Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba megtanul átforduln...

Minden baba megtanul átfordulni, kúszni, mászni, járni? Azok a babák is, akikkel láthatóan nem foglalkoznak?

Figyelt kérdés

A mi kisfiunk 4,5 hónapos,egyenlőre csak oldalára fordul.Rengeteget játszunk vele,sokat van hason,ha leteszem,2 perc múlva már másutt van(nem kúszik a szó szoros értelmében még). Amennyire időm engedi,próbálok vele minél többet játszani,"fejleszteni"/pl.lepedőben görgetést imádja/.

Eszembe jutott,hogy ez vajon belénk van kódolva,automatikus úgymond?



2014. okt. 7. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Nekem eszem ágában nincs otthon "fejlesztgetni" a fiam, békén hagytam, játszani a szőnyegen. Ha el akart érni valamit, kitalálta , hogy jut oda. Mindent korábban csinált, mint a szakkönyvek írták.
2014. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Remélem tényleg belénk van kódolva a dolog :-)

Minap láttam egy anyukát hasonló korú babával,hát,elég elhanyagoltak voltak,a babával is emelet hangon beszélt a buszon és finoman fogalmaztam.Innen jutott eszembe a kérdés és utána reménykedtem,hogy otthon máshogyan viselkedik és foglalkozik a babával,csak rossz napja volt.

2014. okt. 7. 12:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztosan kódolva van,mert lányom olyanokat is csinált ,amiket sosem mutattam neki.Barátnőm rengeteget jár játszótérre a kicsivel,mégsem tud pl beszélni a kicsi szinte semmit és már másfél éves.Én alig járok közösségbe a gyerekemmel,nem mondókázok és mesélek neki,mert nem érdekelte még sosem,mégis rengeteget beszél.Már 8 hónaposan tudott szavakat,másfél éves korában volt 80 felett a szókincse úgy,hogy akkor írtam össze,tehát biztosan el is felejtettem sokat már.

Mivel ugye nem szabad eröltetni a mozgásformákat,így hát csak magától csinálják a kicsik.Én sosem forgattam ide-oda lepedőben,mégis forgott 6 hós korára mindkét irányba.Nem kúsztattam sose,7hósan kúszott,négykézláb volt és ült is már magától,és nem ültettem.8hónaposan felállt,9hónaposan lépegetett.Elindulni csak 15,5 hónaposan indult el,de azóta nem mászik,nem is esik el.Most 2 éves.A szája 0-24 jár,ismétel mindent,magától is alkot mondatokat 21 hónapos korától már 3-4 szavasakat is.

2014. okt. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De én nem fejlesztem tudatosan a beszédét sem egyébként,simán csak beszélek hozzá egész nap,vagy ha mutogat,mondom mi az és ismétli is.

Én nem tudom egyébként mivel lehetne tudatosan fejleszteni őket,mivel nem vagyunk túl gazdagok,így mindene mástól van,azokkal érjük be.

2014. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak mert elcsípted egy rossz napját a buszon, nem kéne rögtön elítélned és rossz anyának tartanod, aki le se tojja a gyerekét. Van, akinek nem a gyereknevelés az egyetlen problémája, és elfogy az erő, türelem és kitartás.


A kérdésre visszatérve igen, belénk van kódolva. Ha nem akar a jövőben éhen halni, vagy lemaradni, fel fog állni, menni fog és darabos ételt fog a szájába rakni. Akkor is, ha nem mutatod meg neki.

2014. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kódolt, gondolod, hogy minden "anyuka" foglakozik ezzel?
2014. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van olyan nép ahol a babákat egy éves korukig szigorúan bebugyolálják, addig csak szinte fekszenek, majd leveszik róluk ezt a pólyaféleséget és nagyon rövid idő alatt megtanulnak, ülni,állni, kúszni,menni...
2014. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem ítélem el,sőt,biztosan rossz napja volt.Igazad van,hogy nem mindenkinek a gyerek a "legnagyobb probléma".

Sajnos én is viszonylag keveset vagyok a gyerkőccel,szüleimmel nem élek együtt régóta(egyik meghalt másikat nem is nagyon ismertem,így hamar dolgoznom kellett) és most van lehetőségem leérettségizni,így heti 3-4 délutánt nem tudok a babával tölteni(akkor apukája vigyáz rá,mert ő délután 2ig dolgozik),ezért is és a másik buszon látott anyukából kiindulva tettem fel a kérdést.Meg az is eszembe jutott,hogy hamar vissza kell mennem dolgozni majd,mert max a gyerkőc 1,5 éves koráig lesz hova.Szóval ezek együtt alkották meg a kérdés ötletét...

2014. okt. 8. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!