Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azokat az anyukákat kérdezném,...

Azokat az anyukákat kérdezném, akiknek a gyereke még nincs 1 éves. Hogy telik el egy napotok, mit játszotok és mennyit?

Figyelt kérdés
6 hónapos babával mit érdemes már ilyenkor játszani?
2014. okt. 3. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Hat az enyem kb 6 hetes kora ota korul van veve jatekokkal, persze nem tonnaszamra, csak amennyi lekoti. Hat honaposan mar kuszott a lanyom, igy a nap jo reszeben maszkalt a nappaliban. Mindenhol megallt es molyolt. O akkor mar allt, ugyhogy ezt is boszen gyakorolta. Lenyegeben barmivel eljatszott. Enekeltem, mondokat mondtam, kivittem magammal fozni stb.
2014. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Kedves Kérdező : kislányom is 6 hónapos, és pont most tartok ott, h azon gondolkodom, mennyit kéne velem játszania, és mennyit egyedül. Én most azt csinálom, h leteszem a szőnyegre ha én is bent vagyok a bszobában, és néha pár percre oda megyek hozzá " bújócskázni", énekelgetni, de egyébként teszem a dolgom, ő pedig felfedezi a világot. Szerintem az őket körülvevő dolgok olyan szintű ingereket biztosítanak számukra, vagy az, h Téged nézhet pl főzés közben, stb, h én nem gondolom, h ebben a korban hű de nagyon direktben játszani kéne velük.
2014. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Szia...Lassan 8 hós lesz a kislányom. Nekünk így néz ki egy napunk:

- kb. fél8-8kor kelünk.

- felöltöztetem és beültetem az etetőszékbe,megnéz egy,vagy 2 mesét (ennyit engedek) ..eddig én nagyjából elpakolok,megiszom a kávém.

- Megetetem

- Aztán együtt főzünk, énekelek neki közben,mondókázunk,tapsolunk...amikor megunja fakanalat,kis edényt,vagy valami hasonló nem veszélyes konyhai eszközt adok a kezébe..ezzel elszöszmötöl,míg odarakodok főzni,befejezem a rendrakást.

- Ebédeltetem

- Alvás kb 20-30perc

- Sétálunk,vagy játszik a játszószőnyegen ,esetleg kimegyünk az udvarra nézni a leveleket,virágokat,fákat :)

- Uzsonna

- Alvás 20-30perc

- Velem pihen a kanapén..képes könyveket nézünk,vagy színes újságokat.

- 19:00 fürdés

- Vacsora

- Alvás



Ennyi kb. a napunk,remélem segítettem :)

2014. okt. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Off, de utolsó válaszolónak írom, hogy a diplomámhoz a szakdogámat a tévénézés káros hatásairól írtam, és rendkívül káros, halálos vétek egy 8 hónapos gyerekkel tévét nézetni.

Fogalma sincs, mik azok a villódzó képek, csak stimulálják az ingerek az agyát tök feleslegesen, nem tudja elvonatkoztatni, hogy mi az, nekik még nincs külön választva, hogy amit ott látnak, az nem valóságos, szigorúan tilos egy ilyen korú gyermeknek tévét néznie!!!!!!!!

2014. okt. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4esnek!


Onnantol, h beulteted az etetoszekbe reggel egeszen addig ott ul amig meg nem fozol??

2014. okt. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

4es vagyok...tisztában vagyok vele,h nem egészséges tv-t nézni,de 15percnél tovább nem nézi,egyébként is ha nem akarom is odanéz mikor be van kapcsolva és mivel még kb. 2 hónapig anyukámékkal fogunk lakni,nem tilthatom meg senkinek,h ne kapcsolja be a tv-t....ha elkezdenénk beszélni arról,h mi a káros egy babának és mi nem,akkor szegények lassan a kiságyon kívül máshol nem lehetnének.

Ja és nem ül az etetőszékben addig amíg megfőzök,én ezt egy szóval sem írtam,nemtudom hol olvastad kedves válaszoló,amíg én főzök a jarókában van.

Nem értem miért vannak ilyen rosszindulatú emberek...mindenkit csak kioktatni,meg lepontozni..ez aztán nagy tudomány. Próbáltam kicsit segíteni a kérdezőnek e helyett kiforgatjátok a válaszomat. Tudjátok mi a káros a gyereknek igazán? Na épp ez a rosszindulatú világ!

2014. okt. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak azert kerdeztem, h az etetoszekben van-e mert nem volt egyertelmu, h akkor hol van addig mig fozol.
2014. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 piroska és a farkas ***** válasza:
58%
kedves 4-es! Bár nem én tettem szvá, szerintem is félreérthető volt ahogy leírtad a napotokat, és nem gondolom, hogy aki szvátette, azt a rosszindulat vezérelte. Azt is gondolom, hogy persze, alkalmazkodjon a kisgyerek is, de azért felnőtt emberek igenis bírják már ki, hogy nem akkor nézik a tévét amikor a gyerek is nézi velük, hanem akkor amikor sétál-eszik-kint van veled a konyhában vagy alszik. meg lehet ezt oldani csak az idősebbek számára természetes kellene, h legyen, mégpedig anélkül, hogy ezt a maguk korlátozásaként élnék meg.
2014. okt. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem meg megoldható egy családban, hogy a gyerek ne nézzen tévét.

Amúgy nem bántásból írtam, de hidd le, nagyon rosszat teszel vele, még a napi 15 percet SEM SZABAD ENGEDNI.

Amikor mi felkelünk, beteszem a járókába, ami teli van játékkal, és amíg reggelit csinálok, vizet forralok, stb., addig ott játszik. Kb. 15 perc ez is. És nagyon szépen elvan.

Iktasd ki a tévét szerintem, amíg lehet, ha most nem ülteted oda többé, nem fogja keresni, gond nélkül leszoktathatod róla, különben el fogtok oda jutni, hogy nem 15 percet fog igényleni, hanem reggeltől estig tévézni, mert ha nagyobb lesz, másfél-két éves, majd nem fogod tudni elvenni a tévé elől.


Amúgy kérdésre válaszolva:

minden játék, ami csilingel, zenél, színes, zörög, stb. Sokat énekelni, mondókázni és beszélni hozzá. Ölbe ültetős játékok, simogatók és mondókák.

Van egy könyv: Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem. Hónapokra vannak lebontva, hogy mit érdemes játszani, mivel érdemes fejleszteni a babát.

Pl. 6 hónapos korra ez van írva:

- megismertetni különböző tapintású anyagokkal

- puha-kemény tárgyat a kezébe adni

- csörgővel a figyelmet irányítani különböző irányokba

- sípoló állatfigura

- tárgyak összekoccantása

- grimaszokkal megnevettetni

- együtt táncolni vele zenére

- tükörbe nézés, rámosolygás tükörben

stb, oldalakon keresztül ragozza, aszerint, hogy környezet megismerését segítő játékok, hallásfejlesztő játékok, bőrön keresztül szerezhető információk, stb.

Nagyon jó könyv, ajánlom olvasásra.

2014. okt. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!