Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te mit tennél, ha nagymama...

Te mit tennél, ha nagymama sosem tartja be az utasításaidat, amikor otthagyod a gyereket?

Figyelt kérdés
én valószínű.hogy már csak ritkán fogom ezek után,2 éves,de még csak 2x aludt ott,de már nem is bánom,mert szörnyű amit csinál vele,nem akkor eteti,altatja,nem adja be a gyógyszerét,nem itatja meg a tejitaljával,stb...
2014. máj. 13. 12:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Ezek utàn egyszersem hagynám ott!!!
2014. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem altatnám ott. Ennyi.


A nagymamának nem kötelessége foglalkozni az unokájával, hisz nem ő vállalta. Márpedig ha rosszul csinálja, az kb olyan mintha nem is csinálná, szóval ennek megfelelően nem bznám rá többet. Persze zavarna nagyon-nagyon, de el kell fogadni.

2014. máj. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%

Kezdjuk ott, hogy felnott embert nem "utasitok", legfeljebb kerek. Amit vagy megfogadnak, vagy nem, mivel ahol van, annak a szabalyai az ervenyesek.

Ha nem tetszik, nem kell otthagyni.

2014. máj. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

A gyerek akkor érzi magát biztonságban ha a megszokott dolgai történnek vele a nap folyamán. Persze a mamának nem kötelessége nevelni és nem utasítgathatjuk, de neki is az unokája az első és ha zökkenőmentesnek akarja tudni az együtt töltött napokat, akkor jó ha megpróbál ő is alkalmazkodni a kisgyerek napjaihoz.

A 14 hónaposomat még egyedül sem hagyom a nagymamájával, mert állandóan édességgel és tehéntejjel tömné amikor már ezerszer elmondtam, hogy a gyerek nem kap tehéntejet két éves koráig, ott aludni meg pláne nem fog mert nélkülem egyelőre nem tud elaludni.

2014. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Áh, én max egy órára hagyom ott a nagyanyjánál, és csak ha nagyon muszáj. Más generáció, teljesen makacs, konok, és nem hajlandó felfogni, hogy az orvostudomány ma már mást ajánl, melyet én be is óhajtok tartani. Puffogni viszont nem kell rá, (nyilván először én is mérges voltam) de tényleg az a megoldás, hogy nem adod oda neki éjszakára, egész napra, hosszú időre.

Gondolom ő sem a negyvenes éveit tapossa, ahogy az én anyósom sem.

Ez a mai világban ilyen, vagy szerencsés nagyikat fogsz ki, vagy nem, azt meg le kell nyelni.

2014. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
nem úgy gondoltam,hogy konkrétan utasítottam,inkább megfogalmazási hiba volt,szépen kértem,mit hogy csináljon,elmondtam mi otthon hogy szoktuk,ő hogy szereti,amit mi kitapasztaltunk már nála(lefekvés,etetés,kis megszokott rítusok)de semmi...nem úgy történt semmi..még a bébiőrt sem volt hajlandó bekapcsolni,hogy hallja,ha felkelt,persze ő főzött,meg kint az udvaron molyolt mikor megérkeztünk,kérdeztük hol a gyerek?ő mondja alszik,oké,-mondjuk tök jó,hol a bébiőr?hát minek az?-kérdi,naaa ekkor szakadt a cérna,a gyerek persze már rég fenn volt és sírt a kiságyban...ilyeneket csinált..
2014. máj. 13. 13:12
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én anyósom is a totál ellenkezőjét csinálta, mint amire megkértem. Ezt kétszer eljátszotta. Azóta nem kérem meg, hogy vigyázzon rá pár órára.
2014. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem két éves gyereket még egyszer sem kellett volna otthagynod. Azért vagy vele otthon, hogy ne keljen másra bízni.
2014. máj. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
amúgy senki sem mondta,hogy még otthon vagyok vele..de mindegy az ott alvás éjszaka van,és 2x fordult elő..szerintetek ez sok 2 év alatt egyszer moziba mentünk,a másodiknál dolgoztunk..ennyi gyerek nélkül töltött éjszakánk volt 2 év alatt..
2014. máj. 13. 21:05
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Az én lànyom 1éves kora óta van legalább havi egyszer hétvégén!és nem azért mert lepasszolom,hanem mert a mindenük az unoka.és teljesen màs ha ott van vele anyukája a gyereknek.a nagyszülőknek is vannak igényeik,szokásaik.és nem baj,ha nála másképp vannak egy kicsit a dolgok mint otthon.azt is meg kell tanulnia a gyereknek,h más helyen más szokások,más ritmusok vannak.nem hiszem h azért mert nem használ bébiőrt és sìrt egy kicsit a gyerek,mert anyuci nem termett rögtön mellette,olyan gonosz ember lenne,hogy rögtön el kell tőle tiltani a gyereket.és ha a gyerek szereti őt,az nem érdekes,ugye???
2014. máj. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!