Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben az esetben hasznos volt...

Ebben az esetben hasznos volt a bölcsőde?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid lenni.

Nemrégiben volt egy nagyobb családi összejövetel. Voltak ott nagyszülők, rokonok, friss házasok, babások.

A férjemmel van egy kisbabánk és szeretnénk még egyet. A férjem azt szeretné, ha 3 éves koráig otthon maradnék vele. Én is ezt szeretném.


A családi összejövetelen arról beszéltek a nagyszülők, hogy melyik baba mikor mit csinált, mikor kezdett el járni, mi volt az első szava stb. Nem összehasonlításképpen, semmi versengés nem volt bennük, csupán csak felemlegették a régi időket, mivel gyerekeik már 30-40 között vannak.

A férjem anyukájától is kérdezte, és ő ezeket felelte, ami a férjemnek nagyon rosszul esett.

Az ő nővérénél mindenre emlékezett, de nála (férjemnél) már semmire. Nem tudja mikor kezdett el járni, mert az a bölcsődében volt. Nem tudja mi volt az első szava, mert az is a bölcsődében történt. És így tovább.

A többiek meg is szólták kissé, persze nem erősen, de az tény, hogy a férjemnek ez nagyon rosszul esett.


én nem tudnám ezt kihagyni a gyerekeimnél. Ti hogy vagytok ezzel? Szerintetek az anyját is bánthatta azért a dolog?



2014. aug. 28. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyukam meselte mindig , hogy segyen vagy nem a tesomra (ocsem) alig emlekszik mikor mit csinalt csak ram! pedig tesom nem volt bolcsis, otthon volt velunk anyukam es imadta a tesomat is, semmi rivalizalas... megertem , hogy a ferjednek nem esett jol, de szerintem ezt nem kell komolyan venni. Nekem azota van egy kisfiam, aki 4 eves, 3 evig otthon voltam vele, es mar alig emlekszem egy csomo dolgara, csak arra, hogy az utolso egy evet nehezen birtam vele otthon, mar visszajottem volna dolgozni... most dolgozom es hianyzik :)))
2014. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez így elég szélsőségesnek hangzik. Mikor került bölcsibe a férjed, annyira korán? Nyilván meg volt az oka.

Nekem 2 évesen ment bölcsibe a kisfiam, de mindezeket tudom róla, amiket írtál (első szó, járás, stb.).

2014. aug. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Íkkjor si hasznos volt. Nem mindenki jól emlékszik vissza, mikor mit csinált a gyereke. De a bölcsibe járó gyerekek nem voltak elkényeztetett, hisztis gyerekek, mint am azok, akikkel az anyuka otthon van.

A 3 év inkább az anyának fontos, nem a gyereknek.

2014. aug. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

1 éves koráig a gyerekek 90%a megtanul járni,1 évesen vagy korábban ritkán kerül a gyerek bölcsibe 1,5-2 évesen meg már járnak stb.

3 évig otthon maradni nem hogy hülyeség de luxus is,és igen az anyukának fontos nem a gyereknek 1,5-2 évesen nagyrészük már szomjazza a korosztálya társaságát,emellett nem marad le semmiről az anyuka.

2014. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

függ mikor adod be, azért már 2 évesen nem maradsz le az első lépésekről, szavakról.

Van aki már fél évesen beadta régen, nagyon régen, akkor az volt a szokás. Külföldön a mai napig nem maradnak otthon 3 évet, sőt 2-t sem. Amúgy én is az otthonmaradás pártján vagyok, de 2 éves korig, utána jó a szocializáció, társaság. Igénylik is.

2014. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

szerintem ha valaki 2 évesen adja be, az teljesen természetes. De hogy egy anyuka 9-12 hónap között beadja, na azt már én nem tudom elfogadni. Nem emlékszik pontosan mikor adta be a férjemet, de arra igen, hogy a bölcsőde miatt nem emlékszik ezekre. A nővérével otthon maradt. A férjem volt picit aktív gyerek, lehet emiatt adta be, ahogy ma sokan, ha aktív és nem nyugodt a gyerek, szabadulnak tőle. (elnézést a kivételnek). Sok ilyen van az ismerőseim között.


tehát azért nem emlékszik, mert a bölcsőde helyette szépen megtette és azt is, hogy mindkét szeparációs szorongását is valószínűleg egy gondozónővel vezette le és nem az anyjával. (bocsánat, csak tegnap a férjem feltüzelt, hogy ő mennyire haragszik)

2014. aug. 29. 08:15
 7/7 anonim ***** válasza:

lehet valaki a munkája miatt kénytelen beadni.

mondjuk én már több mint 2 éve itthon vagyok a gyerekkel, tehát én sem értem ezt, de lehet valaki nem teheti meg hogy évekre úgymond lelépjen a munkájából, munkahelyéről. Nem feltétlenül a pénz miatt, hanem már nem tudna újra érvényesülni.

2014. aug. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!