Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes anyatejes kisfiamnak...

3 hetes anyatejes kisfiamnak mi lehet a baja, zöldet kakil? Nekem meg égnek a melleim és szörnyen fáj a szoptatás, pedig eddig semmi baj nem volt a szopizáskor.

Figyelt kérdés
Pár napja elkezdtem mind két ciciből etetni evésenként, mert kevés volt neki egyből. Azóta zöldet kakil, de úgy veszem észre, hogy tovább is bírja. Most kb. 2-3 óránként etetem. Anyum szerint borzasztóan fájhat a hasa, ha zöldet kakil és ne etessem 3 óránál sűrűbben, mert nem éhes, csak a hasa fáj, de szerintem éhes. Ma elég nyüszi volt a pici szentem, szerintem a hidegfront miatt, de anyám meg kitart a hasfájás mellett. Ha fáj a hasa, masszírozom neki, akkor jobb, ma nem nyugodott meg ettől, ezért gyanakszom a frontra.
2014. szept. 26. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a tej minőségével van vmi. Már úgy értem, hogy több hígabb vagy épp ellenkezőleg zsírosabb részhez jut. Azért nem tudok mit mondani, mert én 3 órán belül csak ugyanazt az egy mellett adtam oda, pont emiatt. Ez nem azt jelenti, hogy 3 óránként evet természetesen. :) Igény szerinti szopi volt.
2014. szept. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Nekem a védőnőm azt mondta, akkor zöld a széklet, ha az előzőt még nem emésztette meg és ráetetsz. Póbáld meg esetleg 3 óránként eteni, ahogy anyukád is mondta. Hasfájás miatt sírhat és nem éhség miatt. A cicit mef ösztönösen elfogadja.
2014. szept. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha szedsz vasat attól lehet zöld a kakija és fájhat a poci is.esetleg ettél májat?nincsenek csomók a cicidben?arra meleg borogatás masazírozás és javul
2014. szept. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
De, tedd mellre minél többször. Nem csak tejed lesz több, de a baba is megnyugszik tőle. A lányomnak kb 2 hete sárga megint a kakija, eddig zöld volt (3 hós). Hasfájásra nekünk bevált az infacol.
2014. szept. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Túl sok laktózban gazdag első tejet kap attól zöld a kakija. A pocakja is fájhat ettől.

Inkább gyakrabban etesd, de 3 órán belül ugyanabból a mellből, hogy a zsíros, hátsó tejet is megegye. pl 6-9 óra közt bal mell, 9-12 óra közt jobb mell. Azt ne korlátozd hogy hányszor szopik.

Ha úgy érzed hogy nem elég neki sehogysem épp abból a mellből, akkor is csak akkor tedd át a másikra, ha a zsíros tejet is kiszívta már.

Ne korlátozd, hogy milyen gyakran szopik és mennyi ideig, mert attól csökken a tej.

2014. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy tudom, hogy a túl sok előtejtől van.

ezért nem jó 2 mellből szoptatni 1 etetésre. mert az elsőből kiszopizza az előtejet, de nem tudod mikor jut el a zsíros, tápláló tejig, ő meg ideges, hogy miért nem dől még mindig, ezért te cicit váltasz és megint előtejet kap, de megint nem jut el a zsírosig, mert jóllakik a vizes tejjel :)

3 hetesnél még az időre se hagyatkozhatsz, mert ha nagyobbak és már jól tudnak szopizni akkor jó módszer a 20-20 perc 1-1 mellen, de 3 hetes még simán elnyammog 40 percig is az első cicivel

2014. szept. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, akkor zöld a kaki amikor rendszeresen túleszi magát a gyerek és nem tudja megemészteni. Nem jelent semmi rosszat. Nálunk a nagyobbik fiamnál hetekig zöld volt, pedig egyszerre csak 1 mellből szoptattam, igény szerint, és akkor változott amikor áttértünk a 3 óránkénti evésre. Most a kisebbiknél is néha zöld, amikor néhányszor egymás után nagyon sokat szopizik.
2014. szept. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, 3 óránként válltok cicit és mikor azöklét a szájába tömi, akkor eszünk, úgy látom, most jobb a pocija és kezd sárgákat kakilni. Remélem ez így is marad, mert nagyon rossz, hogy fáj neki.
2014. szept. 29. 13:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, nem lesz gond!
2014. szept. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!