Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fejlesztő tornagyakorla...

Milyen fejlesztő tornagyakorlatokat csinálhatok a 10 hós babámon, hogy rávezessem a felülésre?

Figyelt kérdés
Teljesen egészséges, mielőtt még orvoshoz küldenétek. Csak szeretnék vele játékosan tornázni, és nem ismerek semmiféle gyakorlatot. Köszönöm a segítséget!
2014. okt. 1. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a babák vagy mászásból ülnek ki és így jönnek rá, hoygan is kell, avgy pedig állásból fenékre huppannak és akkor is megvan, hogyan is kéne ülni. A kisfiam az utóbbit csinálta, egy napon állt fel és ült, mert fenékre huppant és onnantól tudptt ülni. Pár nap múlva mászni kezdett és abból is nagyon hamar rájött hogyan kell kiülni oldalra. Ekkor volt 8 hónapos.

A babás felállt már, mászik már? Mert ha igen, akkor csak idő kérdése és menni fog az ülés is.

Mi jártunk Dévényre, de ott az ülésre nem volt rotnagyakorlat, csak pl a mászásra próbálták rávezetni a fiam. Szóval lehet, hogy kifejezetten az ülésre nincs semmilyen gyakorlat.

2014. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Oh értem. És a mászásra rásegítő tornát hogyan tudnám vele gyakorolni?


Hónapok óta kúszik, de mint a puskagolyó :) Mindig kiül oldalra, olyankor egy könyéken támaszkodva és egy combikán egyensúlyoz, a másik karja lába a levegőben (mindkét oldalra egyenlően) :) Szokott térdelőbe is rugózni, ilyenkor dobálja a popsiját, de mindig csak könyéken támaszkodik. Egyszerűen nem akar tenyéren. Pedig nagyon erős minden végtagja, és babakocsiban, hintában felhúzza magát, és egyenes háttal csücsül. A feje kimondottan nagy (doktor néni mondta), és nehéz, de ő maga is nagy súlyú. Tudom, hogy még nem bírja el magát, azért nem csinálja, de szeretnék neki kicsit segíteni.

2014. okt. 1. 14:53
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

nem azért, hogy kötekedjek, de a gyereked már felült... pontosan úgy csinálják ahogy írod, csak nem elég erős ahhoz, hogy stabilan, támaszkodás nélkül is üljön, ehhez pedig pontosan a mászás maga a gyakorlás, hisz az az a mozgás ami megerősíti a gerinc melletti támasztó izmokat.


egyébként is ülni 12 hónapos korig kell.

ha már aggódsz, akkor a mászás miatt, hisz azt már kéne csinálnia. elméletileg 10 hónapos korban ha nem mászik, meg kell mutatni az orvosnak és ő megnézi, hogy nincs-e letapadva mondjuk az izma. ha valami nincs rendben akkor dévény tornász tudja kezelni illetve megtanítani mászni.

viszont ebben a korban már nagyon ügyesen tudnak utánozni, ezrét ha minden rendben vele, jó módszer lehet az, hogy otthon ti is másztok :)

2014. okt. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tényleg? Kipróbálom! Köszi :)
2014. okt. 1. 15:40
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyébként hogy érted azt, hogy teljesen egészséges? A kisfiam is egészséges volt, a szó szoros értelmében, de az izmai feszesek voltak, neki születéskori oxigénhiány miatt. De sajnos csak 5 hónaposan derült ki.

A barátnőm kislánya sem ült és nem mászott még 10 hónaposan, csak kúszott. A lábait nem használta kúszásnál, azt csak húzta maga után. Ha ölbe vettük olyan érzés volt, mintha ki akarna folyni a kezeinkből, mint egy massza.

10 hónaposan derült ki, hogy laza az izomzata. 4 alkalom Dévény torna terljesen helyre tette. 2 után mászni kezdett, majd ült, és 4 alkalom után felállt.

