Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyevő babák anyukái. Ti...

Nagyevő babák anyukái. Ti hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hós lesz pár nap múlva. 4 hós kora óta hozzátáplálom. Sajnos azonban főzelékkel max. egy órát,másfelet bír. Azt hittem majd a husi tartalmasabbá teszi neki,de nem... másfél-két óra múlva követeli a kaját. Tàpszerrel viszont simán kibír 3 órát is.

A fő gondom az,hogy már 3 étkezést szeretnék kiváltani,de mivel a főzelékek miatt csökken a két evés közti idő,ezért nem napi 5x,hanem 6 x eszik. És már így is 9 kg 75 cm.

A mai napunk eddig: 7-kor 200 ml tápszer. 10-kor gyümölcs. Fél 12-kor màr üvöltött a hamiért,ekkor egy ü. bébiétel. Ezután aludt,emiatt csak 2-kor kért enni ( rizs,brokkoli,fél tsárgája,két kanál tápszerpor)mikor felkelt. ( ha nem alszik,akkor hamarabb). Már megint nyüglődik,lassan ennie kell. Ilyenkor adjak harmadszorra is főzeléket,vagy tápszert és este újra?


Hozzátenném,hogy nem kap cukrozott dolgokat,mindenből a korànak megfelelőt eszi. A tejpépeket is elhagytuk.

Az éjszakát átalussza egy mukk nélkül 9-től 7-ig.


2014. aug. 18. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
7 hónaposan a lányunk 4x evett tápszert és 2x mást. Fel sem merült, hogy még egy étkezést kiváltsunk, pedig 4 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást. Természetes, hogy a gyümölcs és zöldség után hamarabb megéhezik. Persze ez attól is függ, hogy mit és mennyit eszik. Egy egész banánnal nyilván tovább bírja, mint fél almával, vagy a krupli jobban laktat, mint a répa. Én a helyedben nem váltanám még ki a 3. étkezést és a 2 egyéb étkezést nem egymás után tenném, hanem ebédre még tápszert adnék, tízóraira gyümölcsöt valami gabonával, uzsonnára pedig húsos főzeléket.
2014. aug. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ès az nem gond,ha az uzsi 3-ra esik,utána 5-kor és 8-kor még tápszer?
2014. aug. 18. 16:20
 3/4 A kérdező kommentje:
És mikor kell a következő étkezést kivàltani? Félreértés ne essék,nem akarom siettetni,csak azt hittem,hogy már többször kellene kanalaznia :)
2014. aug. 18. 16:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy most sok kritikát fogok kapni, de egy újszülött sem eszik 2 óránként! Biztos, hogy éhes? Az én fiam 8 hónapos, ő is bír enni, de 2 óránként én nem adnék, annyi idő alatt meg sem emészti az előzőt! Talán csak a gyümölcsöt, ha üresbe kapja, az kb. 2 óra. Nálunk így néz ki: reggeli (8 körül): 200 ml tápszer, tízórai: (10 körül), amit éppen kóstolunk, ebéd (12 óra): egy üveg bébiétel, uzsonna (16 óra): 200 ml tápszer, vacsora (20 óra): 220g tejpép+30 g gyümölcs, éjfél körül még egyszer 200 ml tápszer. Így alszik reggel 8-ig. Szerintem ne akarj több étkezést kiváltani, maradjon a tápszer és két étkezés között adj neki inni, például babateát. Lehet, hogy csak szomjas, de a foga miatt is lehet nyűgös! És ez csak lábjegyzet: én a tojást nem adnám még! A sárgáját se. Tojássárgája 9-10, 12 hónapos kortól, akkor is max. heti 1-szer! Persze erre is kapom, majd a kedves megjegyzéseket, de ebben nagyjából minden létező fórum egyetértett velem eddig, plusz a dokink és a védőnőnk is!
2015. ápr. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!