Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindjárt 7 hónapos a babám és...

Mindjárt 7 hónapos a babám és még mindig nem szeret a hasán lenni, fordul vissza a hátára! Mi tegyek?

Figyelt kérdés
Nagy küzdelem, és erős motivációval néha átfordul a hasára, de rögtön fordul is vissza. Már kúsznia kellene...nagyon le vagyunk maradva szerintetek? legyek türelmesebb vele és ne erőltessem nehogy még jobban megutálja vagy keményen küzdjünk a hason-fekvéssel és akkor nemsokára megerősödik és szeretni fogja?
2014. okt. 2. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Ki mondta, hogy kúsznia kellene? Szerintem nem vagy lemaradva semmiről. Önmagához viszonyítsd, ne a szomszéd gyerekekhez. Ki ezt, ki azt csinálja hamarabb. Van olyan gyerek, aki nem szeret hason feküdni. Szerintem ne erőltesd, ő maga majd megteszi, amit tud.
2014. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hagyd békén! :)
2014. okt. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Számomra a világ legügyesebb babája, csak ugy féllek ,hogy az én hibámbol le ne maradjon a fejlődése!Ő nagyon erős, massziv baba, nagy akarat erővel...eddig ugy követtem az utasittásait, hogy mit hogy szeretne,abban biztam , bizok hogy az majdnem elég, ellenkezéskepp 3 hos korátol indemzivebben teszem a hasára, de azota se szokta jobban. 4 hos kora körül a nagyszülőkhöz utaztunk, ott kevesset volt a hasán, mert fojamatosan vlk. fogta, kb 1 honapot voltunk , lehet , hogy ezzel lemaradt? Már nehéz a figyelmét felkelteni a hasán mert kézben mar több mindent látott, meg a babakocsiban is 120 fokban üll, az etetőszékben( pihenőszék) is felhuzza magát üllve , ülni szeretne...
2014. okt. 2. 16:23
 4/6 A kérdező kommentje:
2 vele egyidős babát látok gyakran, ők sokkal aktivabb... Ha az enyém lassab nem baj csak ne én legyek az oka...amikor hasára teszem nem támaszkodik a tenyerére, mert rögtön megfogna valamit ( fogzik es minden aron ragni akar) az alkarjara sem , (kicsi duci rövid karok )mert akkor megtudná tartani magát , kujakkal, csuklora támaszkodik igy rosz hamar felmérgelődik ... Pedig ugy elvezhetné!!
2014. okt. 2. 16:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Hm...Az,hogy nem szeret hason lenni, annyira nem lenne gond, de a többi mozgásforma sajnos a hason fekvésből kezd kialakulni. Hason fekvésből kezd kúszni, majd mászni, illetve abból ül fel. Én úgy gondolom, hogy az átlaghoz képest picit le van maradva. A fiam 4 hónaposan minden irányba forgott, öt hónaposan kúszott, hat hónaposan mászott és felült, 7 hónaposan kapaszkodva felállt, most 8 hónaposan pedig kapaszkodva próbál lépegetni. Rengeteg 6-8 hónapos babás anyukával tartom a kapcsolatot és már mindegyik gyereke kúszik-mászik. Én biztos elvinném szakemberhez, mert valami oka van annak, hogy nem szeret hason lenni. Ki kellene szűrni a szervi bajokat esetleg.
2014. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
mikor eljön az ideje akkor majd a hasára fordul, keep calm
2014. okt. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!