Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért túloznak az emberek a...

Miért túloznak az emberek a babáikról a közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 hónapos fiú babám van. Már tud járni, sőt szalad, babanyelven gagyog, nemrég kezdte el mondogatni szavakat, amiknek az értelmét már értjük is (apuka, anya, baba, kaka, kössz, tess (tessék), stb.

Egy közösségi oldalon viszont azt látom, hogy az ismerőseim gyerekei valahogy annyira kis zsenik. Az egyiknek 8 hónaposan rámutat a képen, ha sorolják neki a mesefigurák neveit (amit kétlek), a másiknak 20 hónaposan már összetett mondatokat mond (állítólag), a harmadiknak ilyen korban már .....

Sorolhatnám! Rémülten kerestem rá a neten, hogy vajon mit is kéne tudnia már egy ekkora gyereknek. Szakember leírása szerint teljesen rendben van a gyerekem. Azt nem értem, hogy némely szülő miért turbózza fel a dolgokat, hogy az ő babája így meg úgy. Megértem, hogy mindenki büszke a gyerekre, na de miért kell túlzásokba esni? Attól még az a gyerek nem lesz okosabb, ügyesebb, mert azzal dicsekszem az ismerősöknek, hogy zseni! Miért csinálják ezt?



2014. szept. 16. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Attól, hogy a tiéd nem tud valamit, attól még másé tudhatja, nem hinném, hogy kamuzik erről.

A tiéd meg biztosan tud olyat, amit meg másé nem.

A gyerekek különböző ütemben fejlődnek, és a "normálisba" nagyon sok minden beletartozik. Az is, ha másfél évesen szépen beszél, és az is, ha csak 3 évesen kezdi.

Én inkább azt nem értem, miért nem lehet ezt elfogadni, miért olyan hihetetlen ez?

2014. szept. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Tegyük fel, hogy nem igaz, hazudnak vagy túloznak. Ez miért zavar téged? Kevesebbnek érzed a tiéd tőle? Vagy rosszul érzed magad, mert te nem tudsz hasonlókat mondani? Én mindig felteszem magamban a kérdést, amikor mások viselkedése zavar, hogy miért érint ez meg engem ennyire? Többnyire a válasz bennem van, nem bennük.
2014. szept. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem biztos, hogy túloznak. Az én lányom már 9 hónaposan szaladt, és 18 hónaposan már két szavas mondatokat mondott.

Sokáig azt hittem, hogy amelyik gyerek ilyen idősen nem csinálja azt, amit az enyém, az nagyon le van maradva.

A második gyerekem viszont sokkal később csinált mindent.

2014. szept. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azért kételkedek, mert mikor összefutunk, találkozunk az ismerősökkel, akkor a "folyékonyan beszélő" gyerek érdekes módon értelmesen meg sem nyikkan, csak szavakat bök ki. Biztosan ahogy kilépnek az ajtón valami blokkolja a tudását. :)

Azért zavar, mert hülyének nézik a másikat, és nagyon unszimpatikus, ha egy anyuka úgy viselkedik, nyilvánul meg, hogy az ő gyereke a tökéletes, a másé meg hülye.

2014. szept. 16. 17:05
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

En csak annyit tennek hozza, hogy van az utcankban egy egyedulallo anyuka. Gyereke apjat sosem lattuk es a kislany is metroszexualis volt 3 eves koraig - mikoris kiderult, hogy kislany.

Gyermeket tavaly felvettek ingyenes orosz oviba....az en fiam egy evvel fiatalabb es maganoviba irattuk - mas lehetoseg hijjan ami olasz tulajdonban van. Nem ismer...vagyis nem akar velem vegyulni...de egyszercsak kek egbol villamcsapas, elkezdett velem kommunikalni. Amit igy kezdett ( nem viccelek minden atmenet nelkul egy ropke szia utan ) milyen nyelvet beszel a fiad? Mit tanitanak nekik az oviban? Az en lanyom oroszul is nagyon jol beszel mar az oviban tanitjak...blah-blah-blah...neztem ra es mondtam, hogy de hat az en fiam fel eve (se) kezdett el magyarul beszelni...itt angolul nyomjak...eleg ez neki!!!

Na a kisfiam bejutott az ingyenes allami oviba ahova zonailag tartozunk az o lanya is ott van...talalkozunk... szia utan elso kerdese: milyen nyelvet valasztottatok az oviban....stb....mert az o lanya....stb....mondtam neki, hogy a fiam meg nincs 4 eves. 2 nyelven beszel egyenlore nekem ez igy jo.

En boldog embert szeretnek belole.

Sajnalom a dicsekvo szuloket. Az igazi siker csendes es nagyot robban ezt sokan nem ertik...de nezd csak meg az igazan sikeres embereket.

