Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves fiú. Ma kezdtem a...

1 éves fiú. Ma kezdtem a kanállal való próbálkozást, korai?

Figyelt kérdés
Védőnő javaslatára ma volt az 1. nap, hogy lelkileg is felkészültem a maszatolásra. De ez az 1 nap is sok volt. Kanalat adtam neki (mert már érdekli elég régóta), kis adagot mertem külön tányérba neki. Próbálkozott, kiesett a kezéből a főzelékes kanál többször, néha direkt le is dobta a földre. Kézzel nyúl az ételbe, lerázta a kezéről a spenótot a földre. Aztán el kezdte dörzsölni a szemét, az egész feje is olyan lett, sőt hiába adtam rá ujjas előkét, még a nadrágjába is belekente a kezét. Szóval mosakodás, átöltöztetés, a föld és az etetőszék takarítása... Nem tudnám elképzelni ezt minden nap. Még nem érett rá? Vagy mindenkinél így kezdődik? (sokszor a kenyeret is a földre dobálja ha elé teszem - direkt, azt eszi csak, amit a szájába adok).

#kanál; önálló evés #étel dobálás
2014. okt. 7. 14:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
"lelkileg is felkészültem a maszatolásra".miért kell ezt ilyen tragédiának felfogni???
2014. okt. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésre válaszoltál.
2014. okt. 7. 14:55
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem korai. Én 4-5 hónaposan már a kezébe adtam, persze akkor még csak nézegette, rájött, hogy be tudja tenni a szájába, rágcsálta.

"együnk együtt" célzattal 8-9 hónaposan adtam.

Most két és fél éves, amit szeret azt egyedül megeszi, csak a végén hív, hogy segítsek (arra még nem képes, hogy lekaparja a pudingot a pohár faláról). Viszont rendes kajáknál szoktam etetni (kb. a felét megeszi egyedül, utána nem akar enni, de ha etetem akkor tátja a száját a kis rafinált :D

2014. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Ennek pont így kell történnie:-) És még milyen sokáig fogod napi 5x legalább sikálni az etetőszékét, a földet és néha még a falat is!:-) Nyugi, készülj föl ezekre az alkalmakra! Az én fiam 18 hónapos. Már elég szépen eszik evőeszközökkel, a villával nyilván ügyesebb, de a kanalazás is már elég jól megy. Mégis vannak napok, amikor disznóólat csinál maga körül, van, hogy direkt. Na, olyankor véget is ér számára az evés. De a Te gyerkőcöd még csak most kezdi, légy türelmes, segítőkész és dícsérd sokat! Pont időben vagytok egyébként.
2014. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem korai, nagyon hamar ügyesedik. Azt ne engedd, hogy a kenyeret ledobja, de kis játék az asztal fölött belefér. Legyen a környezet könnyen lemosható." direkt, azt eszi csak, amit a szájába adok" -úgy jó, neki is legen lehetősége egyedül enni, közben te is eteted, lassan, hagyva időt az ismerkedésre.
2014. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem korai. Mindegyik gyerek így tanulja meg. ha nem is hagynád próbálkozni, soha nem tanulná meg a kanállal evést.
2014. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Éppen ideje volt már a kanalat a kezébe adni. Igen, ez ilyen lesz egy darabig, fogadd el. Igaza van az elsőnek, ebből nem kell ekkora tragédiát csinálni. A gyerekek így tanulnak, a fejlődésüknek ez a természetes rendje. Amúgy ha hagyod fejlődni, akkor egyre ügyesebb lesz, meg fogja tanulni, hogy nem szabad dobálni,magára kenni a dolgokat, de ehhez idő és a részedről sok türelem kell.
2014. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként igen, sokszor direkt csinálják, egyrészt mert ismerkednek a textúrákkal, tesztelik a gravitációt meg a reakcióidat.
2014. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Kisfiam 4 hósan márkanalat kapott,mert érdekelte, hogy a szájába tömheti. 11 hós lesz 3 napmúlva és egy hete már ő akar enni. Persze fogom a tányérkáját és a kiskanalat isés együtt teszük bele a szájába az ételt a kanálról. Élvezi,de egy pár falat után már csak dobálja le. Van,hogy disznóóolnak néz ki a konyha utána, főleg ha még meg is szárad,mert nem érkezek azonnal feltakarítani.De nem mérgelődök. Meg kell tanulnia, hogy hogyan kell enni.
2014. okt. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor türelem és türelem :) Csak ez a direkt ledobom ne lenne. Mert hiába teszem elé pl. a kenyérfalatkát, nem azzal próbálkozik,hogy a szájába vegye, hanem oldalra ledobja az etetőszékből (már az etetés legelején, amikor éhes akkor is)
2014. okt. 7. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!