Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért túloznak az emberek a...

Miért túloznak az emberek a babáikról a közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 hónapos fiú babám van. Már tud járni, sőt szalad, babanyelven gagyog, nemrég kezdte el mondogatni szavakat, amiknek az értelmét már értjük is (apuka, anya, baba, kaka, kössz, tess (tessék), stb.

Egy közösségi oldalon viszont azt látom, hogy az ismerőseim gyerekei valahogy annyira kis zsenik. Az egyiknek 8 hónaposan rámutat a képen, ha sorolják neki a mesefigurák neveit (amit kétlek), a másiknak 20 hónaposan már összetett mondatokat mond (állítólag), a harmadiknak ilyen korban már .....

Sorolhatnám! Rémülten kerestem rá a neten, hogy vajon mit is kéne tudnia már egy ekkora gyereknek. Szakember leírása szerint teljesen rendben van a gyerekem. Azt nem értem, hogy némely szülő miért turbózza fel a dolgokat, hogy az ő babája így meg úgy. Megértem, hogy mindenki büszke a gyerekre, na de miért kell túlzásokba esni? Attól még az a gyerek nem lesz okosabb, ügyesebb, mert azzal dicsekszem az ismerősöknek, hogy zseni! Miért csinálják ezt?



2014. szept. 16. 16:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%
Egyes anyák érdekes módon mindig jobban tudják a másik anyánál a dolgokat, mindig az ő gyerekük a szebb, a jobb, más véleménye pedig, ha nem az övét ossza, akkor ellenséges táborba tartozó. Tele van még a net is ilyen fórumokkal, ezen át le lehet szűrni ezt a mentalitást. Pont ezért ne is törődj az ilyenekkel és te se légy ilyen másokkal, akkor nem köt beléd senki. Ha nagyon erőltetik a választ, akkor csak annyit mondj: aha, tök jó, ügyes, stb., ezzel válaszoltál neki és mégsem mentél bele felesleges vitákba. A te gyermekedet te ismered a legjobban, te látod, hogy mennyire halad szépen a fejlődésben. Kétség esetén fordulj a védőnőhöz vagy más szakemberhez. Más véleménye meg nem számít, ha nem látod te magad is a saját szemeddel, hogy igaz-e vagy sem, amit állít.
2014. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor van gond az ilyen dicsekvésekkel (nem csak FB-on), ha elvárás van mögötte a gyerek felé. Én is láttam már FB-on olyan képet,h a 4 hónapos gyerekét belerakta az etetőszékbe, kiírta "Dávidka már ül". Szegény Dávidka meg teljesen előrebukva görnyedt a székben. Barátnőmék pedig folyton azt mesélik,h nekik mekkora szerencséjük van a gyerekükkel, mert sose sír. Amikor náluk vagyunk érdekes módon a kisfiú mindig sír, hol kicsit,, hol nagyon. Ilyenkor pedig mindig jön a duma:"Hát te mit csinálsz? Nem szoktál te sírni! Tényleg nem szokott sírni..." Ez a viselkedés 2 okból is zavar - bár álmatlan éjszakáim azért nincsenek. Amikor azt mondják,h nekik szerencséjük van, annak számomra van egy olyan áthallása,h nekünk meg nincs a mi babánkkal - mert én el szoktam mesélni,h ő bizony szokott sírni. A másik, nehogy már ciki legyen,h egy csecsemő sír! Még csak most 1 éves a fiúk. Hogy szóljon, ha vmi baja van?!

Az ha vki a valós dolgokat kiírja, "dicsekszik" vele, az egyáltalán nem zavar. Minden kisbaba olyan édes, és úgy lehet örülni, ha vmit sikerül megcsinálnia. Azt is megértem, ha arra büszkék a szülők, ha a gyerekük vmiben gyorsabban fejlődik. Engem az sem zavar ha vki a valójában nem túl formás babáját titulálja a világ legszebb gyerekének - ezzel senkinek nem árt, és vhol természetes is,h ezt mondja/írja róla. Nem jelenti azt,h az illető komolyan is gondolja,h valóban nincs az ő gyerekénél szebb.

2014. szept. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar, ha valaki gyereke szebb, vagy ügyesebb, vagy okosabb! Még az sem zavar, mikor az anyuka hazudik, az bosszant fel, mikor rákérdez a babámra, majd lenézően jó hogy azt nem mondja, hogy az ő babája már át is pakolja magát, és elénekli a Himnuszt, dicsekszik, csak hogy sz*rul érezzem magam.

Én sosem éreztem késztetést, hogy a kicsi fiamat bárkivel is összemérjem, vagy versenyeztessem. Boldog vagyok, hogy egészséges, aranyos, szépen fejlődik. De igaza van néhány hozzászólónak, nem kell odafigyelni rájuk, csak nehéz, mikor az emberben ilyen eset után felmegy a pumpa. (mint pl. feltöltöttem egy képet a babámról /nem vagyok egy sűrűn posztoló, mert engem is untat mások olyan képsorozata, hogy "Lilike most jobbra néz, ezen balra, ezen nyitva a szája, ezen épp becsukta, felemelte a kezét". Miért nem elég egy, amelyiken a leghelyesebb?/ - szóval feltöltöttem a képet és az okos anyuka már le is csapott rám privátban, hogy a hordozókendőm az sz*r, mert az övék az márkás, és amúgy is.. meg az ő gyereke úgy szereti, hogy.... szóval a végén már úgy éreztem, mintha azt akarná mondani, hogy hogy merészeltem feltenni képet a gyerekemről hordozókendőben, mert így most már mindenki látni fogja, hogy nem csak neki van olyan.

2014. szept. 16. 23:06
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz velük! De tényleg, kár ezen felhúznod magad...

Barátnőm mindig dicsekedik, hogy az ő kislánya mennyire fejlett, 1 évesen már formabedobózott viszont járni még nem tudott. Az én kisfiam 1 évesen már futni is tudott, viszont még 17 hósan sem formabedobózik mert konkrétan nem érdekli és én nem is erőltetem.

A kislány már próbál kanállal enni 13 hósan, a kisfiam 17 hósan sem hajlandó megtanulni kanállal enni és még sorolhatnám...

Én ezeket elengedem a fülem mellett.

Múltkor ismerősöm kirakta a videót ahol az 1 éves kisfia már hajtja a kismotort, kisfiam 1 évesen max csak felült rá, 15 hósan állt neki hajtani... Hát istenem, ettől még az én gyerekem is ügyes és okos, sok más dologban ő az ügyesebb.

Én is szoktam kirakni videót de nem cifrázom a dolgokat, nem dicsekszem vagy ajnározom a gyerekem.

Vannak ilyen és olyan emberek, te és én a szerényebbek közé tartozunk van aki meg imád dicsekedni, hát tegye.

Ne foglalkozzunk velük, nekik így jó...

2014. szept. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!