Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól iszik a babátok...

Mikortól iszik a babátok itatópohárból vagy rendes pohárból? Egy éves babám már el van késve?

Figyelt kérdés
Hogy szoktattátok át a babátokat a cumisüvegről pohárra vagy itatópohárra? Az én babám egyáltalán nem fogad el mást csak a cumisüveget!
2010. jan. 16. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
19 hós, nem iszik pohárból csak itatópohárból. 1 évesen csak cumisüvegből ivott. Bőven időben vagy. A Fiam cak próbálgatja a pohárból ivást, de ha szomjas nem abból kap, mert mellé megy.
2010. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon 6 hónapos korától normál, kifelé görbülő szélű pohárból adtam inni a kislányomnak, addig csak szopott. Ha mentünk valahová és nem volt megoldható a pohár, akkor cumisüveget kapott, de ez csak ritkán esett meg. itatópoharat 10 hónaposan próbáltam, de sehogy se jött rá, hogyan kell használni (biztos azért mert még szopizott és ez egészen más technikát kíván). Azért nem adtam fel teljesen és néha-néha próbálkoztam ezzel. Úgy 15 hónaposan sikerült neki először inni belőle. Csak akkor adom neki most is, amikor úton vagyunk, másképp a normál pohár van. még segítek neki, de ügyesen iszik. Nem töltök egyszerre sokat a pohárba, így nem folyik mellé és nem is locsolja szét az innivalót. Viszont, amikor befejezi az ivást, nagyon résen kell lenni, mert eldobná :)
2010. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként minden baba más, a tiéd sincs semmiről lemaradva, majd ő is átszokik a pohárra idővel. 2. voltam
2010. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi cumisüveget egyáltalán nem használtunk, amikor elkezdtem hozzátáplálni, akkor kis üvegpohárból itattam, amit kb. egy évesen már egyedül használt (nem engedte, hogy fogjam).


Én a helyedben megpróbálkoznék vele valahogy úgy, hogy amikor odaültök az asztalhoz együtt enni (mondjuk ebéd), akkor látványosan innék a saját poharamból, aztán mutatnám neki az ő poharát, hogy már nagy fiú/kislány, és hogy ő is igyon ilyenből. Először mindenképpen segítséggel csináljátok, a pohárba pedig max. egy ujjnyit tegyél, így ha mellé megy, sem lesz nagy katasztrófa. Az asztalánál ülős étkezéseknél ezen túl MINDIG pohár legyen, így megérti, hogy már nincs "visszaút", ha mentek valahova, vagy útközben iszik, persze maradhat a cumisüveg, bár arról is talán érdemes áttérni a csőrös pohárra. Viszont a két váltást semmiképp ne egyszerre csináld. Ha már megtanulta szépen a poharat, akkor mehet a "csőrözés", persze fordítva is kipróbálhatod.

Lesz pár kisebb baleset, de ne aggódj, gyorsan megtanulja. Addig ne legyen terítő, és legyen kéznél (papír)törlő...

Jó iszogatást Nektek!

2010. jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk mi sosem cumisüvegeztünk, de fél évesen kapott csöpögésmentes csőrőst. Volt kb 3 nap , mire megtanult inni belőle, azóta azt használja. Egy év előtt, mikor jött a nyár, és a meleg, akkor kivettem a szelepet, akkor megint volt pár nap, mire megtanulta, hogy hogyan igyon belőle szelep nélkül. A poharat is egy év körül kezdtük, most 19 hós, és már szépen, biztosan, tisztán iszik egy kézzel, akár menet közben is pohárból.

Másképp nem megy, mint leöntve, átázva és türelemmel.

2010. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10 hos a babam. kilenc honaposan vettem neki itatopoharat, hat nem jott be. par hete vettem jana-s kisuveg vizet, mert elfelejtettem vizet vinni, erre imadja. aztan par napja voltunk az ikeaban, ott voltak olyan szines poharak, 390 forintert, rajott, hogy abbol sokkal izgalmasabb inni, azota azokbol hajlando inni csak, meg neha mutatja a janas kisuveget, de tobbnyire csak pohar. szoval nem igazan lett szoktatva :)
2010. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kisfiam most 8 és fél hós sosem ivott cumisüvegből szegényke szivni sem tudja tegnap poénbol probáltuk..2 hónapos koráig csak szopott utána itatópohárbol ivott vizet csak azt issza meg ma is!meg szivoszállal...
2010. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 6 hónapig csak szopizott, utána amikor elkezdtük a hozzátáplálást én egyből pohárból adtam a vizet, vastagfalú kis egydecisből.Vettem én is varázsitatót, ha úton vagyunk abból igyon, de nem szereti.

Keress te is egy kis poharat, először csak keveset adj neki, és szép lassan itasd.

2010. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!