Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves babánál honnan...

Fél éves babánál honnan tudjam hogy éjjel amikor felsir akkor éhes vagy a foga fáj?

Figyelt kérdés
Annyi hogy nappal sokat nyálzik de ha éjjel kel akkor megszoptatom és alszik tovább.De elég keservesen sir.3 óránként kel és szopizik.Normális hogy fél évesen éjjel 3 ór
2014. szept. 3. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha rendszeres időközönként kel fel (pl 3-4-5 óránként) és egy ideje ez így megy akkor a szokásos éhes vagyok felsírás. Ha rendszertelenül kel, esetleg többször mint szokott akkor lehet akár a foga is. Ha megeteted, vagyis elfogadja az anyatejet és vissza is alszik egyből akkor nem hiszem hogy a foga lenne, csak éhes volt.
2014. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

nem mindegy? :) tedd cicire, aztán az neki is jó, neked is jó :)


a szopizás nem csak táplálék, hanem nyugtató és fájdalomcsillapító hatású is (olvass utána a neten)

illetve ha attól félsz, hogy esetleg túleteted, akkor szintén utánanézhetsz megnyugtatásul ennek is. anyatejjel nem lehet túletetni a babát, mivel nem minden szopizás nagy zabálás, mivel a tej összetétele változik (hisz 1 napos és 10 hónapost is ugyanaz a mell táplál) ráadásul a szomjoltás és az éhségoltás is ugyanaz a cici...


örülj neki, hogy van tejed, és szoptathatsz, mert ez nagy aduász!!! én mindig mellre tettem, ha sírt, így a fogzás is, az elalvás is, és még a betegségek átvészelése is könnyen megy.


most 15 hónapos, nekünk egy kicsi hőemelkedéstől eltekintve nem vészes a fogzás. most volt beteg, vírusos hasmenése volt, és enni nem akart, de cicizni legalább tudott - vagyis nem kellett félnem, hogy kiszárad, vagy hogy nem jut hozzá a szükséges tápanyagokhoz, vitaminokhoz.


szóval mindegy, fog, vagy éhség (azért fél évesen már nem éhes, hanem inkább szomjas lehet - gondolom már nem kakil be éjjel, max. reggeli ébredés után - tehát enni nem eszik) adj neki cicit és kész :) és ne aggódj, hogy jól teszed-e, mert a válasz: igen, jó reakció a cicire tevés :)


kisfiam mikor belekerült ebbe a vírusba, éjjelente 1-2 óránként felsírt.


minden normális még ilyenkor, tök ösztönösek. majd ráértek később elnyomni ezeket, most mindent ösztönösen kell csinálnia a babának, neked meg ösztönösen reagálni le :)

2014. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ok de ö 1-2 óránként kel és nem mindig kell neki a cici...szóval azért az szerintem nem normális hogy óránként kelek éjjel......
2014. szept. 4. 08:22
 4/5 anonim ***** válasza:
én nem tenném minden sirásnál cicire-igazad van kérdező.a gyomornak is pihenni kell-és mi sem eszünk akkor amimkor fáj valamink,vagy egyéb más bajunk van.ha vergődik,dobálja magát sikit,akkor a foga lesz-én először krémmel próbálkoznék
2014. szept. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyem is ezt csinalta. 3 orankent szopizott, aztan 5-6 hosan surusodni kezdtek a kelesek. Akkor meg mindig adtam neki cicit. Rengeteget agyaltam, ehes, vagy csak dzomjas, vagy a cumijat nem talalja, vagy faj a foga, vsgy csak anyahiany... Probaltam mindent, itatni, homeopatiat stb. Semmi nem mukodott es mindig csukott szemmel orditott, amig cicit nem kapott. Azon visszaaludt. Igen am, de 7 hosan kitalalta, h szopi utan ne rakjam visdza az agyba, hanem tartogassam allva. Na 2 ejszaka utan mar majdnem osszeestem. Harmadik ejszaka megsirattam es beszuntettem az ejszakai szoptatast, legkorabban 5-kor kapja meg. Utana jobb volt a helyzet, de teljes atalvasrol nem beszelhetunk, inkabb azt mondom, akkor kelt, amikor valami baja volt. Ugyanis 8hosan indult neki a fogzas, az tenyleg megviselte. Meg a frontok is nagyon megviselik. Most 10 hos heti kb egy ejszakat alszik at, 4-5 ejszaka normalis, ami atlag ket rovid ebredest jelent (vizivas/cumi betolas) es heti 1-2 ejszaka meg mindig nehez, sokszor kel, vsgy tartosabban sir. Ez van. :(
2014. szept. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!