Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megpróbáljuk kulon szobába...

Megpróbáljuk kulon szobába tenni a babánkat, hátha jobban aludna? Sikerult ez valakinek?

Figyelt kérdés
Babám 16 hónapos,velunk alszik,cicin alszik el és éjjel tobbszor ébred,ilyenkor cicin alszik vissza.Most új lakásba koltozunk és eszembe jutott,hogy kulon szobába és kiságyba tehetnénk,hátha nem ébredne annyiszor,de lehet,hogy csak rosszat csinálnék vele.Mi a véleményetek vagy tapasztalatotok?
2010. jan. 18. 15:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
én csak félve merem mondani, hogy én is megpróbálnám már külön szobába tenni (félve, mert sokan lehurrongnak ezért). mindenesetre ha így döntötök akkor az elején valószínű nehezebb lesz vele, vissza akar majd menni közétek, de következetesnek kell lenni ilyenkor és elmagyarázni neki, hogy milyen szép új szobája lett, és milyen szép az a kiságya, apa anya közel lesz ezután is, csak mindenkinek a saját ágyában kell aludnia ezután. meg fogja érteni. lehet az ajtót résnyire nyitva hagyni nála.
2010. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Azért tud csak cicin elaludni, mert _így szokta_ meg.


Ilyen idős gyereknek már régesrég külön kellene aludni. Mielőtt "válaszd le" :) tőletek. Nem lesz egyszerű, jópár este lesz üvöltés. Aztán megszokja, hogy külön ágyikó és megbékél.

2010. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem elég sokáig vártatok vele, de ez a ti döntésetek volt.

Én a ti helyetekben az új lakásban egyből külön szoktatnám, így mérsékeled a "törést".

Nálunk kb. fél éves volt, amikor átköltözött a saját szobájába, én még jó pár éjszakán át felkeltem többször is, a gyerek aludt, mint a tej. Pedig előtte ő is többször megébredt éjszaka és cicin aludt vissza.

2010. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat!Nem tudom,hogy lesz-e hozzá elég erom,sajnálni fogom,ha nagyon fog sírni,így is olyan érzékeny típus.
2010. jan. 18. 15:21
 5/25 anonim ***** válasza:
47%

Huhhh, bocsánat, hogy kegyetlenül őszinte leszek, de szerintem ezt jól elb...tátok, ez az én véleményem... Én ahogy hazahoztam a babimat a kórházból, külön szoba, külön ágy. Miért kellene együtt aludni? Aztán majd lesel, ha 4-5 évesen még mindig közöttetek alszik, házasélet meg nuku...

Eszembe nem jutna együtt aludni a gyerekkel. Párom szüleinél és az én szüleimnél sajnos egy-egy éjszakát, ha vendégségben ott vagyunk, kénytelenek vagyunk egy szobában aludni vele, de akkor is külön ágyban alszik, és így is kész vagyok tőle. Morog, nyög, szuszog, dobálja magát, cuppog... egy baba nem tud halkan aludni. És nekem meg a páromnak igenis szükségünk van pihenésre, az intim együttlétekről nem is beszélve.

Banyuci

2010. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Olvass utána, ki, hogyan csinálta, kinek, milyen praktika jött be! Én is féltem tőle (bár megjegyzem, nálunk külön ágyban volt), engem jobban megviselt, mint a gyereket. Egy pisszenést sem produkált, nem, hogy sírt volna. Hátha a te babád is könnyen viseli majd :)


15:16-os

2010. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Az elso 3 hónapban a mi babánk is kulon aludt,de aztán az éjjeli szoptatás után,ha vissza akartam tenni a kiságyba,a mozgatásra mindig felriadt,szóval így sokkal egyszerubb volt éjjel szoptatni,csak oldalra kellett fordulnom,és aludhattam is.

Gondoltam,hogy valaki le fog hurrogni,de igazából olyan anyukától várom a választ,aki már volt ilyen helyzetben és esetleg tudna segíteni.

2010. jan. 18. 15:33
 8/25 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom, hogy adnak majd a pofámnak, de őszintén szólva nem érdekel. Nem értem, hogy miért ne mondhatnám meg a véleményem, hiszen ezért teszik fel a kérdéseket, nem? Egyébként mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Mondjuk nekem eszembe nem jutna így nevelni a gyerekemet, mert ezekből a gyerekekből lesznek elkényeztetett, hisztis kisemberek. Attól, hogy imádom, még meg kell, hogy legyen a privát szférám, nem?

Egyébként ezekről mindig az egyik szomszédasszony jut eszembe, akinek a férje külföldön dolgozik, és két hetente hétvégén jön csak haza. Nos, el is cseszte a két gyerekkel a dolgot, ugyanis folyamatosan megengedte, hogy vele aludjanak, amíg apuka nincs otthon. Odáig fajult a dolog, hogy amikor apuka hazajött, a kisfiú ennyit mondott: Milyen kár, hogy apa hazajön... így nem aludhatunk veled.

Kérdezem én: ez nem gáz? Mert szerintem rohadtul az.

Banyuci

2010. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem fikázok és nem pontozok le senkit,csak azt nem értem,miért válaszol az,aki nem tud segíteni,a negatív véleményre senki se kíváncsi.
2010. jan. 18. 15:37
 10/25 anonim ***** válasza:
36%

Azt kérdezted, mi a véleményetek vagy tapasztalatotok? Nem írtad a kérdéshez, hogy csak olyan válaszoljon, aki ezzel a módszerrel egyetért. Olvasd csak el a történetet, amit leírtam. Esküszöm, hogy fejbelőném magam, ha az én gyerekem ezzel állna elő.... kár, hogy apa hazajön... frankó!

Banyuci

2010. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!