Elbizonytalanito a sok apro zseni. Nekem van ismerosom akinek a gyereke 7 evesen hajmereszto dolgokat muvel a trapezon...versenyeket nyer...este 7-kor meg a TKD teremben nyomja...szegeny gyerek allandoan sir. Szupererzekeny es nem sok megertes veszi korbe...

szeretnem, hogy az en fiam is tudjon ilyesmit? Hat persze! De szeretnem, hogy magatol akarja ...

A dicsekves egy rossz sozkas. Masok elimeresenek keresese stb. sajat sikerunknek tudjuk be gyermekeink sikereit amihez mi magunk segitettuk oket hozza...stb...onigazolas a dicsekves.

2014. szept. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ja, meg mikor az anyuka kiírja a FB-ra, hogy az ő babája a legszebb a világon, és az ember látja a képet, és egy kis pulykatojás fura formájú vörös fejjel, meg Brezsnyev szemöldökkel, és ha nem lájkolod, meg írsz oda valami nyálasat, akkor már ellenség vagy.

Én elhiszem, hogy mindenkinek a sajátja a legszebb. Én is imádom a fiamat, ő a mindenem, de tisztában vagyok vele, hogy vannak sokkal szebb babák is a világon.

Attól meg a falnak tudok menni, mikor az okos anyuka azt mondja nekem, hogy "biztos nem foglalkozol, beszélgetsz a gyerekkel eleget, nem olvasol neki." Honnét tudja? Hogy jön ahhoz, hogy rossz szülőnek állítson be? Honnét veszi, hogy nem foglalkozom többet a babával, mint ő? Csak mert én nem áradozok folyton, nem vagyok maximálisan elfogult a gyerekemmel szemben? Ilyen nőket fel tudnék képelni!

2014. szept. 16. 17:16
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Hát, ami azt illeti, a te hozzáállásod sem igazán szimpatikus...
2014. szept. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Osztom a 2-es véleményét: a lényeg igazából az téged miért zavar ez? Annyifélék vagyunk és annyiféle helyes út van, az ítélkezés nem bölcs dolog. Vannak dicsekvő szülők és vannak bizony kis zsenik is akik nagyon korán beszélnek és tudnak dolgokat, és? Te miért félsz attól hogy a tiéd még nem tudja? Merj különbözni és más lenni! Merj bízni magadban és a gyermekedben! Engedd meg szeretettel hogy azok az anyák nyálasan imádják a pulykaformájú csöppségüket és hadd dicsekedjenek! Nem tudhatjuk mit hordoznak magukban. Egy ismerősöm is dicsekszik, ami abból fakad hogy a férje elhagyta őket és ettől úgy érzi bizonyítania kell. Senki nem várja, ezt ő érzi így..mert neki van ezzel dolga. Meg kell hagyni mindenkinek a saját dolgát és magunkkal foglalkozni helyette. Hidd el mindenki csak a saját boldogságára törekszik:ki így ki úgy..ha rosszat tesz valamivel azzal is csak neki kell elszámolnia. Az anyákban azért ebben a teljesítményorientált világban többnyire nem a gonoszság dolgozik hanem a gyarló emberi érzések:irigység, félelem, önbizalomhiány, megfelelni vágyás stb...és hidd el nekik van a legnagyobb szükségük a szeretetre, elfogadásra.
2014. szept. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Minden anyukának a sajátja a legokosabb, legügyesebb, legszebb, legakármibb. Sokan hajlamosak túlozni, főleg, ha a játszótéren a többi anyukát kell túllicitálni. Ismerek olyan anyukát, aki azt híreszteli, hogy a fia első szava a dezoxiribonukleinsav volt. Persze a gyerek 10 évesen se tudta kimondani.

Az ilyenekkel nem kell foglalkozni. Pörgess tovább a faladon, vagy mosolyogj egy jót, ha személyesen találkoztok, és mondd, hogy ügyes kislány/kisfiú.

2014. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam nem volt teljesen egészséges. Hipotón izomzattal született, egy évesen még csak megfordulni tudott. Olyan helyen lakunk, ahol sok a kisbaba, jártam vele játszótérre, baba-mama klubba. Soha nem szégyelltem a problémánkat. De sokszor nagyon rosszul esett más anyukák reakciója. Lényegében volt egy sablonja a párbeszédnek, amit velem folytattak

-De aranyos baba, miért nem mozog?

-Sajnos beteg.

-Ne aggódj, biztos meg fog gyógyulni, hallottam már ilyen esetet. Bár az enyém ennyi idős korában képzeld el mi mindent tudott már.

Egy se volt, aki kibírta volna, hogy az utolsó mondatot ne tegye hozzá.

2014. szept. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!