Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 4hós babának egy héten...

Egy 4hós babának egy héten hány új ízt vezethetsz be? Kb hány nap legyen közte?

Figyelt kérdés
Ugy adhatok neki hogy pl dèlbe tejpèp dèlután alma,másnap rèpa? A pèpet már 3,5 hósan megkóstolta.
2014. okt. 7. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én négy hónaposan még nem adnék neki semmit anyatejen kívül. Én kb hat hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, és nagyjából kéthetente ismertettem meg egy új ízzel. Nem lóverseny, nem kell sietni.
2014. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy héten max. kettőt. De felesleges rohanni, hetente-kéthetente bőven elég egy dolog.
2014. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem, így nem lehet. be kell vezetni az ételt, rá kell jönni, hogy bírja-e, nem allergiás-e rá, nem fáj tőle a hasa....


minden új ízt így kell bevezetni, még 1 éves kora után is:


első nap2 kiskanál, második nap 4 kiskanál, 3. nap már adhatsz neki nagyobb adagot, de ha nem sietsz akkor jobb ha 4. nap jön csak a teljes adag!

tehát egy héten max 2 új ízt tudsz bevezetni.

amit már kóstoltattál, azt adhatod neki utána nyugodtan, tehát ha bevezetted az almát, akkor 5. nap adsz neki 2 kiskanál répát, utána almát, vagy bele is keverheted az almapépbe a répát.

mondjuk ha már belemegyünk komolyabba, 4 hónaposnak az első ízt, tehát nálatok az almát úgy kéne, hogy 7 hét, először almalé, abból is 2 kiskanál... majd ezután pép. mert neki nem csak az új ízt, hanem az új állagot is meg kell szoknia.


kóstoltatni csak délelőtt szabad, mert órák múlva jön csak ki az allergia és ha délután adsz új ízt, akkor éjjel jön ki, mondjuk kipöttyösödik, nem veszed észre. de a hasfájást se ildomos éjjelre időzíteni, a fulladásos allergiát meg nem is említem...


ezen kívül nem csak adod neki amikor épp kedved van, hanem étkezéseket váltasz ki, tejet pótolsz.

első a 10 órai és a későbbiekben is ekkor fogsz kóstoltatni, új ízt ekkor adsz majd. kb. 2-6 hét az étkezés kiváltása, babától függ, de 2 hétnél ne legyen gyorsabb mert az túl megterhelő neki!

tehát 5 hónaposan kezdheted az ebédet vagy az uzsonnát, ez attól függ leginkább, hogy milyen evő, mit szeret és hogy alszik éjszaka. 6 hónaposan meg jöhet a 3. étkezés, amit írtam abból választva.

de bőven ráérsz, nem kell sietni.


reggelit és vacsorát nem váltasz ki, pótolsz, és jóval később, majd 10 hónapos kora körül, de van baba aki csak 1,5 évesen igényli ezeket, ezt már tényleg ő fogja alakítani.


fontos, hogy mindig csak 1 új ízt adj neki majd később is, és 3 napig csak az legyen az új, mert ha valami gond van, akkor majd egyből tudod mi okozhatja!

2014. okt. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
elírtam, szóval 2 hétig tart a legelső íz. normál esetben. mondjuk a tejpép 3,5 hónaposnak nem épp jó, szóval okosan ezután, nagyon fontos, hogy ne viselje meg az emésztése, gyomra, bele az új ízeket, hisz csak egy van ezekből, ne siess vele
2014. okt. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát sok minden változott 7 év alatt, mikor a gyerekem csecsemő volt... de nekem a Védőnő mindent elmondott.... ha volt kérdésem nyugodtan hivhattam. Én 4 hósan kezdtem, védőnői tanácsra.... heti 1 új ízzel. Elsőnek krumpli, répa, alma....

Szóval csak csodálkozom az ilyen kérdéseken

2014. okt. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!