Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart még ez az anyafügg...

Meddig tart még ez az anyafüggés? Kis korkülönbséges tesókkal volt valaki ilyen gondban?

Figyelt kérdés
A gondom az, hogy a nagyobbik 2 éves kisfiam, már jó ideje lassan 3 hónapja "visszaesett" alvásügyileg...mindig is nagyon rossz alvó volt, de most altatás min 1 óra esténként, nem lehet kijönni tőle, mert ha igen sír és mindent kidobál a kiságyból a cumijával együtt. Délutáni alvásnál ugyanez, ilyenkor felváltva megyek egyik gyerekhez meg másikhoz, mert a 3 hónapos pici is sír mert álmos, a nagy meg ordít, ha kimegyek.Éjjel a nagy mellett alszom a földön a szobájában, mert én kellek neki, Apa nem jó...aztán ha ébred a pici, ön Apa szólni, megyek a másik szobába szoptatni, aztán vissza a nagyhoz, kora reggel megint a picihez, akkor már ott is maradok, de utána nem sokkal kel a nagy. A 2 éves minden figyelmet akar, nagyon lelkiismeret-furdalásom van a pici miatt, mert ő nyugodt, jó baba, de igényelné a több Anya-kontaktust...nagyon nagyon szégyellem, de pl ma annyira nem tudtam foglalkozni a picivel, hogy délelőtt után csak este cseréltem pelust, mert teljesen elfelejtettem(nem kakilt addig). Hiába alzom a nagy mellett, nyugtalankodik, sokat iszik éjjel, tehát 1-2 órákat alszom egyben éjjel, a maradék 2-3 órát több megszakítással....én ezt nem tartom így élhetőnek, mindenki szenved, de sírni hagyni nincs erőm 3-4 éjszakán keresztül...annyira kimerültek vagyunk, hogy mindegy csak a nagy ne ordítson, most nem tudunk egy sírni hagyós tortúrát végigcsinálni, főleg, hogy eltorzult hangon sivít, tombol ilyenkor. Volt egy időszak, amikor olyan szépen kijöttem esténként, elaludt egyedül, ha meg is ébredt éjjel, visszaaludt, délutáni alvás egy álom volt, nem gondoltam, hogy ennyire visszaesünk..mit lehet tenni?
2014. szept. 23. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha 3 hónapja van probléma és a kicsi 3 hónapos, akkor a tesó érkezése borította ki. Az én gyerekeim között 4 év van, de hasonlóan telnek az éjszakák. Míg a kisebbik csecsemő volt, én vele együtt feküdtem a nagy mellé. Mesét olvastam, vagy beszélgettünk, közben a kicsi szopizott és amikor elaludt, beraktam az ágyába, énnmeg visszabújtam a nagy mellé míg el nem aludt ő is. Éjjel mindkettő ébred, egy szobában vannak. Felváltva mentem hozzájuk visszaaltatni, így én ia 2-3 órákat aludtam egyben. Aztán hajnal fele inkább magam mellé vettem őket. Mióta a kicsi is nagyobb (2 éves), már van, hogy arra ébredek, hogy jön át magától, reggelre meg már a nagyobb is itt alszik.
2014. szept. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a kistestvér is közrejátszik, de 2 éves korban egyébként is előfordulhat ilyen korszak. A középső lányomnál 2,5 éves korától volt néhány hónap, amikor nagyon rosszul aludt, ő megijedt előtte valamitől, és sokáig sok mindentől nagyon félt, este is ezért kellett mellette legyek. Nekünk nem jött be a mellette alvás, így éjjel járkáltam át hozzá, aztán néhány hónap alatt elmúlt.

A testvérek altatását meg úgy oldottam meg (hárman vannak kis korkülönbséggel), hogy egy szobában aludtak kezdetektől. Így nem kellett rohangálni közöttük, akár azt is meg tudtam oldani, hogy az egyiket szoptattam vagy simogattam a hátát, a másikat altattam, mesét olvastam vagy énekeltem neki. Soha nem ébredtek fel egymás sírására, pedig visítani ők is tudnak...

Amiatt meg ne aggódj, hogy a picire most kevesebb időd jut! Majd lesz ez máshogy is, a kicsi nem tudja, hogy milyen egyke gyereknek lenni, így nem is hiányzik neki. Most a nagynak van nagyobb szüksége rád.

2014. szept. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!