Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korig nem baj,...

Hány hónapos korig nem baj, hogy eszik éjjel a baba? Hogyan lehet leszoktatni (főleg, ha éhes is, nem csak megszokásból ébred)?

Figyelt kérdés

1 éves

A gyerekorvosunk azt mondta, 1 éves korában próbáljam leszoktatni az éjjeli tápszerről.

De hogyan csináljam?

Meddig evett a ti babátok éjjel? (Most légyszi olyanok ne válaszoljanak, akiknek utoljára 1 hónapos korukban evett éjjel a gyerekük.)


2013. okt. 7. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
este lefekvés elött jól lakik? ha többet adsz neki akkor is éhes lesz? szopik vagy tápszert kap? az is lehet hogyha szopik hogy azért éhes mert azt hamarabb feldolgozza a szervezete ha szopik próbálj neki inkább tápszert adni annak toább tart a telitettségi érzése.
2013. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

7-kor vacsora (tejpép vagy husis főzelék)

8-kor tápszer (2 deci)


Éjjel 3-kor ébred, hogy éhes. Megiszik 2 deci tápszert, aztán továbbalszik 7- fél 8-ig, utána 8-kor szokott reggelizni (gyümölcsöt vagy tejpépet).

2013. okt. 7. 11:21
 3/11 Babeli Zurzavar ***** válasza:
a fiam ugyanezt csinalta, most 17 honapos, mar csak ejfelkor megebred mert szomjas-tea- aztan 6korul tapszer mert ehes. ez mar szerintem elfogadhato, de nem tettem ezert semmit, magatol leszokott rola!
2013. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont így van. 7-kor tejpép, fél 9 körül megiszik 200-260 ml tápszert (változó, mikor mennyit kér) és 5 és 6 között ébred enni (attól függ, hogy mennyit evett lefekvés előtt). Utána még visszaalszik 8-9-ig, ébredés után reggelizik (tízóraizik). Ő 13 hónapos és kb. 1 hónapja álltunk át az 1 evésre. Addig kétszer kelt 1-2 és 5-6 között. Én már ennek is örülök, hogy csak egyszer ébred. Ezt úgy értük el, hogy nem etettük meg az első ébredésnél, esetleg megitattuk, próbáltuk visszaaltatni, ha nagyon nem ment, akkor kapott, de csak 120 ml-t, de legtöbb esetben "beletörődött", hogy nem kap kaját, és szépen visszaaludt. Mostmár nem kel, csak ahogy írtam 5-6 között. Mivel ez már a reggeli neki, ezt nem akarom elvenni tőle. Ez a módszer okozott nekünk jó pár álmatlan éjszakát, mert volt, hogy két órán keresztül is altattuk felváltva a férjemmel, de úgy néz ki megért ennyi áldozatot.
2013. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd, majd leszokik róla magától, ha már nincs rá szüksége.

Az én kisfiam kb 16 hónapos koráig evett éjszaka is. Utána fokozatosan kitolódott az időpont, amikor ébredt, most másfél éves, ott tartunk, hogy reggel 7-kor kéri a tápot, és utána még alszik 1-2 órát, és utána, amikor ébred, nem éhes, kb 11 körül szokott "tízóraizni". Én a reggel 7-es tápszert már nem éjszakai evésnek hívom, hanem korai reggelinek, így a probléma megoldva :)

2013. okt. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ne szoktasd le, mert le fog szokni magától--kár lenne nyúzni, azért eszik, mert kell neki, és kész.

Az én lányom még 2 évesen is volt néha, hogy felébredt, és ivott tejet.

De olyan masszívan minden éjjel kb. 18-20 hós koráig volt.

Most őszintén, minden szadizni, ha ténylegesen éhes?? Csak mindketten sírnátok...:-))

Engem is halálra szekírozott mindenki, hogy még 5 évesen is cumisüvegezik majd, meg etethetem éjjel, de nem hallgattam rájuk, és nagyon örülök neki..:-)) Olyan 2 éves kora után mintha elvágták volna, elhagyta az éjjeli evést, a cumisüveget, az átmászkálást, a csőrös poharat, és mindent tök magától, én egyáltalán nem erőltettem, csak felkínáltam neki a másik lehetőségeket is...:-))

bocsi, ez már eltért a tárgytól..:-)

2013. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én babám is felkelt éjjel még egy éves kora korul is, javasolta az orvos,meg sok ismerős is,hogy adjak neki vizet,majd nem fog felkelni, hát a víz nem kellett neki,mert éhes volt, én adtam neki tovább a tápszert és szép lassan leszokott róla!
2013. okt. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez gyerekfüggő.

6 hónapos koruk körül már elég nagy a gyomruk ahhoz, hogy annyira teleegyék magukat az esti evéskor, hogy éjjel ne éhezzenek meg.

Én kb. ennyi idősen kezdtem el az éjjeli evésekről leszoktatni. Éjjel ha felkelt, csak vízzel kínálgattam, utána vissza is aludt, de ő szerencsére éjjel mindig jól aludt.

2013. okt. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiam 5 hós koráig evett éjszaka. Azóta teázik éjszaka... :)

Elkezdtem estére több tápszert adni neki, így volt hogy átaludta az éjszakát. Majd amikor újra elkezdett kelni éjszaka már csak teát kapott, mert úgy gondoltam hogy ha 1 hétig nem volt éhes éjszaka akkor most sem az, inkább szomjas lehet.

Nem lehet hogy a te gyerkőcöd is inkább csak kívánja hogy egyen-igyon valamit? Próbáltad lecserélni teára az éjszakait? Mert ha a tea bejön akkor akár magától is tud majd inni késöbb és akkor nem kell felkelned neked is.

2013. okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én sem erőltetném de azért egy próbát megér!

Az esti tápszerébe keverj egy kis tejpépet!

ha éjszaka ébred(mert valóban ébredhet már megszokásból is) akkor kínáld meg vízzel vagy esetleg gyenge natúr citromfűteával!Ha azzal visszaalszik akkor már nem az éhségtől kel ha meg sír nyűglődik vagy esetleg fél ór a-óra múlva megint kel akkor adjad neki továbbra is a tápszert!

2013. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!