Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem képesek...

Az emberek miért nem képesek elfogadni, hogy a pénz együtt jár a hazafiatlansággal?

Figyelt kérdés

Ezt magamon is észrevettem, pedig nem vagyok milliárdos, vagy ilyesmi. Nem vagyok egyedül, látom másokon is. A pénz mennyiségével fordítottan arányos a hazafiasság. Nem mindenkinél, de ők fehér hollók.

Ezért mondom, hogy jobbikos soha nem lehet gazdag, mert ahogy meggazdagszik, egyszerűen megszűnik jobbikosnak lenni.

Biztos vagyok benne, hogy erre van valami pszichológiai magyarázat.

Ez van :(


2011. máj. 12. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Csupán annyi a magyarázat, hogy ha megteremted a pénzügyi biztonságot magadnak, akkor nem függsz annyira a napi politikai figuráktól és döntéseiktől.
2011. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Irtad: ... jobbikos soha nem lehet gazdag ...


Várjuk ki a végét.

2011. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Köszönjük a napi akigazdagazmindjártzsidóis típusú kérdést'
2011. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Na várjál, ne szaladjunk így előre.

Tehát szerinted jobbikos=hazafias?

2011. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre a hül.yeségre szerencsére sok ellenpélda van a történelemben.


Viszont magyarázat lehet a Fidesz és az MSZP munkásságára. Jól megszedte magát minden résztvevő az elmúlt 20 évben...


Ezzel én úgy vagyok, hogy hiszem, ha látom.

Az én hazafiasságom a pénzzel csak nőne, mivel kevésbé érezném, hogy ha fenn akarom tartani a létezésem (nem halok éhen, nem fagyok meg, nem csapnak agyon 20 forintért, és a többi) akkor arra itt egyre kevesebb a lehetőségem, és minél messzebb kerülök ebből az országból, annál nagyobb az esélyem, hogy élni tudjak.


Kíváncsi lennék rá, hogy te vajon hogy gondolkodnál a hazádról, ha mondjuk nyernél a lottón: befolyásolná a hazaszereteted a pénz, vagy sem?

2011. máj. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Te valami kurucinfóról most kiszabadul ember vagy? Egy csóró hajléktalant hol fog érdekelni a hazafiasság? Egy olyan embernek, aki megteremti magának a feltételeket az már tud ilyesmikkel is foglalkozni.

Legújabb szerencsés dolog, hogy egyre többet kirakják a magyar zászlót a házukra, nálunk pl. a gazdag negyedben is sokan kirakták.

Mellesleg nem attól hazafias valaki, hogy jobbikos, és nem attól szegény, hogy jobbikos. Bár valószínű, hogy több a szegény, élet által megkínzott jobbikos, ők azok akik mindenért okolnak valakit, és a jobbikba kapaszkodnak bele, ha nő az elégedetlenség, nő a jobbik népszerűsége is, így volt ez már Hitler idejében is, amikor nehéz idők jöttek, megerősödtek a szélsőséges hangok.

2011. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Köszönjük a napi akigazdagazmindjártzsidóis típusú kérdést'"- pont tőlem nem fogsz ilyet olvasni, de bocs, ha esetleg ez jött le a kérdésből.


"Tehát szerinted jobbikos=hazafias?"- nem minden hazafi jobbikos, de a normálisabb, nem fröcsögő jobbikosokról elmondható, hogy általában hazafiasak.


"Kíváncsi lennék rá, hogy te vajon hogy gondolkodnál a hazádról, ha mondjuk nyernél a lottón: befolyásolná a hazaszereteted a pénz, vagy sem?"- épp erről beszélek. Sok barátom szedte meg magát. Egy idő után már nem volt téma a "ország kifosztása" stb.

Csak annyit akartam mondani, hogy a pénz nagyon megváltoztathatja az embereket. Nem azt mondom, hogy mindenkit, de a többséget. A jellemváltozásba beletartozik, hogy mindenki "megenyhül". Aki addig radikális volt, abból csak sima hazafi lesz, aki patrióta volt, abból közönyös lesz.


"Te valami kurucinfóról most kiszabadul ember vagy?"- szakadjatok már le a témáról. Semmi közöm a jobboldalhoz(mondjuk a balhoz se sok). Tényleg ennyire ezt tükrözte az írásom ?

Eddig még senki sem nézett szélsőjobbosnak, inkább libsinek szoktak nevezni. Erre felteszek egy kérdést, és rögtön ketten is

2011. máj. 12. 14:01
 8/15 anonim ***** válasza:

"Biztos vagyok benne, hogy erre van valami pszichológiai magyarázat. "

Van, mégpedig az, hogy aki nem "éhes", az nem lesz radikális.

Remélem értetted.

2011. máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:56

Nagyon jó válasz

2011. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

"a normálisabb, nem fröcsögő jobbikosokról elmondható, hogy általában hazafiasak. "


Sajnos az ilyen ritka. Pedig még úgy 2 éve nem zártam ki, hogy jobbikos leszek.

És nekem úgy tűnik, hogy a jobbikos hazafiasság általában abban merül ki, hogy nagybetűvel írjuk a "magyar" szót.

2011. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!