Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csinálnátok?

Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hónapos az öcsémé pedig 10 hónapos kislány. Anyukám viselkedéséről van szó. Mikor az öcsém kislánya született pezsgőt bontottak, mikor az enyém aznap nem beszéltek velem( mert a párom mekkora szemét, hogy nem hívta 5 percenként...szó szerint ezt mondta, nekem a telefonba). Bejöttek másnap a kórházba megnézni a kicsit az egyfolytában azzal volt elfoglalva, hogy mutassam a karszallagját, mert nem hiszi el, hogy 800 grammal több a súlya, mint a másik kislányé. Ezután eltelt 2 hónap mire újra látta a kicsit, mondván nem volt ideje(persze, hisz a másik unokája minden idejét lekötöte)A kislányom nagyon ügyes fél évesen kuszik, néha már mászik is és sikerül neki mászásból az ülés is. Ezzel szemben az öcsémék 10 hónapos lánya, semmit nem tud. Persze, hogy is tudna, hisz egész nap bébikomba van szegényke. Anyám verseng, hogy a "szebbik" unokája ügyesebb legyen, mint az enyém és napi szinten a fejemhez is vágja, hogy az "övéké" ezt tudja és azt tudja. Nagyon nehezen viselem már az egészet....ötlet, hogy állíthatnám le anyámat, hogy ne sértsem meg?

2014. jún. 28. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pont hogy nem azzal törődnék, hogy ne sértsem meg. Elmondanám a véleményem, és hogy fejezze be a két gyerek versenyeztetését, mert ez hosszú távon senkinek sem lesz jó.
2014. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezzen már túl vagyok...azt mondta a féltékenység beszél belőlem. Mondtam neki 2 gyereket nem lehet összehasonlítani, még ha testvérek akkor sem.
2014. jún. 28. 11:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy.

Hiába mondjak a szülők, ha több gyerekük van, akkor mindig vam egy kedvencük és ezen nem tudsz változtani ha a fene fenét eszik se.

Nálunk anyám kedvence a húgom, 10 percre laknak egymástól de mindennap felhívja, míg én 100 kmre lakok tőlük és csak akkor beszélünk ha én hívom, mert ő sose hívna. Húgoméknak mindent (bútorok, beeendezések, napi kaja) megvesz pedig jókörülmények között laknak, ránk meg ránk omlik a ház, olyan régi, de max annyit kapunk hogy küld egy tál cseresznyét.

Engem ez már nem zavar, megszoktam (régen bántott de már beletörődtem) és örülök az együtt töltött időnek velük mert tudom hogy szeret, csak nem annyira mint a testvéremet. Ő is tudja ha beteg lesz majd csak rám számíthat, mert a húgom elég önző, már kijelentette hogy ő se a szüleit, se a párja szüleit nem fogja gondozgatni, szóval már arra is gondoltam hogy így próbálja őket lekenyerezni, hogy idős korában azért néha ránézzenek majd. Én meg így legalább megtanulom, hogy önállóan gondoskodjak magamról és megtudjam oldani ha probléma van.

Ha gyerekem lesz, akkor ő lesz úgy elkényeztetve mint a tesómé de sokat fogom vinni hozzájuk, hogy minél több időt töltsön a nagyival mert az élet sajna véges.

A szeretetet nem lehet kierőszakolni, semmi sem fog valtozni ha nekik esel, szóval inkabb intézd úgy hogy sokat legyenek az unokával, hidd el szeretik őt is, csak nem ő a kedvenc.

2014. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem amit írsz, mert nálunk is ez van. Én is túl tettem magam azon, hogy az öcsém a kedvenc( mindig is ő volt, ebbe már gyerekkoromba belenyugodtam)

Köszönöm, hogy ezt leírtam, mert most lett világos a kép amit tenni fogok.

Nem fogom kitenni annak a lányom amin én gyyerekkoroba és felnőtkoromba elszenvedtem tőlük.

Köszönöm:)

2014. jún. 28. 11:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Hasonló a helyzet nálunk is. Csak itt anyósom aki Így viselkedik.

2,5 hete szült sógornőm, oda elment segíteni egy hétre,babázgatni, takarítani, főzni meg iylenek. Mikor én szültem 7,5 hónapja egyszer sem kérdezte meg, hogy mire lenne szükségem. Kell e segítség vagy ilyenek. Ha nem visszük a fiamat akkor nem is jön megnézni. De már néha azon a szinten vagyok,hogy nem is fogom, aztán meglágyul a szívem, mert szeretném, hogy fiam ismerje őt is.

Épp tegnap történt, hogy elmentünk a munkahelyére, mert útba esett és benéztünk. Megebédeltünk ott (restiben dolgozik) és mikor kérdeztem, hogy megmelegíti-e fiamnak az ételt azt mondta, hogy meg. Már megetettem mikor jött kérdezni, hogy melegítsem e akkor atejet. Még azt sem tudja, hogy nap 4x étkezés kiváltva. Annyira nem tudja, hogy hogyan fejlődik és miket tud már unokája. Lányát napi szinten hívja, megy hozzá holnapis. Minet jó ha heti 1x felhív és le van tudva.

Már nem idegeskedek ezen, csak kicsit fáj, hogy annyira oda voltak az unokáért, hogy kell nekik és nem is foglalkoznka vele. Nem is merném rábízni. Férjemet is nagyon bántja, de mondtam neki, hogy ha mi nem is, de fiam úgyis rájön majd később, hogy melyk nagyi, milyen.

2014. jún. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!