Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyit segít/segített...

Kinek mennyit segít/segített a párja az éjszakai/hajnali etetéseknél?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy te megszoptatod és utána ő mondjuk megbüfizteti, altatja. Ha nyűgős vagy sír éjszaka, akkor segít. Visszaaltatni. Ha tápszeres, akkor átvállal egy etetést. Egyáltalán igényeltétek ezt? Mert van aki nem is igényli vagy úgy van vele, hogy a párja megy dolgozni, hagyj aludjon. Van aki meg azt mondja, hogy a férfi is vegye ki ebből a részét. Ki melyik oldalt képviseli? Nálatok hogy volt/van?

#apa #apuka #éjszakai etetés #apai segítség
2014. szept. 8. 22:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Egyébként a "férfi tartja el a családot" dolog nálunk anyagi szempontból nem áll fenn, hiszen elég komoly TGYÁS-t kapok, ehhez jönnek az itthonról végzett plusz munkák. Illetve a passzív jövedelmekhez szükséges ügyintézéseket is nagyjából én csinálom - ilyenkor anyósommal egyeztetek és ő vigyáz pár órát a kicsire, ha személyesen is ott kell lennem.
2014. szept. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Már megettem egy büfizés miatt miért kelteném fel? Hétvégén segít hétköznap meg dolgozik, így nem is várom el. Inkább aludjon mint reggel árokba fordul autóval vagy munkahelyről kirúgják.
2014. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Így zajlott(szerencsés vagyok, hogy ilyen a párom)

Reggel 9-kor indul dolgozni, majd éjfélre ér haza.


Ha szabadnapos volt, mikor pici volt, mindent Ő csinált. Megszoptattam, majd böfiztetett. Ez éjszaka is így volt, kivétel nélkül.


11,5 hós most a lányunk, ha éjjel kéri a cumiját MINDIG ő kel fel, ez

Így van, amióta megszületett. Ha szabadnapos, akkor Ő etet, együtt megyünk sétálni, fürdet/pelenkáz. Szinte "szabadnapos" vagyok.

Mikor hazaér, ha felkel a gyerkőc, onnantól mindent ő csinál.

Ha szabadnapos, akkor mehetek kikapcssolódni stb.


Viszont sokat dolgozik, van hogy 1 héten 2 szabadnapja van, van hogy 12-3 napig nincsen.

2014. szept. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
10-es! 2-es vagyok. Azert kell sterilizalni, mert balfekek vagyunk es meg mindig nem vettunk megegy cumisuveget. Ileltve uveg van csak cumi nem olyan van rajta amilyet hasznalunk (ajandekba kaptuk oket) es mivel mindig ugy ebred, hogy nagyon ehes, nem tehetem meg, hogy akkor allok neki mosogatni meg fertotleniteni, mert ugy uvolt, hogy zeng a haz.
2014. szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Hehe, igen, mi ezért vettünk 5 cumisüveget, így este kell csak sterilizálni. Lusták vagyunk, na :)
2014. szept. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

25! 23 vagyok:-)

Mi is így voltunk vele....ilettve az első 1 hónapban elég volt az 1 cumisüveg, de kellett a tápszer is csak estére. 1 hónap után 4 cumisüveggel "tNkoltuk" magunkat fel :D

2014. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
47%
10-es vagyok. Amikor a fiam tápszeres lett, első dolgom volt a tescoba rohanni még 2 db cumisüvegért. :) Tényleg egy mosogatásért felébreszteni az embert marha nagy luxus. Nagyobb, mint venni még egy üveget. :)
2014. szept. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
26%
27-es! Az, hogy mi a luxus es mi nem, azt majd mi eldontjuk. A ferjem szivesen felkel megcsinalni, es mint mar irtam azonnal visszaalszik utana. Szerintem ez az 5 perces muvelet nem teszi tonkre az eletet.
2014. szept. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Lányom 7 hetes korától átaludta az éjjelt többségben. Volt 2 hét hogy újra evett egyszer éjjel,meg néha a foga miatt ordított.

Első 3 hétben jóformán semmit nem aludtunk párommal,mert semmi nem volt jó a kicsinek.Ekkor ébren volt ő is éjjel végig szinte és úgy ment suliba.Utána mikor dolgozni kezdett,már nagyobb volt a kicsi és nem kelt.Egyébként van hogy néha sirdogál késő este,ilyenkor párom megy be hozzá,mert én elalszom és ő még tv-zik.Ha hajnalban sír,én ébredek fel rá,mert rossz alvó vagyok.Nem zavar ha nem kel fel,az zavar ha reggel morog amiért ránk kell felkelnie.

Egyébként nekem annyi elvárásom van,hogy munka után legyen kicsit a gyerekkel is.Mást megoldok én is,de ha dolgozni fogok,ő lesz aki viszi bölcsibe pl,ez biztos,mert ő 8-ra jár.Érte nekem kell menni,mert 5-ig van bölcsi és párom addig dolgozik.

2014. szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Jó volt végigolvasni, hogy kinél hogyan működik ez a dolog. Az elején nekünk is rengeteget sírt a lányunk. Szerintem 6 hétig nem is nagyon aludtam, óránként fent voltam, max másfél órát aludtam összesen egy éjszaka alatt. Éppen ezért jó sokáig nálunk volt anyukám és ő kelt fel segíteni, így a páromat hagytuk aludni. De volt, hogy annyira sírt a pici, hogy ő is megébredt és hurcolta, felváltva hárman. Ha szabin volt, akkor kelt velünk szinte mindig, mivel sajnos a lányunk nem alszik el csak úgy. Sőt, nagyon nehezen alszik vissza. Így segített visszaaltatni. Ő is olyan, hogy szinte azonnal elalszik, én meg forgolódok még egy jó darabig, így könnyen elaludt utána. És valahogy a büfi is jobban jön nála...:) Hétköznap csak tényleg akkor keltettem, ha nagyon kellett a segítség. Most már 4-5-ig alszik a lányunk este fél10, 10-től. Mindig én kelek, szopizik, büfiztettem, altatom és utána ha megébred olyan 6-7 körül, akkor már sokszor mondja, hogy maradjak csak, majd ő megeteti, ha később megy dolgozni vagy hétvégén. Amúgy ezt is én csinálom. Úgyhogy nálunk így van. Általában hagyom pihenni, mert dolgoznia kell, de ha nagyon kivagyok merülve, akkor elvárom, hogy segítsen és ha látja rajtam, akkor vállaljon át 1-2 dolgot.
2014. szept. 9. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!