Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi kézbenlét ideális még...

Mennyi kézbenlét ideális még egy 4 hónapos baba esetében? Lassan megőrülünk a férjemmel.

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kislányunk, nem lett elkapatva, egyszerűen születésétől kezdve ordít, akár egész nap is, ha nem vesszük föl. Már át tud fordulni, egyre ügyesedik a keze is, mégsem érdeklik a játékok, még akkor sem, ha én is játszok velük neki. Képes addig sírni, míg el nem megy a hangja. Ez így van e kezdetektől fogva, egyszerűen csak mi kellünk neki, semmi más nem érdekli. Mit lehet ilyenkor tenni? Korábban hasfájós volt, most a fogai mocorognak már bent, így ez is lehet rontja a helyzetet. Szerintetek mit tehetnénk?
2014. szept. 16. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyerekvállalás mint Forest Gump csokis doboza, nem tudhatod, hogy melyiket húzod ki.

Nektek egy ilyen baba jutott. Elkapatásról ebben a korban még nem lehet beszélni, az majd 7 hós kortól kezdödik mikor kezd tudatosodni benne, hogy ha sír mint ér el vele.

Most azért sír mert valami baja van. Ami neked nem baj az neki óriási probléma.

2014. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én 4 hónaposom napi 10-12 órát biztosan kézben volt. Úgy főztem, teregettem, porszívóztam, felmostam. Mindenki azzal jött, hogy elkapatom és soha nem tanulja meg a rendet.

Aztán szépen lassan leszoktattam illetve leszokott róla magától. Hidd el, nem fog még 1 évesen is a kezedben lenni, mert túl érdekes lesz neki a világ, fel akarja majd fedezni.

Most csak lát dolgokat, amit nem tud megfogni, nem tud megnézni, nem tudja megtapasztalni, nem tudja megmutatni ha fáj neki valami, ha fáradt, ha csak simán nyűgös. Mindenért sír. Csak érzésekkel lehet hatni rá, a biztonságérzetét kell erősíteni és ezt babusgatással és kézbentartással lehet. Szóval szerintem ne változtassatok. Csak a ti hozzáállásotokon, fogadjátok el őt ilyennek amilyen.

Boldog babázást.

2014. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A mi kiscsajunk is 4 hónapos. A hordozókendő a tuti (nálunk). Túl kíváncsi ahoz, hogy "odalent" ellegyen. Fönt szeret lenni, látni mindent, aztán meg belealudni. Sokszor észre se vesszük, hogy elaludt vagy, hogy fölkelt. Bárhova húrcolhatjuk így magunkkal(hétközben én, hétvégeken a férjem). Ellenben éjszaka (újabban)többször fölkel, vagy az elalvás megy nehezebben. De ezt a fogzás beindulásának a számlájára írjuk és várjuk a változást... de mindig jön valami más. :)
2014. okt. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!