Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a babád...

Mennyi idős volt a babád mikor már volt időd a háztartásra? Takarítás főzés.

Figyelt kérdés

én főként a napi főzést kilátástalannak látom....hogy valaha még arra lesz időm!nyilván mososk vasalok,de még a takarítás sem úgy megy mint kéne..

7 hetes babuci anyucija


2010. jan. 21. 17:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2-3 hónaposan....
2010. jan. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
nekem elég hasfájós a lelkem :( és most 6 hónapos és most ugy ahogy van időm...:S
2010. jan. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

9,5hónapja szültem. AZ első 2-3hétben rendeltük az ebédet. De ez nem tartott sokáig. A mai napig főzök, na nem minden nap, de két naponta megy. Vasárnap anyóséknál ebédelünk. Teljesen egyedül vagyok itthon, semmi segítségem. A takarítást akkor csinálom mikor alvás van. Főzni pedig olyanokat főzök amelyek mellett nem kell órákat állni. Ilyeneket csak 7végén. Akkor van itthon egész nap a párom. Csak megjegyzem ikreim vannak :)

2010. jan. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Az első 2-3 hétben a férjem megcsinálta, meg anyukám segített, de azóta is én csinálom, persze anya ha úgy van hoz enni, de szerencsére van időm mindenre. 3.5 hós a lányom.
2010. jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Talán olyan 3-4 hónapos lehetett, amikor újra elkezdtem főzni. Már nagyon utáltam a menzát, ahonnan hozattunk. Eleinte a férjem porszívózott, ezt önként ajánlotta fel, mert látta, hogy milyen fáradt vagyok mindig.

Most 11 hónapos a fiam, és már hónapok óta rendes háztartást vezetek, 2 naponta főzök, heti 2x porszívózok, stb. Sokat számít,hogy végigalussza az éjszakát.

2010. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
kb 13, 14 hónapos volt a fiam. Elötte is megcsináltam, de akkor még fáradtnak éreztem magamat, és nyűgnek a mindennapi teendőt. Most pikk-pakk megvan a porszívózás, a felmosás. Kb 1 óra esetleg másfél amíg főzök. Amig fő az ebéd, addíg netezek. Nincs rend a lakásban, mert, ha elteszek valami játékot a szem elől tuti azt keresi. Nagyon kiszúr az immár 17 hónapos fiam minden kis apró vátozást a lakásban. De kissé tisztaság mániás vagyok.
2010. jan. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Az első 2 hétben anyu hozott mindennap hozott ebédet, de segíteni nem tudott jönni, mert épp szüreti időszak volt és rengeteg szőlőjük van. Íg rám maradt a háztartás... Aztán már én főztem minden nap és csináltam a házimunkát + a nagyoknak segítettem a házi feladatokban, ha kellett.. Nem tudom, hogyan, de talán sosem sütöttem annyit a családnak, mint akkor :D Mondjuk, már 4. baba, így rutinos vagyok a szervezésben :))
2010. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az első perctől fogva, nagyon jó baba.
2010. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Csajok, nagyon jók vagytok!!! nekem is 7 hetes a babám, elég ritkán tudok főzni, a rendrakás már viszonylag megy, de a takarítás se az igazi még. de az is igaz, hogy nagyon fáradt vagyok, ha alszik, én is inkább kicsit kikapcsolódok (net, tv...)

Z :)

2010. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Ez sokmindentől függ, legfőbbképp attól, hogy mennyit alszik a babád, később, hogy mennyit van el egyedül.

Én fontossági sorrendet állítók, első a főzés, mert hát enni kell, aztán a mosás-vasalás-mert a kicsinek kell a ruha, és a többi utána jön. És amire nincs idő, az nem szalad el...

A lakás szalad, de ez ilyen időszak, ne foglalkozz vele, később még jobban fog, ha a gyerek már pakol:-)

Fel a fejjel!

2010. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!