Csak azért írtam ezt le, hogy esetleg ha még nem tetted, megnézethetnéd. Tényleg csak a jószándék beszél belőlem. Inkább egy felesleges kör, mint, hogy otthon próbáld fejlesztgetni, esetleg tök szakszerűtlenül.

Én mindig azt mondom, hogy az anyai ösztön sosem csal. Ha egy minimális kétely is van benned azzal kapcsolatban, hogy valami nem stimmel, akkor inkább mutasd meg szakembernek, mint, hogy ne tegyél semmit.

2014. okt. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Persze teljesen igazad van, egyetértek!!

Az anyai ösztön szerint semmi baja (fogantatása óta 100%osnak érzem). Ettől függetlenül havonta viszem megnézetni, nagyon jó gyerekorvosunk van, egyébként a fejecskéje miatt jobban is figyel rá, van e valami rendellenesség, de szerencsére ő sem állapított meg semmit. (épp holnap megyünk megint) Ül szépen, ha megtámasztom, de egyértelműen látszik, hogy a feje elhúzza, emiatt nem bír kapaszkodás nélkül ülni, de kapaszkodva egyenes háttal csücsül! (38cm-es fejjel született, és már most 10 hósan 49 cm a körfogata!) Nagyon erős izmos a lába is és karja is, úgy mászik mint más kúszik, csak a könyökén, és még leér a hasa. De napról napra jobb, látom rajta a változást, és ez az ami megnyugtat.

Ő igazából olyan molyolós, kis megfigyelő, vizsgálódó, jobban leköti egy játék amihez odakúszik, mint maga a kúszás.

2014. okt. 1. 23:07
 7/16 A kérdező kommentje:
(csak holnap tölti a 10 hónapot)
2014. okt. 1. 23:09
 8/16 anonim ***** válasza:
Az, h Te 100%-osnak erzed, az szep dolog, csak nem biztos, h jo a gyermekednek. Az en gyerekem felult maszas nelkul, kuszott, majd nyolc honaposan felallt. Tudom, h milyen kovetkszmenyei lehetnek, ha kimarad a maszas (diszlexia/grafia) ezert rohantam a Devenyeshez es megtanitotta a gyerekem maszni. O hivta fel a figyelmet arra is, h rossz a felallasi technikaja, amit korrigalni kell, mert kulonben eldeformalja a labfejet. Mostanra mindent gyonyoruen csinal. Onallo jarassal probalkozik. (11hos, de ez mellekes, mert ez nem verseny es ra is erne meg vele) Viszont en azt vallom, h elobb elviszem szakemberhez, nezze meg, minthogy abban ringassam magat, h minden jol van, es esetleg kesobb mar nem ugy lehet segiteni...
2014. okt. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyebkent mist jutottam el oda, hogy elvinnem, es ha nem is szukseges neki, valamilyen tornaval szeretnem fejleszteni. (A kerdes is pont emiatt irodott ki, csak azt hittem vannak "altalanos" gyakorlatok amivel en egyedul is tudom jatekosan). De ma ugyis megyunk konzultaciora, es valoszinuleg elmegyunk vagy gyogytornara vagy Devenyeshez. Es csak remelem, hogy nem keso. Csak a hatacskajat erzem gyengebbnek, de mivel az is fejlodik es egyre ugyesebb, ezert nem ereztem akkora lemaradast. Tudod, mindenki nyugtatgat, hogy nem kell sietnie, meg nem verseny stb. Meg tudom is hogy olyan egetrengeto problema nincs vele, hiszen latom, azt viszont szinten latom hogy egy kis rasegites nem artana. Meg ha 1-2 alkalom utan meg is oldodik ez a dolog.
2014. okt. 2. 07:28
 10/16 anonim ***** válasza:
Szuper! Helyesen teszed, ha elviszed, max azt mondjak, h nincs semmi gond. Amugy Devenyes nekem 2x 40perc alatt megtanitotta a fiam maszni. Tudom is, h milyen technikaval, de direkt nem mondom, mert jobb ha latja szakember!
2014. okt. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!