Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történhetett vele, hogy...

Mi történhetett vele, hogy nem eszik már rendesen?

Figyelt kérdés
Fiam 14hónapos.Egy éves korára javarészt azt ette amit mi, a főzeléket,leveseket szépen megette.Reggeli,ebéd és vacsora között csak cicizett,de a rendre kimért jó adag főétkezéseit gond nélkül végig ette.És most? Reggelire csak a virslit hajlandó megenni ropival, utána egész nap csak cicizik.Hiába kínálom bármivel, tegnap már 6 fogásos ebédet tálaltam neki,hátha valamelyikből eszik egy keveset, de csak játszott az étellel, és sikított mikor egy falatka tökfőzeléket próbáltam a szájába erőszakolni.Ma már odáig fajultam hogy krémtúróval, meg pudingot kínáltam, de az sem kellett neki.2 hónapja virsli+ropi reggelire és utána SEMMI!!!A cicizés ugye már nem elég egy ekkora babának? Csak vizet iszik.Kezdek nagyon aggódni mert már 2hónapja nem eszik se zöldséget,se gyümit...Valakinél volt már ilyen, vagy van valakinek ötlete mi történt vele és mit tehetnék?
2010. jan. 15. 21:49
 1/5 juditzita ***** válasza:
Próbáltad már, hogy nem adsz neki cicit?? Vagy kevesebbet??
2010. jan. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt hittem már senki nem válaszol :) igen próbáltam arra szorítkozni hogy napjában csak 3X szopizon,de nagyon csúnyán begyulladt a bal mellem.4napig tartott míg az itt ajánlott praktikákkal, és a fiam segítségével elmúlt az a hatalmas csomó.Amikor elvontam tőle a cicit, csak több vizet ivott,de az étvágya nem javult :( ...roszabodik.Ma reggel evett egy virslit,és most már ott tartunk hogy többet cicizik mint kisbaba korában. Azt hiszem ide már orvos kell. Köszönöm a válaszod.
2010. jan. 16. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Fogakkal mi a helyzet? Én épp a héten voltam orvosnál a kislányommal mert 3 napig nem evett szinte semmit. Úgy képzeld el, hogy egyik nap 1,5 doboz joghurt volt az egész napi kajája. Se tápszer, se túrórudi (a nagy kedvenc) sem semmi más! Dokit hívtam telefonon azt mondta biztosan valami a szájával van, vagy fogzik vagy pedig aphta. Az egy vírusos fertőzés, a szájban egy kis fehér pötty mintha pattanás lenne. Nekem volt már többször és tényleg nagyon fáj egyszer még be is lázasodtam tőle szóval tud galibát csinálni. Nézd meg a száját. Nincs valami az ínyén vagy a nyelvén?

Végülis nálunk a fogzásra fogta a doki mert állítósa szerint már látszódis a 2 felső rágó pedig még nem is az következne. Na, mindegy, szerintem biztos a tiédnek is fáj ha eszik. Azért én is elvinném dokihoz a helyedben.

11 hós anyuka

2010. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia.Köszi a válsz.Már néztem nincsen -e valami a szájában de se gomba,se más.A fogai szépen bújnak elő,bár még csak 7foga van,de a kedve jó,továbbra is ki egyensúlyozott és vidám.2hónapja semmi,se zöldség,se gyümölcs,se hús, csak az a nyamvadt virsli reggelente,és ez az ami aggaszt.Doktorbácsi lesz ebből,és nagyon félek hogy talán komolyabb a baj.Abban reménykedtem talán van itt olyan anyuka akinek a babája hasonlóan hosszabb ideig nem evett fontos alap ételeket,és elindíthat valamiféle nyomon,mert ha orvoshoz viszem abból kórházi kivizsgálás,vérvétel,és hasonló herce-hurca lesz.Próbáltam érdeklődni interneten,és személyesen orvosoktól,védőnőktől,de mindig oda jutok hogy az oka a rossz táplálkozásnak nincs meg,viszont a zöldség,gyümölcs hiánya ilyen meg olyan betegségeket okoz....Megbolondulok az aggodalomtól.Holnap viszem az orvosunkhoz.
2010. jan. 16. 22:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Szerintem azért ne aggódj ennyire. Nem hiszem, hogy egyből kórház meg minden. Először max. vizelet, vérvétel és utána meglátjátok. Különben én ismerek olyan gyereket aki (bár ő 4 éves) 3-4 féle ételt hajlandó megenni de már nagyon-nagyon rég óta. Amióta ismerem azóta biztos és kb. 1,5 éve ismerem. Piritóst eszik de csak egy bizonyos vajjal megkenve (általában ez az ebédje) csak 1 féle joghurtot, kakaót meg még valamit de az nem jut eszembe most. Nem viccelek! Tényleg csak ezeket eszi. Másból nagy nehezen 1-2 falat de ha nagyon erőltetik. Nincs semmi baja mondjuk olyan kis vékonyka, hogy hihetetlen de ez van.

2010. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!