Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ijesztő volt a reakcióm,...

Ijesztő volt a reakcióm, mivel lehetne elkerülni az ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

Fóbiásan rettegek a pókoktól. Belvárosi, nagyjából rovarmentes lakásból költöztünk külvárosi házba.

A lányom tápszeres, a felhúzott combomra fektetve szoktam etetni. Egyik nap a plafonról a térdemre esett etetés közben egy pók, én gondolkodás nélkül, ösztönből hatalmasat csaptam a térdemre és kirúgtam a lábammal.

A babát a levegőben kaptam el.


Ágyon ültem, nagy baja nem lett volna, az ütéstől is csak összerezzent. De végiggondolva, ha pár centivel arrébb, a fejére esik rá, akkor ösztönből rávágtam volna a fejére? Mire egyáltalán felfogtam, hogy mi történt, már le is játszódott a fenti jelenet.


Kissé megijedtem, hogy ha így reagálok egy pók látványára, mi történhetett volna más helyzetben. Ha állok és kezemben van, eldobom, mert pánikszerűen próbálom lerázni a pókot?


Igen, tudom, hogy mérgező pókok nem élnek itt, de azért fóbia, mert felülírja a realitásérzékemet.:(


2014. szept. 12. 01:16
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
2014. szept. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Hat nem tudom, nálam az anyai ösztön elnyomta a fóbiát meg a kétségeket. A gyerek volt az elso, automatikusan ot "mentettem" , soha nem látta, hogy féltem vagy ne voltam biztos magamban. Igaz, utana kesz voltam, fizikailag is rosszul lettem, volt, hogy síró görcs jött ram - de soha nem elotte. Magam sem ertem hogy lehet.
2014. szept. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Velem is volt már hasonló.


Amúgy én a kígyóktól rettegek, egyszer akkorát ugrottam az utcán, amikor egy 15 cm-es vízisikló mellett mentünk el.

Falun élünk, egyik nyáron az udvaron egy viszonylag nagy kígyót vett észre a kutyánk, én nem tudtam leplezni a félelmet a gyerekek előtt...

2014. szept. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Ezek szerint előbbre tartod magad, mint a gyerekedet....Az anyai ösztön azt jelenti, hogy az életed árán is megvéded. Minden esetben.

Egyszer fürdetés után ahogy vettem ki a gyereket a kádból (8 hónapos), a járólap vizes volt. Én a gyerekkel a kezemben úgy estem a kád szélére, hogy a bordámat eltörtem. Egyértelmű, hogy ilyenkor az ember simán leteszi a kezét, hogy ne essen nagyot. De a gyerek nálam volt, őt tartottam. Nem is esett bele a vízbe, alig vett észre valamit. Kicsit megijedt. A férjem vette ki a kezemből, mert én nem kaptam levegőt. Egészen addig, amíg nálam volt a baba, térdeltem és fogtam. Ahogy elvette az apja,lefeküdtem a földre.

Ha egy pók miatt te képes vagy a földhöz vágni a saját gyerekedet, meg is érdemled. Önuralom, meg miegymás.

"mérgező pókok nem élnek itt, de azért fóbia, mert felülírja a realitásérzékemet".........Hát gratulálok.

2014. szept. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Utolso!

Nagyszerű, de tudod ettől nem kell am szuper anyának képzelned magad. Plane, hogy láthatólag fogalmad nincs arrol, hogy mi az a fóbia.


Te meg nyugodj meg, kerdezo. Most is "megmentetted" a gyereket, máskor is meg fogod. Nem fogod veszélyeztetni, bajba sodorni.

2014. szept. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a gyereked fejére esett volna a pók, nyilván nem csapsz oda, hanem a kicsit próbálod védeni és lesöpröd, vagy hasonló. Ne agyalj ezen és ne foglalkozz azokkal, aki az anyai ösztöneidben kételkednek :) (A kételkedőnek üzenem: én egy barátunk pár hónapos gyerekével botlottam meg egy alattomos küszöbben. Ha eldobom a kicsit, semmi bajom nem történik, de szorosan magamhoz ölelve az oldalamra estem, könyékre, hogy védjem a gyereket. Bokaszalag-szakadások, durva könyökzúzódás. Ez sima ösztön, nem anyai, ezzel ne példálózz, főleg ne úgy, hogy egy másik anyát lenézve teszed. Az anyai ösztön ennél jóval több: az, amikor megérzed, hogy baj van, amikor tényleg akár az életed árán is véded. Nem kétlem, hogy rendelkezel ezzel, de a példád nem volt adekvát.)
2014. szept. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem csaptad volna fejbe,ez biztos.

Én is rettegek a pókoktól.Egyszer lányom üldögélt a földön és kijött az ágy alól egy nagyobb féle szőrös pók.Hát elkezdtem sikoltozni,felkaptam a gyereket onnan és rikácsoltam páromnak,hogy azonnal csapja le,mert majdnem hozzáért a gyerekhez.Én nagyon nagyon félek a póktól és nem mert megcsíp,hanem rosszul vagyok a kinézetétől.A 8 és annál több lábúakkal van gondom csak.A poloskát simán megfogom pl és kiviszem,de a pókot addig fújom kemotoxszal amig elfolynak a lábai,vagy addig csapom,amíg csak lehet.

Egyébként ha a gyerekemen lenne,gyorsan lesöpörném és úgy összetaposnám mint a huzat.

2014. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Julie S ***** válasza:
Jatssz le gondolatban ilyen helyzeteket tobbszor! Ezzel gyakorolsz arra, ha valoban megtortenik es akkor mar rutinosabban reagalsz. A sok gondolatbeli gyakorlassal a fobiad is csokkenni fog, mert szokni fogod a pokok "latvanyat". Ne kimeld magad, gyakorolj sokat! :)
2014. szept. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!