Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért törik be 15 hónapos...

Miért törik be 15 hónapos kisfiamnak a lábkörme?

Figyelt kérdés

Rendesen le van vágva mindig, jó a cipő, jó a zokni, nem markol a lábával, nagyon ritkán lábújjhegyezik és mégis mindig betörik. Mi lehet az oka? Vitaminhiány?

Néhe a kezén is be szokot, de azért, mert mindig feszeget valamit.


2014. okt. 6. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:
19 hónapos a kisfiam és még soha nem tudtam rendesen levágni neki a körmét mert állandóan be van neki töredezve vagy le van töredezve annak ellenére hogy nálunk is jó a cipő-zokni, nem lábujjhegyezik. Én is vitamin hiányra gondoltam de még nem jártam jobban utána mert eddig nem volt nagy baj vele, inkább csak engem bosszant.
2014. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kislányom 21 hónapos, neki is mindig be van töredezve a körme. Én is vitaminhiányra, magnézium, kalciumhiányra, gondoltam, de mivel szinte csak a láb nagyujján, így szerintem nem az. Mivel ő mozgásában le van maradva, még csak mászik, itthon csak zokni van rajta, arra gondoltam, talán a mászás következtében, ahogy a földet éri a lába. Ám, mivel a ti babáitok már járnak, és hasonló problémájuk van, egy kicsit elbizonytalanodtam. Lehet, hogy egész egyszerűen még nem erősödött meg neki, mert a többi körme is elég vékonyka a lábán.
2014. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!