreznéd magad a bőrödben és a gyerekedet is ennek fényében tudnád nevelni? (Mondom ezt úgy, hogy én személy szerint az elmúlt egy évben összesen(!!!) kb. egy napot töltöttem a babám nélkül, mert nem volt rá alkalom... el vagyok így, de ha tehetném nyilván mennék néha.


Másrészt - a kérdésre válaszolva - minden ilyen "kismama hülyeségnek" az alapja az irigység. Gyerekkel megváltozik az élet, beszűkül az élettér, stb. és sok kismamának innen egyenes út vezet ahhoz, hogy a keserűségüket abban élik ki, hogy irigykednek és utálnak mindenkit akiknek (szerintük) jobb... Ennek nem sok köze van se a testalkathoz se semmihez.


Aki nem tudott lefogyni az is lehet kedves és jó kedélyű, ugyanúgy ahogy a vékony is utálkozhat más miatt (mert a másik havonta fodrászhoz jár, meg üvegessel eteti a babáját, meg állandóan a nagyszülőkre hagyja a gyereket, meg hasonlók), ne törődj velük!

2014. aug. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Oh, ilyet én is kapok, mikor éppen nem farmer+kedvenc pólók+lófarok+sportcipőben megyek sétálni a gyermekkel, hanem esetleg enged a kisasszony 5 percet válogatni és készülni. Ilyenkor persze jönnek a hátam mögött a sustorgások, hogy jajj, bezzeg így és úgy. Én is visszafogytam, igaz, én azért életmódot változtattam is mellé, mert ugyan a súlyom leadtam, kg-ban ugyanannyi lettem, csak a kezdeti kicsi husi a terhesség előtti hasamról, a terhesség utáni csípőmre kúszott. Szóval máshonnét is kellett fogynom...

Egyébként ezt úgy hívják rosszindulat, irigység. De a legjobb az egészben, hogy semmi közük hozzá. És még magyarázkodnod sem kell. Egyszerűen ez a ti dolgotok, a te tested, és úgy alakítod, formálod, ahogy te szeretnéd és ahogy az anyagiak engedik. Nálunk konkrétan a szomszéd teszi a megjegyzéseket, hogy "már megint lepasszolod a gyereket?". Uram bocsá', ha a nagyszülők szeretnék látni az unokájukat és éppen ráérünk, heti 1-1 fél délután igenis jár nekik, és ez nem lepasszolás. Hogy míg a mamáék babáznak, én főzök-e vagy elmegyek a konditerembe, ahhoz pont a szomszédnak, de a 77. idegennek sincs köze, csak a páromnak és akik éppen babáznak, hogy tudják, hol keressenek.

Egyszerűen ne foglalkozz velük. Sajna, a rosszindulat egyeseknél gyári felszereltség.

2014. aug. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez csak irigység szerintem.Lehet tenni a kövérség ellen,csak akarni kell. Én terhesség elött voltam 86 kiló,szülni 87-el mentem,haza 80-al jöttem.Meguntam a kicsi 8hós korában,hogy ilyen vagyok,aztán lefogytam 56-ra,most 62 körül vagyok,de ezt tartom.Az 56-ra már mondták hogy túlzás,nagyon lófejű vagyok.Egyébként 171 centi vagyok,és soknak látom magam a 62-vel,de nincs kedvem megeröltetni magam újra.

Jó részt genetika is ez,barátnőm 174centi és vékonyabb nálam sokkal,kilóban kb ugyanannyi,de akkor is vékonyabbnak néz ki.Ő 14kilót hízott terhesen,de kicsi volt a hasa,és ő elötte is vékony volt.Unokatesóm is vékony volt fiatalabb korában,terhesség elött malac lett,most még mindig az.

Kinek mi a jó,én irigylem azokat a husi nőket,akiknek van önbizalmuk,mert nekem egy minimális sincsen sajnos.

2014. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért mondja mert féltékeny! Egyértelmű! Én magamból indulok ki mert én az is vagyok, arra aki vékony a gyerek után, bevallom őszintén! Mert mielőtt szültem tökéletes volt az alakom, most meg olyan szinten dagadt és narancsbőrös és csíkos vagyok mint egy bálna! És mikor meglátok egy nagyon vékony, csinos anyukát akkor igen féltékeny vagyok h bezzeg ő milyen vékony maradt én meg nem..de nincs bennem rossz indulat! Én szívesen elmennék már konditerembe, de nincs rá alkalmam, mert segítségem nincs! Viszont ha vki beszól neked amiatt mert jól nézel ki, akkor inkább légy büszke, mint hogy foglalkozol más véleményével mert pontosan azért piszkál mert féltékeny arra h te ilyen jól nézel ki két gyermek után!
2014. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7. vagyok

Úgy látom, vannak itt is bőven, akiknek savanyú szőlő...


(Gondolom, nem a Kérdező volt)

2014. aug. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!