Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek segítség volt, ha...

Nektek segítség volt, ha nálatok volt a nagymama?

Figyelt kérdés
Két hónapos a kislányom, jött a nagyi unokázni egy-két hétre. Én azt gondoltam ez idő alatt majd egy picit szusszanhatok, semmi extra, csak hogy esetleg nem kell majd 24 órában figyelni, mert a nagymama majd ellesz néha a picivel. De nem így van. Én vártam, képzeltem túl sokat, vagy ez máshol is így van?

2014. aug. 29. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Én, amikor megszületett az unokám, minden nap beutaztam hozzájuk (25 km), és mostam, főztem, takarítottam, hogy a menyem tudjon pihenni. Ha engedte, még tisztába is tettem a picit, de az az anyja dolga volt, mint az etetése is. Nem minden nagymama egyforma.
2014. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én magamban voltam a kicsivel legelejétől.Csütörtök éjjel született,hétfőn mehettünk haza,párom keddtől folytatta a tanulmányait.Bár nekünk messze is vannak a rokonaim,jó ha 3-4 havonta tudunk találkozni,én többször voltam náluk a kicsivel,mint ők itt,mert én nekem van hely aludni ott,ők itt meg nem tudnának,meg ők ugye dolgoznak.

Szerintem az a gyakoribb,akinek nincs segítsége,szóval ilyen szempontból te vártál sokat :D De én mondjuk nem engednék ide senkit 1-2hétre,főleg ha még csinálni se csinálna semmit.Nem segítség hogy másik embert kerülgetnem kell hulla fáradtan.

2014. aug. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első 1 hétben volt velem anyukám, hihetetlen nagy segítség volt. Nélküle nem is tudom, mihez kezdtem volna.. Főzött, mosott, takarított, segített a babával is mindenben. Ha a lányomnak lesz egyszer kisbabája, remélem engedi majd, hogy én is megtegyem ezeket érte. Meghitt és szeretetteljes első hetet varázsolt nekünk, amiért azóta is hálás vagyok Neki.
2014. aug. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is anyukám volt itt és nagyon nagy segítség volt. Anyósom csak feljött egyik nap és másik nap ment. Másnap reggel 8-kor ébredt fel(elaludt), mire én már túl voltam 2-3 etetésen, büfiztetésen és altatáson. Nagyon vicces volt! Ő inkább ne jött volna, csak felbosszantott, mindenbe bele akart szólni, tömte a gyereket, mert szerinte mindig éhes, ha megnyikkan...Abszolút nem pihentem mellette, sőt többet sürögtem-forogtam. Amikor szoptattam is odajött beszélgetni, pedig akkor szoktam a babával szusszanni kicsit. Anyukám mindent megcsinált és ha kellett, akkor a babára is figyelt. Sőt néhány szopi után átvállalta a büfiztetést és az altatást, így tudtam pihenni.
2014. aug. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Óriási segítség volt anyukám,mikor eljött.Segített szinte mindenben,nagyon jó volt.Anyósomat viszont abszolút nem láttam szívesen,ő semmit nem segített,csak vendégeskedni szeretett volna.
2014. aug. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagy segítség mindkét nagyi, ha itt van, sajnos anyósom messze lakik, pedig jó lenne, ha többet itt lenne, olyan jól elvan a gyerekkel. Anyukám inkább a háztartásban segít, az is nagyon jól jön.
2014. aug. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első és utolsó válaszoló: De irigylem azt, akinek ilyen jó anyósa van, akivel jól ki lehet jönni és nem akar beleszólni semmibe!!!
2014. aug. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenkinek!

Igen az elején nekem is volt segítségem, ezért is hittem, hogy most is kicsit lazább két hét lesz. De nehezebb, mint mikor egyedül vagyok itthon a gyerekkel. Mert így is én főzök, takarítok és ellátom a babát. Amíg csöndben van a bébi addig fogja a kezében, ha nyöszörög akkor már visszaadja, nem eteti, nem pelenkázza, semmit.

Ha mi eszünk, még egyszer sem mondta, hogy majd ő elmosogat, vagy főz vagy ilyesmi.

Na mindegy. :(

2014. aug. 29. 12:23
 9/9 anonim válasza:

Nem hinném, hogy túl sokat vártál, én is így voltam vele, hogy majd ha itt lesznek... De nem.. Az első 2 hétben anyukám volt itt velünk, ő főzött, takarított, nagy segítség volt, viszont szoptatásnál folyamatosan ott ült mellettem, nem értette, hogy engem az zavar, hogy ott van az arca szinte a mellemen... Meg ugye a folyamatos tanácsok, meg miért úgy csinálom, miért emígy, pótolnom kellett tápszerrel is, az sem tetszett neki, de a kisfiam nem akart valami miatt rendesen szopizni, na anyunak az sem tetszett, hogy cumisüveget adok neki, így voltak nézeteltéréseink, ami azért lefárasztott, de amúgy meg nagy segítség volt, tudtam jobban pihenni.

Miután ő hazament, 2 hetet egyedül voltunk, férjem dolgozik, így hétközben csak ketten voltunk a picivel, utána jöttek anyósomék. Na az a 2 hét borzalmasan fárasztó volt.. Ha nem mondtam nekik, hogy egyenek, nem ettek, egész nap a teraszon dohányoztak, vagy TV-t néztek. Külföldön élünk, és itt nagyon ritka, hogy mosógép van a lakásban, általában több lakásos házak vannak, és lent van egy közös mosókonyha, esetünkben 2 emelettel lejjebb. Na akkor szakadt el nálam a cérna, mikor anyósomék ruháit vittem le mosni, és 2 emelettel lejjebb hallottam, hogy sír a kisfiam, mint a hülye rohantam fel a lakásba, és kérem a nagyszülők nagy nyugodtan kint a teraszon dohányoztak.... Szegény gyerek meg már tiszta vörös volt a sírástól, szóval ők egyáltalán nem voltak segítség, csak jobban kimerültem tőlük...

2014. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!