Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyit segít/segített...

Kinek mennyit segít/segített a párja az éjszakai/hajnali etetéseknél?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy te megszoptatod és utána ő mondjuk megbüfizteti, altatja. Ha nyűgős vagy sír éjszaka, akkor segít. Visszaaltatni. Ha tápszeres, akkor átvállal egy etetést. Egyáltalán igényeltétek ezt? Mert van aki nem is igényli vagy úgy van vele, hogy a párja megy dolgozni, hagyj aludjon. Van aki meg azt mondja, hogy a férfi is vegye ki ebből a részét. Ki melyik oldalt képviseli? Nálatok hogy volt/van?

#apa #apuka #éjszakai etetés #apai segítség
2014. szept. 8. 22:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
37%

A párom soha nem ébredt fel rá. De nem is igényeltem. Ő dolgozott és meg otthon ültem a gyerekkel és semmi dolgom nem volt. Logikus volt, hogy én kelek fel. Egyetlen egyszer ébresztettem fel, mikro két napja ébren voltam, mert fájt a hasa olyan 5-6 hetesen és nem bírta, tovább.

Ma már lassan 3,5 éves. Most már persze én is dolgozom.

2014. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%
En teljes mertekben szamithatok a ferjemre. Tapszeres babank egyszer kel ejjel enni. En megetetem, aztan ferjem megy mosogatni meg sterilizalni. Nagyon rossz alvo vagyok, ha en mosogatok utana akkor teljesen felebredek es orakig nem tudok visszaaludni. O meg azonnal visssza tud amint lefekszik. Az elejetol kezdve segit ejszaka is, nappal is mindenben.
2014. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
17%
3 gyerekünk van, lehetetlen hogynö rendezze valamelyik gyereket. Éjszakás, reggel hazajön felébred eszik és megy dolgozni. De amikor szabadnapos volt, akkor sem kelt fel soha. Ez az én dolgom :)
2014. szept. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
38%

Néha jó lett volna ha valaki segít benne, de úgy voltam vele, hogy a férjem minden reggel negyed 6-kor elmegy dolgozni, nem akartam hogy fáradtan kialvatlanul menjen el, ráadásul vezet egész nap, szóval a fáradtság akár az életébe is kerülhet. Én meg úgy voltam vele, hogy majd nappal alszom a lányommal, ha elalszik...


Egyszer volt olyan hogy a férjem felébredt a sok sírásra, 8 hónapos volt a lányunk. Átvette és ő hintázott vele a hintaszékben reggelig, úgy ment dolgozni utána, hogy alig aludt 2-3 órát. Úgy sajnáltam utána...

2014. szept. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
56%

Általában hétvégén éjszaka átvállalt egy etetést ha megkértem de én nem erőltettem. Volt kb havonta egyszer hogy azt mondta, hogy aludjak nyugodtan, majd ő éjszakázik végig. Én nem vártam el tőle mert 6kor jár dolgozni, én azért vagyok itthon hogy ellássam a gyerekünket. Ettől függetlenül ragaszkodtam ahhoz hogy ő is kivegye a részét a gyereknevelésben de nem hétköznap éjszaka.

Az esti etetést, fürdetést vállalta sokszor, sőt mostmár csak ő fürdet. Ő vigyáz 5 után a kisfiúnkra már nagyon régóta amíg én pakolászok, csinálom a dolgom.

Bármikor rá bízhatom ha akarom, mindent elintéz a kisfiúnkkal kapcsolatban kivéve a kakis pelust (azt csak akkor csinálja meg ha nem vagyok itthon).

2014. szept. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
38%
Mindenben szamithattam ferjemre, de az ejszakazast nem vartam el tole. O dolgozott, en kelltem a gyerekhez ejszaka.
2014. szept. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 aHermann ***** válasza:
54%

Szia!

A fiunk kezdetben 3h-ként evett lefejt tejet, így az esti fejés után mindig ágyba zavart a férjem. Azt az etetést, meg a késő estit ő intézte. Így én alhattam a következő fejésig. Nagy segítség volt, ő ráadásul bagoly típus. A többi etetés az enyém volt.

A lányunknál nem kellett fejni, így az etetések rám maradtak, meg a büfiztetés. Nem keltettem fel, ha nem volt muszáj.

A hasfájós időszakban segített még egy kis éjszakai sétával, amikor már nagyon nem bírtam mit kezdeni a gyerkőcökkel. A lányunk ráadásul nagyon apás, sokszor csak nála nyugodott meg.

2014. szept. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy gondolom h kettőnknek szültem és nem egymagamnak vagyis sztem az apa is vegye ki a részét. Viszont én sosem keltettem fel h na most te jössz, mivel jó a párom alvókája így fel sem kelt a sírásra, hagytam is aludni. De volt olyan éjszaka vagyis inkább hajnal mikor én egyszerűen nem bírtam kikelni annyira fáradt voltam akkor a párom megettette, ellátta. Mondjuk a kislányunk csak 2 hónapos koráig kelt éjszaka azóta átalussza most 7 hónapos. Párom szó nélkül átveszi és ellátja ha látja h nagyon fáradt vagyok. Pl. szombatonként ő kel reggel etet stb és csendbe tartja h tudjak tovább pihenni.

Amúgy én amikor kisebb volt akkor is volt h délután mondtam h létazi te etess stb. és szó nélkül megteszi. Mondjuk a háztartástól kezdve mindenve segít.

2014. szept. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
59%

4. vagyok. Az én férjem is kivette (most is kiveszi, de ugye a mi lányunk már iskolás, nem kell éjszaka kelni) a részét a ház körüli munkákból, és nálunk is az volt, hogy hétvégén ő kelt fel vele kora reggel (ő amúgy is korán kelő mindig), és hagyták hogy én végre alhassak.. :) MOndjuk ez a mai napig így van, ő és a gyerek reggel elvannak, én még alhatok 9-10-ig is akár.. mint a régi szép időkben. :)


Szóval nála is alapból jelen van a segítés, a segíteni akarás, de én hétköznap éjszaka és hajnalban egyáltalán, soha nem vártam el tőle a segítséget az éjszakákkal kapcsolatban... Pedig rossz volt, mert tápszeres volt a lányunk, és 19 hónapos koráig két óránként kelt sajnos.. aztán szerencsére egy csapásra jó alvó lett, ahogy kibújt a 16. foga :)

2014. szept. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
50%

Kettes! Miért kell az éjszaka közepén mosogatni és sterilizálni? Ezért aztán végképp nem kelteném fel a férjem. Megvár a mosogatás reggelig.

A férjem reggel 10-től éjfélig dolgozott (hétvégén akár hajnali 4-ig, 5-ig is, vendéglátás), abban az időben, amikor a fiam kisbaba volt. Soha nem keltettem fel, hisz nagyon sokat dolgozott, kellett neki a pihenés. Olyan viszont volt, hogy megébredt és akkor segített visszaaltatni pl. Az is előfordult párszor, hogy felajánlotta, hogy a szabadnapján ő kel majd éjszaka etetni, amikor már zombiként jöttem mentem. De ezek mindössze pár alkalmak voltak.

Viszont ha szabadnapos volt, nyugodtan otthon hagyhattam a babát, amíg pl edzeni, vagy vásárolni mentem. Ha otthon volt, mindig övé volt a fürdetés és a kakis pelenkát bármikor szó nélkül kicserélte. Egy rossz szavam nem lehet, amit tudott megtett a baba körül. Már 4 éves a fiunk, nagyon apás, ha ő itthon van és még a fenekét sem törölhetem ki. :) Mindent apával lehet csak csinálni, mindenben apa segíthet.

2014. szept. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!