Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden vendég ilyen h*lye...

Minden vendég ilyen h*lye babalátogatásnál, vagy én spilázom túl? Másnak is folyamatosan szólni kell valamiért?

Figyelt kérdés

állandóan tele vagyok frusztrációkkal, néha némán tűrök, néha azon vagyok hogy mondjam, mint mondjam, hogy ne bántsam meg, általában folyamatosan szólok valamiért, valamikor meg már dühömben kiszalad a számon, amit meg megbánok, hogy nem akarok senkit megbántani.


ilyenek pl.:

-mesélem tejkiütéses a baba mert túl sok csokit ettem. erre folyamatosan csokit hoznak

-ha szólok nem ehetek banánt, cseresznyét, karfiolt, erre mind hármat szintén folyamatosan(!) hozzák!

-egy normális kézmosás meleg vízben fél percig tart. senki nem várja meg míg jön a melegvíz, másodpercekig mossák, csak öblítik, volt hogy szabályosan meg kellett mutatnom hogy az ujjak között is kell, ráadásul karra veszi a gyereket, könyékig mossanak kezet.(megj.:a gyerekorvos meztelen fogdossa agyon a gyereket mindig kézmosás nélkül, neki nem merek szólni, de az orra előtt fertőtlenítem a saját kezem, így egy másik alkalommal észre vette magát)

-szólnom kell, hogy karórát le

-magukhoz ölelik a babát és képesek eljönni parfümmel halálra befújni magukat, utána érzem a baba ruháján is (a parfümöket egészségtelen belélegezni)

-ha adok textilpelenkát vállra hogy arra vegye fel a gyereket (a baba folyamatosan tátog, nyálazik, bármikor a szájába kerül minden)erre így rakosgatják a babát, meg úgy, a végén a pelenka a nyakában, gyerek az utcai ruháján

-amikor a baba mindjárt alszik, elkezd bambulni, jelzem, hogy nézd, mindjárt alszik, erre folyamatosan ébren tartanák ,képeket mutogatnak neki, beszélnek hozzá, meg énekelnek. ekkor is szólnom kell, hogy duguljanak már el, mert nem tudja kikapcsolni úgy magát.(amihez könyv se kell, hogy az ember ezt vágja)

-ha átadom a babakocsi tologatást, a huppanóknál nem emelnék, raknák finoman, lassítva, jó nagy bukkanó és repdes a gyerek a kocsiban (ehhez nem csak józan ész kellene, hogy lassítok már?)

-beszéltük(kísérletezünk), hogy altatásnál nem szabad agyoninfózni a gyereket (ringatás, éneklés, cumi, képek, duma, meg miegymás)hanem csend, béke, nyugalom, erre kézről kézre adogatják, elkérik a parfümfelhőbe, stb

-a szájszagúaknak(erre is, hogy nem ügyel egy protézises nem is értem) csak annyit jelzek, hogy ne beszéljen a gyerek arcába, mikor öleli (ráadásul most volt a tv-ben is, hogy mire kiér egy hamburger tele van a készítők DNS-ével, mert felette beszélgetnek)


vagy lazítanom kellene, hagy kapjon be mindent a gyerek, elvégre mások putriban is felnőnek?


2014. jún. 26. 09:42
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%
Te nem vagy normális!
2014. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, és ezt azért mondom, hogy ne vedd sértésnek: igen, lazítanod kellene! A gyerek sem egy törékeny porcelánbaba, és a világon semmi baja nem lesz attól, hogy néhányan megszeretgetik. Én is sipítófrászt kaptam, főleg az első 2-3 hónapban, aztán megtanultam lazítani. Neked is ezt javaslom. Ha pedig nem eheted, amiket hoztak, egye meg a férjed, vagy ajándékozzátok el! Nyugodj meg!
2014. jún. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Dili a köbön!


Ha igaz, amit leírtál, akkor nem a rokonság, hanem te szorulsz kezelésre.

Vannak dolgok, amiket értek, megértek, és amivel egyetértek, de többségében az egész irományod egy hatalmas túlzás.

2014. jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg nem vagy komplett
2014. jún. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Most mennyi idős a Babád?
2014. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Ebből annyi megérthető, hogy a vendég mosson kezet (mondjuk szappannal, meleg vízzel) és a cipőjét vegye le a lakásban.

Mit keresnek ott altatásnál? Nappali vagy esti altatás? Ilyenkor megmondod, szeretnéd letenni, menjenek ki abból a szobából, ahol a gyerek aludni fog.

A babakocsit told te és nincs vita. Vagy megkéred, tolja óvatosabban.

A többi túlparázása a dolognak.

2014. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
71%

Engem megnyugtat a kérdésed, így legalább látom, nem is vagyok lüki paramami. :D

Tényleg igaz, amit írtál? Tényleg ezt gondolod?

Mert, ha ez nem csak provokáció, akkor agyrém!

2014. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Kevés anyuka ilyen hülye mint te. Nem a vendégekkel van baj, hanem veled.

Egy kis babát NEM szabad ennyire higiénikusan tartani. Ne csodálkozz, hogy majd mindenre allergiás lesz.

2014. jún. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

van neked szád?

ja nincs, csak kezed ezt begépelni ide. most mi mit tehetünk? te szólhatsz hogy ne menjenek és kész.

legyél már felnőtt, ne hisztizz, intézkedj, ha nem tetszik!

2014. jún. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sürgőse keress fel egy pszichológust, mert ez beteges!


Nem megbántani akarlak, de ez a hozzáállás bőven túlmutat az egészséges kereteken.


Remélem csak kamukérdés.

2014. jún. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!