Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom bukás nélkül hasra...

Nem tudom bukás nélkül hasra tenni a kislányomat. Ez mitől lehet? Valami enyhe fokú reflux lenne?

Figyelt kérdés
Nem szeret hason lenni, mert hasfájós vagy nem tudom miért, de a védőnő azt mondta mindenképp tegyem hasra minden nap egy kicsit, mert nem fog erősödni a fejbiccentő izma. Nos az a gondom, hogy akár hányszor hasra teszem legyen az akár 3 órával evés után rögtön bukik. Tény hogy nem annyira sokat, de utána nagyon sír. :( Megvigasztalom és újra hasra teszem akkor megint bukik. Ez lehet reflux??
2014. szept. 24. 11:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom is nagyon bukós volt, elmentünk hasi uh-ra, ott megállapították, hogy nem zár megfelelően a gyomorszája, de ha nem okoz komolyabb problémát a dolog, tehát nem áll meg a gyarapodásban, nem bukik vissza mindent, akkor nem kell vele foglalkozni, majd kinövi.


Így is lett, 8-9 hónapos korában teljesen elmaradtak a bukások. Az én lányom egyébként kifejezetten szeretett hason lenni, a mai napig hason alszik a legtöbbet.

2014. szept. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem bukós volt. A kicsi most 6 hónapos. Már mászik, de még mindig képes összebüfizni a padlót evés után órákkal is. :) Evés után ő is mindig csuklott kb. 3 hónapos koráig. Nekünk azt mondták azért, mert pici a gyomra a megevett mennyiséghez képest. Kb. annyit evett, mint a te babád. Ahogy nőtt, a mennyiség megmaradt a csuklás pedig elmúlt.Ja, és a bukás ellenére ő is nagyon sokat volt hason, sőt még tornáztattuk is 2 hetes korától mert kulcscsonttörése volt szülésnél és meghúzódott egy idegszál a vállában.
2014. szept. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A gyerkőcöd refluxos, de amíg nem okoz ez nála súlycsökkenést/stagnálást addig nincs mit tenni vele. Próbáld meg azért evés után sokáig függőleges helyzetben tartani. Esetleg próbálj meg pl egy evésnél 30ml-el kevesebbet adni neki, akár úgy is, ha plusz egy alkalommal etetned kell. Ha javul, akkor jó úton jársz.

Egy refluxos 6 hónapos anyukája

Itt tudsz bővebben olvasni erről: [link]

2014. szept. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!