Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudtátok, hogy elég...

Honnan tudtátok, hogy elég lesz egy délutáni alvás?

Figyelt kérdés
1éves múlt a kislányom.pár napja,hiába teszem le délután,már nem alszik.3/4óra múlva lehozom.lehet,hogy elég neki egyszer-ebéd után.toljam el a délelöttit?vagy az átálláskor hol-egyet,hol kettőt alszanak még? ez függ az éjszakai alvától is?nem aluszza át,kétszer ébred,próbáljuk a visszaaltatást,és hajnalban megszoptatom,hogy ne keljen 5kor.befolyásolhatja az éjszakát,ha most már egy alvás kimarad?többet ébred?
2014. szept. 3. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem épp a napokban próbálkozik kisfiam a napi 1 alvással.Próbáltam délelőtt alttani, 20 perc altatásután 5 percet aludt és akárhogyan próbáltam altatni nem aludt el. Megebédelt,játszottunkmég egy kicsit és azóta alszik (2,5 órája).

Az éjszakai alávst nem befolyásolta és befolyásolja. Csupány annyit vettem észre,hogy a reggeli 5 orai kelést kitolta6ra, akkor eszik és alszik még 2 órát aztán.

10 hós kisfiú

2014. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi

akkor nem korai?most is egy fél órája "énekel"-de nem alszik.ha fáradt lenne,biztos aludna.furcsa,mert a nagyfiam nagy alvó volt

2014. szept. 3. 15:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 10 hónaposan állt át. Délelőtt, délután kínlódás volt az alvás, így kitoltam a délelőttit és 1 hét alatt átállt. Így délután 3-3,5 órát aludt, éjjel 12 órát.
2014. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 *Victorique* ***** válasza:

1 éves kor körül csökken a babák alvásigénye. Tehát akár 3-4 órával kevesebbet is alhatnak. Körülbelül 12-13 órát ír a szakirodalom, napi szinten ennyire van szüksége, erre törekedjetek. (idegrendszer érése!)

Az éjszakai alvást nyilván befolyásolja, hogy mennyit alszik nap közben.

2014. szept. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 1 éves a kislányom, kb. 1 jó hónapja állt át.Este 9-fél 10 körül alszik el, éjszaka nem kel vagy ha mégis, ahogy felveszem visszaalszik. Reggel 6-7 között kel enni és még alszik fél 9-9-ig. Délután ebéd után alszik másfél órát,nagy ritkán 2-t. Ha éjszaka többet nyűglődik, nappal behozza,de akkor is csak 1-szer alszik. Nálunk ez olyan természetesen jött magától,csak hagytam őt, ahogy igényli. Semmi baj a lányommal, a babák alvásigénye különböző, de az ő korában ez szerintem teljesen normális!
2014. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én lányom már 16 hós,de még mindig sokszor az van,mint nálatok. legtöbbször már csak 1x alszik,de ha reggel nagyon korán kel,akkor már délelőtt 10-kor alszik. ilyenkor vagy sikerül elaludni 3-4 felé újra,de leginkább nem és 6-kor már KO. szerencsétlen. ha ilyenkor hagyom elaludni,akkor 11-ig le se mlehet lőni. ha meg nem hagyom,akkor alig lehet elhúzni a fürdést 7-ig. szóval egy katasztrófa,ha korán alszik el délelőtt. remélem mihamarabb megedződik és bírja majd mindig a strapát legalább délig.
2014. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos infókat mindenkinek
2014. szept. 4. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!