Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós 1 hetes babám mellett...

Hasfájós 1 hetes babám mellett mit szabad ennem, hogy ne rontsak a helyzeten?

Figyelt kérdés
Túl sok tejem van, nagyon erős a tejleadó reflexem és sok levegőt nyel, mohón szopik. Espumisant kapja, van szélcsövünk, azt is alkalmazom nála. Kifejezetten az érdekel, hogy mit egyek?
2014. aug. 22. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Első gyereknél nagyon odafigyeltem, mégis iszonyú hasfájós volt.

Másodiknál mindent ettem, mégsem volt semmi gond.

(bab,káposzta, barack, paradicsom)

2014. aug. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
banán,borsó,bab,káposzta szóval ami puffaszt azt ne.Én ittam laktoherb teát.Az én epegörcseimre is használt és a bab pocijának is jó.De ha sok a tejed lehet nem kellene vele serkenteni
2014. aug. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt felsorolni elég sok lenne,hogy mit ehetsz. Az előttem szólókat még kiegészíteném azzal,hogy ne igyál szénsavasat, és a csoki sem tesz jót.Nálunk a paprika paradicsom iszonyatos görcsöket okozott,szóval egyeltalán nem eszem.
2014. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tejmentes diétát kell tartanom és tojást sem ehetek 2 hétig. Az idény gyümölcsök és zöldségek nagy része ugyancsak nem fogyasztható. (s.dinnye, barack, citrusfélék, banán, bogyósok, allergizálók, paradicsom, paprika, uborka, hagymás ételek, fűszeresek...) Ezért kérdezem, hogy ti mit esztek? Kenyéren és felvágotton nem lehet sokáig húzni. Félek, hogy romlani fog a tejem minősége.
2014. aug. 23. 08:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Citrusféléket és a magvasakat tényleg nem ajánlják,de ezek mehetnek: répa, zeller, cukkini, tök, cékla, sütőtök, saláta, spenót, sóska, alma, banán, mandarin, körte, szilva, szőlő, én dinnyét és uborkát is eszek.

Én sok csirkehúst eszek mindenféle formában,fasírtot,ehetsz tésztákat,halat,vörös húsokat is, csak mértékkel,csak a füstöltet és a zsírosat kell kerülni. Köretnek mehet krumpli ,rizs,minden. Reggelire nem csak felvágottat lehet enni,van egy csomó péksütemény,ilyen olyan kalács,kifli stb. A tejet én is kerültem,így reggel teáztam,és ne felejts el sok vizet inni. Az enyém már most elmúlt 3 hós,most már mindent eszek.

2014. aug. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, elkezdek ezekkel próbálkozni. 1. baba és nagyon sokszor fáj a hasa, ezért próbálnék mindent megtenni, hogy legalább miattam ne szenvedjen.

2014. aug. 24. 17:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Colief cseppek!!! Nálunk nagyon bejött. Végre egy csepp, ami nem a tüneteket kezeli, hanem a hasfájás okát szünteti meg. Szegénykéknél még ilyenkor nem termelődik olyan enzim, ami segít lebontani a tejcukrot, ami felgyülemlik a bélfalon és ez okozza a fájdalmat és a sok pukit. Én minden szoptatás előtt lefejtem egy kis kanál tejet, abba cseppentettem és pár nap alatt szépen helyre jött a baba. Azóta már egyáltalán nem használjuk és nyoma sincs hasfájásnak. Amikor elkezdtük használni többször volt széklete, majd beállt, hogy utána mindig ugyanakkor volt és nem húzgálta a lábait, nem sírt. Igaz, nem olcsó mulatság, de megéri. Ha van kérdésed, segítek. Én már szinte semmit nem mertem enni, és mégis fájt a hasa...:(
2014. aug. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm, kipróbáljuk, hátha használ. Szegénykének bármit adnék már, ha tudnám, hogy nem szenved tovább. Gondolom gyógyszertárban vetted. Megnézem neten, meg beszélek a gyerekorvossal, nehogy a többi gyógyszerrel összevesszen.

2014. aug. 26. 09:37
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, gyógyszertárban. Nekem is a kolléganőm ajánlotta, akinek szintén nagyon hasfájós volt a babája és nála is csak ez segített. 3800 egy doboz, ami kb 1 hétre elég Neki is már kb az első cseppek is segítettek és nálunk is így volt. Én is adtam infacolt, teát, bármit, semmi nem volt jó, max elhajtotta a pukit, de az okot nem szüntette meg. Remélem nálatok is beválik!!!
2014. aug. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet. Utána olvastam, tényleg jónak tűnik. Meg fogjuk próbálni.
2014. aug. 26. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!